Обсяг держзамовлення на бакалаврів зменшено на 3 %, - МОН

У Міністерстві освіти повідомили, що незважаючи на зменшення кількості випускників шкіл, обсяг державного замовлення на підготовку бакалаврів становитиме майже 123 тис. осіб

Обсяг держзамовлення на бакалаврів зменшено на 3 %, - МОН

Про це йдеться у повідомленні прес-служби профільного міністерства у зв’язку з публікаціями ЗМІ щодо скорочення обсягу державного замовлення у вищих навчальних закладах в 2013 році.

У міністерстві наголошують, що основним чинником при формуванні показників обсягу державного замовлення на підготовку кадрів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра на основі повної загальної середньої освіти є зменшення чисельності випускників 9-х та 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2013 році.

"Порівняно з 2012 роком ця чисельність зменшилась майже на 6% і становить відповідно 408,1 та 280,1 тис осіб, що призводить і до зменшення чисельності учасників проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2013 році", - зазначають у Міносвіти.

"Слід наголосити, що незважаючи на зменшення чисельності випускників загальноосвітніх навчальних закладів на 6%, обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра у порівняні з 2012 роком зменшився лише наполовину, тобто на 3% і становить 122,9 тис. осіб, з них за денною формою навчання – 104,1 тис. осіб", - йдеться у повідомленні відомства.

Як відомо, вступна кампанія до вищих навчальних закладів розпочнеться 1 липня.

Освіта.ua
12.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
Госзаказ надо регулировать, ориентируясь на количество абитуриентов. Но, там система требует более серьезного вмешательства. Никто не ориентируется на рынок труда. Штампуют престижные профессии, а инженеров, пищевых промышленников и аграриев дальше не хватает. Я уже не говорю о простых рабочих профессиях. Но пока об этом говорят только коммунисты, Азаров дальше предлагает айтишников штамповать
народжений в Незалежній
Для Ирина Шульгина: а як ви хочете змусити дітей обирати робітничу професію? Це не СРСР, насильницькими методами нічого не здійсниться.
Виталий Бабенко
а при чем здесь насильственные методы? изначально нужно позаботиться о престижности рабочих профессия, создать нормальные условия труда, обеспечивать жильем, сначала общежитием, потом квартирой, как это коммунисты делали, и поверьте будут желающие идти работать! или по Вашему лучше быть безработным и живущим с родителями экономистом или юристом, как сейчас?!
Ирина Шульгина
Да, не СССР, нам нужны только юристы и кого там еще штампуют университеты, мы ничего не строим, никого не лечим, только судимся и бухгалтерию ведем. Заставлять никого не надо. Надо просто, чтобы дошло, что будет работа гарантированная, жилье,пусть для начала коммунальное, запрплата адекватная. А то толку с диплома юриста, если их и так как собак нерезанных, а если ты еще и средненький, и связей нет - гиблое дело
Коментувати