Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Українські студенти стануть мобільними
Українські студенти стануть мобільними

Міносвіти затверджено положення про академічну мобільність студентів ВНЗ, що передбачає навчання у вишах-партнерах в Україні та за кордоном

Українські студенти стануть мобільними

Затверджене положення регламентує діяльність вищих навчальних закладів України щодо організації академічної мобільності студентів на території України і за кордоном.

Академічна мобільність передбачає участь студентів у навчальному процесі вищого навчального закладу в Україні або за кордоном, проходження навчальної або виробничої практики, проведення наукових досліджень з можливістю перезарахування в установленому порядку освоєних навчальних дисциплін та практик.

Академічна мобільність студентів здійснюється на підставі укладення угод про співробітництво між вищими навчальними закладами або групою навчальних закладів різних країн, а також в рамках міжурядових угод про співробітництво в галузі освіти.

Основними видами академічної мобільності є зовнішня та внутрішня мобільність студентів, переважним способом здійснення якої є направлення студентів до вищих навчальних закладів-партнерів для навчання або проходження мовної, навчальної та виробничої практик.

У Міністерстві освіти зазначають, що основними цілями академічної мобільності студентів є підвищення якості вищої освіти, ефективності наукових досліджень, конкурентоздатності випускників, збагачення індивідуального досвіду студентів та встановлення внутрішніх та зовнішніх інтеграційних зв’язків.

До участі у програмах академічної мобільності допускатимуться студенти з другого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра та студенти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.

Відбір студентів для участі в програмах академічної мобільності здійснюватиметься конкурсними комісіями вищих навчальних закладів.

Також, відповідно до положення, вищі навчальні заклади визнаватимуть еквівалентними та перезараховуватимуть результати навчання студента у навчальних закладах-партнерах. Документом визначені особливості визнання результатів навчання студентів та обов’язки ВНЗ, які братимуть участь у програмах академічної мобільності.

Керівники вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації мають у місячний строк розробити положення про академічну мобільність студентів свого навчального закладу.

Освіта.ua
30.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!