![]() |
Міносвіти має пропозиції щодо оптимізації норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників ВНЗ |
У Міносвіти підготовані зміни до норм педагогічного навантаження
Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма.
Він зазначив, що з метою оптимізації планування і обліку педагогічного навантаження викладачів вищих навчальних закладів, в міністерстві було створено робочу групу, якою опрацьовано пропозиції вищих навчальних закладів щодо внесення змін та доповнень до наказу від 7 серпня 2002 року № 450 "Про затвердження норм часу для планування і обліку навчальної роботи та переліків основних видів методичної, наукової й організаційної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів".
"У проекті наказу відображено збільшення основних форм і видів роботи науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів. Також для деяких видів робіт збільшено кількість годин на їх виконання. Зкорельовано також співвідношення між основними видами робіт та порядком їх планування", - повідомив заступник міністра.
За його словами, збільшення часового обсягу виконання основних видів педагогічного навантаження передбачає прямо пропорційне збільшення попиту на працівників системи вищої освіти та залучення їх до виконання навчальної, методичної, наукової і організаційної роботи, а отже – зворотно пропорційне зменшення навантаження в частині навчальної роботи.
"Вчені ради вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації мають право визначати додаткові види навчальної, методичної, наукової, організаційної роботи науково-педагогічних працівників та норми їх планування й обліку", - зазначив Суліма.
Він повідомив, що до переліку основних видів навчального навантаження внесено зміни і доповнення, зокрема: проведення екзаменів (випускних у системі довузівської підготовки, вступних та випускних екзаменів у вищих навчальних закладах) у формі комп’ютерного тестування – 2 години на потік (групу); проведення семінарських занять - 1 година за одну академічну годину на академічну групу; проведення консультацій з навчальних дисциплін упродовж семестру - до 12 % від загального обсягу навчального часу, відведеного на вивчення навчальної дисципліни на академічну групу для всіх форм навчання, окрім денної; керівництво і приймання (захист) курсових робіт, проектів - до 6 годин на курсову роботу (проект) при кількості членів комісії не більше трьох осіб; оптимізовано облік годин за керівництво, консультування дипломних робіт (проектів).
Також, за словами Суліми, зміни і доповнення внесено до переліку основних видів методичної роботи, переліку основних видів наукової роботи та основних видів організаційної роботи.
"Вважаємо, що планування і облік норм часу навчальної роботи та основних видів методичної, наукової й організаційної роботи із змінами і доповненнями, сприятимуть зменшенню педагогічного навантаження при загальному поступовому збільшенні середньої кількості студентів на одного викладача", - зазначив перший заступник міністра під час свого виступу у Національній академії педагогічних наук України з питання "Розвиток вищої освіти в контексті європейської інтеграції".
Освіта.ua
14.05.2013