Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти

Міністерство освіти пропонуватиме проводити підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійної освіти

Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти

Про це розповів перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма, виступаючи у 13 травня у Національній академії педагогічних наук України.

За словами чиновника, у діючому Законі "Про вищу освіту" міститься положення двох законів. Перший з них регламентує підготовку фахівців середньої ланки, а другий - фахівців з повною вищою освітою.

"Можна сказати, єдине, що об’єднує ці різні типи навчальних закладів - це спільна назва Закону та ступеневість освіти. Мається на увазі можливість випускників, які успішно закінчили технікум чи коледж, продовжувати освіту за скороченим терміном підготовки в університеті", - повідомив Суліма.

Він також зазначив, що у Законі "Про вищу освіту" закладено певні протиріччя.

Зокрема, за його словами, підготовку молодших спеціалістів здійснюють технікуми та коледжі, а фахівців з вищою освітою - університети, академії та інститути. Структурними підрозділами коледжу чи технікуму є відділення та предметні (циклові) комісії, а університету - факультети та кафедри. У технікумах і коледжах навчання здійснюють педагогічні працівники, в університетах - науково-педагогічні, до цих категорій працівників зовсім різні вимоги та рівень навчального навантаження, крім того у технікумах і коледжах відсутня наукова робота та підготовка кадрів вищої кваліфікації, зокрема педагогічних та науково-педагогічних працівників. Також існують значні відмінності в системі оплати праці цих двох категорій викладачів.

"У зв’язку з цим Міністерством прийнято рішення розробити новий законопроект "Про професійну освіту". До майбутньої системи професійної освіти увійдуть заклади, що готують кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів. Це заклади системи професійно-технічної освіти (усім відомі училища), а також заклади, що готують молодших спеціалістів (технікуми та коледжі)", - заявив Суліма.

Головна ідея цього законопроекту полягає в тому, що буде існувати єдиний уніфікований тип навчального закладу - професійний коледж. У професійному коледжі за наявності відповідних ліцензій на освітню діяльність можна буде здійснювати підготовку як кваліфікованих робітників, так і молодших спеціалістів.

"Запровадження такого підходу дозволить покращити якість підготовки майбутніх фахівців та надасть можливість навчальним закладам оперативно реагувати на потреби ринку праці у фахівцях певної кваліфікації", - зазначив перший заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
14.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
я так понимаю, что нашли новый способ зарабатать деньги, сейчас техникумам и училищам нужно будет переоформлять лицензии, менять названия, куча документации, а это все растраты, которые скорей всего будут возмещать родители студентов! вот только мне не понятно, что еще кроме названий измениться, суть ведь останется прежней! лучше бы предприятия в госсобственность вернули, чтобы ученики тех же училищ могли на практике профессию осваивать, как это в Союзе было, а не в теории! а то вон и в школах детей плаванью на суше обучать будут, ну разве не абсурд?!
dyaus krasnograd
1. Питання необхідно вирішити на основі концепції, за основу взяти певну модель та реалізувати повністю - без "отсебятины", яка нівелює усі потуги. Це, як з ЗНО, коли дії останніх 3-х років дискредитували хороші задумки. 2. Як об'єднувати: за галузевим чи територіальним принципом? У Краснограді є с/г технікум, медучилище та педколедж - усі підпорядковані різним міністерствам. Це нормально? Чи у Харкові 10-15 ВНЗ різних напрямків, що готують однакових спеціалістів. Тому имхо доцільно територіальне виділення. Але ... бюрократія непереможна!
Ирина Шульгина
Для dyaus krasnograd: Вы помните хоть одну реформу, которая бы проводилась МУДРО? У меня такое впечатление, что дело в том, что не хотят льготных перевступлений с колледжей и техникумов в институты. Поступления - это ведь золотое дно. Так понемногу-понемногу поотбирали все льготы, которые были в советское время, а теперь эще и со средним образованием будут мудрить
Коментувати