Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти
Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти

Міністерство освіти пропонуватиме проводити підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійної освіти

Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти

Про це розповів перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма, виступаючи у 13 травня у Національній академії педагогічних наук України.

За словами чиновника, у діючому Законі "Про вищу освіту" міститься положення двох законів. Перший з них регламентує підготовку фахівців середньої ланки, а другий - фахівців з повною вищою освітою.

"Можна сказати, єдине, що об’єднує ці різні типи навчальних закладів - це спільна назва Закону та ступеневість освіти. Мається на увазі можливість випускників, які успішно закінчили технікум чи коледж, продовжувати освіту за скороченим терміном підготовки в університеті", - повідомив Суліма.

Він також зазначив, що у Законі "Про вищу освіту" закладено певні протиріччя.

Зокрема, за його словами, підготовку молодших спеціалістів здійснюють технікуми та коледжі, а фахівців з вищою освітою - університети, академії та інститути. Структурними підрозділами коледжу чи технікуму є відділення та предметні (циклові) комісії, а університету - факультети та кафедри. У технікумах і коледжах навчання здійснюють педагогічні працівники, в університетах - науково-педагогічні, до цих категорій працівників зовсім різні вимоги та рівень навчального навантаження, крім того у технікумах і коледжах відсутня наукова робота та підготовка кадрів вищої кваліфікації, зокрема педагогічних та науково-педагогічних працівників. Також існують значні відмінності в системі оплати праці цих двох категорій викладачів.

"У зв’язку з цим Міністерством прийнято рішення розробити новий законопроект "Про професійну освіту". До майбутньої системи професійної освіти увійдуть заклади, що готують кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів. Це заклади системи професійно-технічної освіти (усім відомі училища), а також заклади, що готують молодших спеціалістів (технікуми та коледжі)", - заявив Суліма.

Головна ідея цього законопроекту полягає в тому, що буде існувати єдиний уніфікований тип навчального закладу - професійний коледж. У професійному коледжі за наявності відповідних ліцензій на освітню діяльність можна буде здійснювати підготовку як кваліфікованих робітників, так і молодших спеціалістів.

"Запровадження такого підходу дозволить покращити якість підготовки майбутніх фахівців та надасть можливість навчальним закладам оперативно реагувати на потреби ринку праці у фахівцях певної кваліфікації", - зазначив перший заступник міністра освіти і науки.

Освіта.ua
14.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
я так понимаю, что нашли новый способ зарабатать деньги, сейчас техникумам и училищам нужно будет переоформлять лицензии, менять названия, куча документации, а это все растраты, которые скорей всего будут возмещать родители студентов! вот только мне не понятно, что еще кроме названий измениться, суть ведь останется прежней! лучше бы предприятия в госсобственность вернули, чтобы ученики тех же училищ могли на практике профессию осваивать, как это в Союзе было, а не в теории! а то вон и в школах детей плаванью на суше обучать будут, ну разве не абсурд?!
dyaus krasnograd
1. Питання необхідно вирішити на основі концепції, за основу взяти певну модель та реалізувати повністю - без "отсебятины", яка нівелює усі потуги. Це, як з ЗНО, коли дії останніх 3-х років дискредитували хороші задумки. 2. Як об'єднувати: за галузевим чи територіальним принципом? У Краснограді є с/г технікум, медучилище та педколедж - усі підпорядковані різним міністерствам. Це нормально? Чи у Харкові 10-15 ВНЗ різних напрямків, що готують однакових спеціалістів. Тому имхо доцільно територіальне виділення. Але ... бюрократія непереможна!
Ирина Шульгина
Для dyaus krasnograd: Вы помните хоть одну реформу, которая бы проводилась МУДРО? У меня такое впечатление, что дело в том, что не хотят льготных перевступлений с колледжей и техникумов в институты. Поступления - это ведь золотое дно. Так понемногу-понемногу поотбирали все льготы, которые были в советское время, а теперь эще и со средним образованием будут мудрить
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!