У вузи необхідно повернути вступні іспити, - Калєтнік

Система зовнішнього незалежного оцінювання себе не виправдала вважає заступник голови Верховної Ради, депутат від Комуністичної партії Ігор Калєтнік

У вузи необхідно повернути вступні іспити, - Калєтнік

Перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калєтнік ініціюватиме проведення парламентських слухань щодо ефективності системи зовнішнього незалежного оцінювання, про це повідомляє прес-служба депутата.

На думку депутата система зовнішнього незалежного оцінювання себе не виправдала і щоб остаточно не втратити якість освіти, українським вищим навчальним закладам потрібно повернутись до практики прийому вступних іспитів.

За його словами, система освіти, що існувала раніше, була ефективнішою, «адже підготовка до вступних іспитів стимулювала молодь обирати і здобувати глибокі знання з конкретної професії, замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на цьогорічні тести і намагатись завчити їх напам’ять».

«Існують спеціальності, для вступу на які необхідно скласти тести з однієї і тієї ж дисципліни. Наприклад: на спеціальність «агрономія» і на спеціальність «медицина» необхідно пройти тестування із біології», - говорить І. Калєтнік.

«Таким чином, якщо особа подавала документи на обидві спеціальності, при наявності достатньої кількості балів, більшість абітурієнтів обрала б спеціальність медика. Тобто, молодій людині не суттєво - ким стати у майбутньому, не зважаючи на те, що це абсолютно різні професії», - підкреслює перший заступник голови Верховної Ради України.

Ігор Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції. Адже запровадження ЗНО було покликане надати всім випускникам рівні умови при вступі до вищих навчальних закладів, однак цього не сталося.

«Лише 20 відсотків школярів підтримують існуючу систему ЗНО. В той час як 80 відсотків учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів - складність запитань у тестах і неоднозначність відповідей на них. Через це, не всі учні, які протягом року навчалися відмінно, успішно складають ЗНО», - сказав Ігор Калєтнік.

Він додав, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у сільській місцевості часто викликає зайві витрати в майбутніх абітурієнтів.

«Щоб скласти тести із спеціальних предметів, таких як фізика чи біологія, сільським школярам доводиться їхати здавати одну дисципліну в один райцентр, другу – в інший. Це не лише створює додаткові незручності, а й потребує додаткових матеріальних витрат», - наголосив перший заступник голови Верховної Ради.

«У зв’язку з цим я, як перший заступник голови Верховної Ради України разом із народним депутатом від фракції КПУ, Секретарем Комітету Верховної ради України з питань освіти і науки Олександром Зубчевським, ініціюватиму обговорення цього питання із широким загалом: директорами шкіл, коледжів, керівниками університетів, щоб знайти оптимальне рішення, з урахуванням думки фахівців галузі освіти. А по завершенню обговорення згадане питання заслуговує на те, щоб стати темою парламентських слухань. Адже якісна освіта – це майбутнє України», - заявив Калєтнік.

Освіта.ua
09.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Линза
И не стыдно! Опять продолжается борьба за получение взяток! Кто дал заключения о сложности заданий? Откуда информация о низкой поддержке системы тестирования в обществе? Нужно говорить о школьных безумных программах, нужно говорить о развитии системы подготовки для поступления в ВУЗ. Нужно говорить об отмене льгот при поступлении, кроме победителей олимпиад и конкурсов. Больному, сироте нужно дать квартиру, машину, подобающую пенсию, лечение. А университетский диплом - на общих основаниях в жесткой конкурентной борьбе. Нужно вводить "многоступенчатые" тесты. Очевидно, что требования к знаниям, к примеру, украинского языка для инженера и журналиста должны быть разными, физика для врача и для радиотехника - разные требования. Выдвинутые обвинения сродни претензиям директору фарфорового завода по поводу того, что его вазочками невозможно забивать гвозди и закручивать гайки. Просто позор, когда такие обвинения звучат с таких высоких трибун!
Руслан Байда
За результатами ЗНО багато дітей з сільської місцевості, які дійсно гарно навчались в школі та отримували на ЗНО бали 180-190, а такі в нашому регіоні були, мали змогу буз взяток вступити навіть до Київських престижних вузів. Не Зно Треба відміняти і вводити вступні іспити, а відмінити контрактну форму навчання, бо клепають вчителів , які по складах читають, та медиків , які з інтернету лікування малюють. Здають ЗНО на 124,5 і на платне, при радянській владі для таких конкурс лише в ПТУ був.
sceptik
Для Руслан Байда: Действительно,платное высшее образование в нашей насквозь коррумпированной стране - абсурд.Все эти т.н. "вузы негосударственной формы собственности" ,по-моему,просто торговые фирмы с растянутой на 5 лет продажей дипломов.То же можно сказать и об платном обучении в гос. вузе-согласитесь "кормильцев"-контрактников,невзирая на "качество" их знаний, практически не отчисляют.
Fluttershy
абсолютно согласна, но если убрать платное обучение, то где университеты будут брать деньги? в нашей нищей стране это единственный способ их получить. обидно только, что это делается за счет умных детей.
Коментувати
Ксюта Бершадская
ЗАВАЛИТЬ ЗНО МОГУТ ТОЛЬКО БЕЗДАРИ КОТОРЫЕ НЕ ГОТОВИЛИСЬ.
sceptik
Ну неймется господам!Такой лакомый кусок отобрали у кое-кого.Опять пытаются пропихнуть вузовские экзамены.Но народу есть с чем сравнить! Уровень знаний абитуриентов их беспокоит?Ха-ха!Как бы не так.Разберитесь с бардаком в школах-там уже разучились учить,зато замечательно приспособились торговать баллами аттестата,медалями... Отмените льготы припоступлении-вместо них создайте условия,например,для тех же инвалидов,повысьте стипендию студентам-сиротам... Сложные задания ЗНО?Тому,кто учился-они под силу.Увеличьте проходной балл,сократите количество вузов-зачем их столько?Для тех,у кого балл ниже проходного есть колледжи и ПТУ.В них учат тоже уважаемым профессиям. Единственное,что было сделано в пользу простого народа за незалежности-это ЗНО,и это хотят отобрать!Всем понятно,кто в этом заинтересован!
Fluttershy
"....замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на цьогорічні тести і намагатись завчити їх напам’ять" АХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХ ЧТО-ЧТО???? ЧТО ВЫ КУРИЛИ, УВАЖАЕМЫЙ? ЗАУЧИВАТЬ ОТВЕТЫ??? ДАЙТЕ-КА МНЕ ССЫЛКОЧКУ НА САЙТ, ГДЕ Я СМОГУ ИХ НАЙТИ, БУДЬ КОТИКОМ!
Fluttershy
ОХРЕНЕТЬ ПРОСТО, ДАВАЙТЕ ВЕРНЕМ ВСТУПИТЕЛЬНЫЕ ЭКЗАМЕНЫ, ЧЕГО УЖ ТАМ! И ТОГДА ОТЛИЧНИКИ, ПРО КОТОРЫХ ГОВОРИЛОСЬ В СТАТЬЕ, ВООБЩЕ НЕ ПОСТУПЯТ НИКУДА! УВАЖАЕМЫЙ КАЛЕТНИК, ВАМ В ВАШЕЙ ВЕРХОВНОЙ РАДЕ ВЗЯТОЧНИЧЕСТВА МАЛО? РЕШИЛИ ПОВЫСИТЬ ЕГО УРОВЕНЬ И В ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАНИЯ? ПРОСТО КЛАСС! И ГДЕ, ПРОСТИТЕ, ВЫ ВЯЗЛИ ЭТУ НЕПРАВДОПОДОБНУЮ СТАТИСТИКУ? СОГЛАСНА С КОММЕНТАРИЕМ НИЖЕ, НА СЧЕТ ПЛЕВКА ВАМ В ВАШУ ХИТРУЮ И ЯКОБЫ ЧЕСТНУЮ РОЖУ!
Сергей Лозовик
Є доповнення на захист діючої системи ЗНО. 1.Якщо є реальні знання - бали будуть достатньо високими. 2. Маючи на руках бали ЗНО - маєш можливість вибирати ті ВУЗи, які є прохідними. 3. Є можливість перестрахуватися - подати документи (навіть в електронному вигляді) в престижні ВУЗи (на удачу), реальні ВУЗи (де можливі шанси пройти) та гарантовані ВУЗи (запасний варіант на випадок провалу 2-ох попередніх). 4. Є три хвилі вступу для маневру між ВУЗами та факультетами. Так, можливо необхідно вдосконалювати цю систему ЗНО, підкреслюю тільки вдосконалювати. ВИСНОВОК: якщо абітурієнт успішно здав ЗНО у нього відкрита дорога до безкоштовної вищої освіти і головне БЕЗ ХАБАРІВ!!! І наостанок, читаючи такі "добрі" ініціативи політика, я попередньо вибачаюсь, просто хочеться плюнути в мо.ду.
Сергій Шудра
Дуууууже цікаво звідки у Калєтніка така інформація про 20% учнів, котрі підтримують ЗНО. Все якраз навпаки. Переважна більшість учнів підтримує ЗНО, яке ставить всіх у рівні умови. А таким, як Калєтнік, тільки спиться і бачиться повернення до старої системи із хабарями у ВНЗ.
Тарас Владика
я так розумію цей вельмишановний пан боїться за доходи вчителів і ректрів
Тарас Владика
я так розумію цей вельмишановний пан боїться за доходи вчителів і ректорів
Коментувати
VV
Калєтнік, закликає знову повернутися до хабарів. Якість освіти залежить не від іспитів а від бажання та можливостей навчатися та від рівня знань.
Вчитель
Пане Калетник. Ви - брехун! Більшість учнів якраз за тестування. Саме воно дало змогу сільським дітям, за яких ви, ніби, переживаєте, попасти у престижні вузи без взяток. Якість освіти треба піднімати фінансуванням вузів, а не їх виживанням за рахунок платників із 124-ма балами. А у вашому з Ківаловим проекті закону про вищу освіту для платників навіть і тих балів не треба. То ж чиї бізнесові проекти ви лобіюєте? Так, здається, не личить комуністу. Щодо складності завдань, то не для абітурієнтів ПТУ вони розраховані. У тестах і так мало завдань, розрахованих на творче мислення. А що деякі "відмінники" погано їх здають, то невже екзамени без взятки вони склали би краще? Це лише підтверджує той факт, що середній бал атестата спотворює конкурсний бал абітурієнта, і його слід відмінити, замінивши комплексним тестом з 8 - 10 навчальних дисциплін. Пільги при вступі надавати не за рахунок розумних дітей, а додатково понад план державного замовлення у межах 10% з відповідним фінансуванням.
Svetlana Prudius
ЗНО надо совершенствовать,а не отменять. Надо создать базу вопросов, например 1000 или 10000, но что бы ответы были однозначными, компьютер выбирает из этой базы необходимые 60 для этого года. Что касается трудности вопросов в тестах, так, извините, вопросы в экзаменационных билетах тоже сложные бывают. А чтобы в ВУЗы поступали умные и достойные, надо поднять проходной бал. 124 бала - это очень низкий проходной бал. ЗНО - это возможность выпускнику из провинции поступить в престижный ВУЗ. А касательно "медицины" и "агрономии", сократите количество ВУЗов, куда можно подавать документы с 5 до 2-3,можно как-то ограничить направления. ЗНО - очень хорошая вещь, но требует доработки, каждый год выявлялись какие-то недостатки, но никто их устранением не занимался. Отменить легче всего, доработайте лучше!
Vika96
Для Svetlana Prudius: Я звичайно вибачаюсь,але як би Ви себе поводили коли б у Вас була своя дитина,яка на даний момент має намір вступати до ВУЗу розраховує на те,що найменший прохідний бал 124, а тут підіймають наприклад до 140? Як їй бути? Так само коли зменшують кількість ВУЗів щоб подати документи, з 5 ВУЗів мені здається є можливість поступити хоча б в 1,а от з 2-3 вже менше шансів. Просто завжди ставте себе на місце інших. І ті ВУЗи які вважають, що 124 бала це мало,вони самі підіймають прохідний бал,от і все.
Директор школи
Підтримую Svetlana Prudius, але потрібно скоротити кількість ВУЗів до одного (здавати оригінал атестата) - як було колись. Оця норма - 5 вузів на вибір - це щоб "животіли" оті кількасот приватних, або напівприватних "університетів", які розплодило міністерство освіти за останні роки і атестати яких нікому не потрібні. Якщо ввести цю норму то дрібні ВУЗи самі собою ліквідуються. Та й пільги потрібно відмінити взагалі, пільга повина існувати одна - ЗНАННЯ. В майбутньому при працевлаштуванні випускників ВУЗів ці пільги "чомусь" не діють - працедавцю потрібен кваліфікований працівник, а не "пільговик", який байдикував у школі, а потім у ВУЗі. ЗНО відміняти не треба, це мабуть єдина (хоч і недопрацьована) суттєва освітня реформа в Україні, а все інше - то лише "колотнеча".
Вчитель
Для Vika96: Якщо Ваша дитина розраховує на найменший прохідний бал 124, то їй до снаги поступати лише у ПТУ.
Коментувати
Yaroslav Shkoda
Як на мене, ЗНО хоч і має вагомі недоліки, але краще ніж здавати тести у 5 вузах, а потім ще й давати хабар. Підсумовуючи: "Комуняку на гірляку!".
Сергей Лозовик
ЗНО дає можливість БЕЗ ХАБАРІВ вступити до ВУЗу, якщо є реальні знання. Пропозиція цього депутата - підвищити корупцію та обмежити доступ до вищої освіти дітей без грошей (особливо з сільської місцевості). Ця ініціатива ще раз дає зрозуміти, що дії таких горе-депутатів, на жаль, направлені проти свого власного народу. Ганьба!
Дмитрий Горбачёв
Я згоден з вами. ЗНО скасувати краще!
Gromko
Що дало ЗНО. Напам’ятаю: - об’єктивність оцінювання рівня знань (рейтингу випускника); - прозорість системи вступу до ВУЗу, що практично унеможливлювало корупцію (раніше); - з’явилась можливість вступати до елітних ВУЗів навіть оюдарованим учням з периферії; - незалежність системи призвела до того, що суспільство побачило реальний стан освіти. Чому не подобається: а) батьками - дитина добре навчалась в школі, але отримала 124-145 балів на ЗНО, і куди можна поступити з такими балами? (але це питання до того як дитина отримувала оцінки в школі); б) випускникам - завдання дуже важкі (але щоб отримати високі бали треба гарно навчатись протягом всього періоду в школі); в) ректорам ВУЗів - студенти, яких вони набирають в останні роки мають вкрай низький рівень знань (але чому вони набирають абітурієнтів з 124-145 балами?) г) чиновникам - ось раніше ми поступали за іспитами і отримали дипломи, тож нащо було ламати систему перевірену часом?