Держава не може забезпечити випускників ПТУ першим робочим місцем

У Генпрокуратурі повідомили, що офіційні статистичні дані щодо працевлаштування випускників ПТУ є завищеними. Більшість кваліфікованих робітників вимушені шукати роботу самостійно

Держава не може забезпечити випускників ПТУ першим робочим місцем

Органами прокуратури проведено комплексні перевірки додержання законодавства щодо праці та працевлаштування молоді.

У Генеральній прокуратурі повідомили, що Міністерством освіти, органами освіти на місцях та керівниками навчальних закладів не вирішено проблему забезпечення випускників професійно-технічних навчальних закладів першим робочим місцем за набутою професією.

"За офіційною статистикою не працевлаштованим залишається кожний десятий випускник ПТУ. Водночас результати перевірки засвідчили, що ці дані дещо завищені", - йдеться у повідомленні відомства.

Документально не підтверджено працевлаштування випускників ПТУ у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Чернівецькій та інших областях.

Зокрема, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту АРК обліковано як працевлаштованих 17 осіб, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною та засуджені. У Чернівецькій області прозвітовано про працевлаштування 26 учнів, які фактично проходять військову службу, продовжують навчання.

У прокуратурі заявляють, що однією з причин такого становища є необґрунтоване завищення обсягів державного замовлення на підготовку робітничих кадрів, які формуються за пропозиціями обласних державних адміністрацій відповідно до укладених договорів із замовниками.

Так, директор професійного ліцею Запорізької області, достовірно знаючи про відсутність потреби у кваліфікованих працівниках, подав підроблену заявку на формування державного замовлення щодо їх підготовки. На її підставі затверджено план прийому 210 учнів, які після закінчення навчання не працевлаштовані. На їх підготовку з держбюджету незаконно спрямовано та витрачено 2,8 млн.грн. Прокуратурою відносно директора ліцею розпочато кримінальне провадження.

Керівники закладів освіти не завжди укладають багатосторонні договори з роботодавцями про подальше працевлаштування випускників. Учням видають довідки про самостійне працевлаштування, чим порушують їх права.

У Генпрокуратурі зазначають, що більшість кваліфікованих робітників вимушені шукати роботу самостійно або працевлаштовуються не за набутою професією.

На усунення зазначених порушень закону Генеральною прокуратурою внесено подання Міністру освіти і науки, молоді та спорту.

Освіта.ua
06.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів