Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Українську освіту підкошує "синдром бідності", – проректор ЛНУ
Українську освіту підкошує "синдром бідності", – проректор ЛНУ

Якість української освіти не може покращитися через "синдром бідності"

Українську освіту підкошує "синдром бідності", – проректор ЛНУ

Про це під час Регіонального "круглого столу" в рамках ініціативи "Першого грудня" заявила проректор Львівського національного університету ім. І. Франка Марія Зубрицька.

У такому контексті Зубрицька згадала про поняття "синдрому бідності". За її словами, у критичної маси українського суспільства бідність калічить свідомість, а низька заробітна плата знеохочує творчо мислити, ефективно діяти та бути суспільно відповідальним.

Для порівняння вона навела дані про розмір заробітної плати викладача вищого навчального закладу в різних країнах: Україна – 3,5 тис. євро на рік, Австралія – 62 тис., Чехія – 36 тис., Естонія – 21 тис., Словаччина – 18 тис., Литва – 29 тис.

"Чи може бідний учитель, бідний освітянин виховати громадянина, який критично мислить, який є гідним і який мислить гідно? Думаю, що ні. Але автоматичне механічне підвищення заробітної плати не гарантує нам миттєвого результату і підвищення якості освіти", – підкреслила Зубрицька.

За її словами, синдром бідності – це і скромні бюджети, й убога матеріально-побутова інфраструктура шкіл і вищих навчальних закладів.

"Дуже промовистий приклад: у польському сеймі депутати звинувачували міністра шкільництва у тому, що на всю Польщу є ще одна школа, де туалет назовні. Перепрошую, у нас тисячі шкіл з туалетами назовні. Чи можна вирішити питання гідності і конкурентоспроможності, коли ця матеріально-побудова інфраструктура є такою убогою?", – задала вона риторичне питання.

Також проректор ЛНУ ім. І. Франка вказала на такі проблеми як обмежене фінансування наукових досліджень, відсутність стимулів для молодих науковців, питання академічних свобод й університетської автономії. Втім, вона відзначила, що за роки незалежності була в освіті все-таки одна успішна реформа – це запровадження ЗНО.

Насамкінець Зубрицька підсумувала, що "освіта повинна стати не галуззю, яку фінансують за залишковим принципом, а способом життя кожного українця".

ЗІК
24.09.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитрий К.
Голосую за Зубрицьку! Жаргон: "Баба в теме". Наша страна будет доколь в нищете, поколь в нищете будет образование. Янукович говорит, Азаров говорит - IT - перспективное направление, ага, да! Пока оно само себя кормит, живет за счет аутсорсинга. еще цитата: "Нам потрібні конкурентноспроможні підприємства" - хочется спросить: "А квалифицированый персонал к ним не должен прилагаться?". Все заводы до "задницы", если там не захотят работать квалифицированные профессионалы. Выводы: В такой стране жить можно, но не долго.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!