У вузів не вистачає місць у студентських гуртожитках, - "Студентський захист"

Вищі навчальні заклади не мають достатньої кількості місць для поселення студентів та незаконно вимагають благодійні внески при поселенні до студентських гуртожитків

У вузів не вистачає місць у студентських гуртожитках, - "Студентський захист"

Про це заявив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Батьки та студенти 1 курсу Національного університету "Юридична академія України" ім. Ярослава Мудрого скаржаться на те, що студентам – бюджетникам заявили, що їх будуть поселяти тільки після того, як будуть поселені студенти-контрактники. Також, скаржаться на відсутність місць для студентів 1 курсу у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, Запорізькому державному медичному університеті, Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, Луцькому центрі професійно-технічної освіти.

"Достатньо розповсюдженою новацією в цьому році стало вимагання благодійних внесків при поселенні в гуртожитки. Скарги надходять від студентів Національного університету біоресурсів та природокористування (від 100 грн. до 200 грн. з кожного студента), Київського національного університету будівництва і архітектури (500 грн. з кожного першокурсника), Одеського національного аграрного університету (100 грн. з кожного першокурсника), Черкаського художньо-технічного коледжу (4500 грн. за три роки навчання)", - підкреслює Андрій Черних.

Слід також зазначити, про дещо незрозумілу непоступливість керівництва Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, яке наполягає на тому, щоб студенти оплачували відразу за рік проживання в гуртожитку.

"Тільки оперативне реагування на можливі факти порушення прав студентів під час поселення зможе допомогти молодим людям отримати місце в гуртожитку. Вищезазначена інформація 3 вересня буде передана у профільні міністерства у підпорядкуванні, яких знаходяться вищі навчальні заклади для вирішення проблемних питань та припинення незаконної практики вимагання благодійних внесків", - підсумував координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

В організації повідомили, що студенти можуть дзвонити за телефоном (067) 656 99 41 та повідомляти про факти порушення їхніх прав при поселенні в гуртожитки або для отримання практичної юридичної та консультаційної допомоги. Також можна направляти відповідну інформацію на електронну адресу: studzahust@gmail.com.

Освіта.ua
03.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анон
В НЮАУ вообще приказ ректора не сели ть бюджетников в общежитие и только 2000 бакинских решат проблему...