127 тисяч абітурієнтів навчатимуться на бакалавраті коштом держави

Міністр освіти Дмитро Табачник під час доповіді в парламенті повідомив про основні показники державного замовлення на підготовку фахівців у 2012 році

127 тисяч абітурієнтів навчатимуться на бакалавраті коштом держави

Міністр нагадав, що питання про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів та на підвищення кваліфікації і перепідготовку кадрів для державних потреб врегульоване урядовою постановою 17 травня 2012 року.

"Відповідно до постанови обсяг прийому для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста становить майже 79 тисяч осіб, що на 4 тисячі більше, ніж минулого року, в тому числі 68 тисяч місць денної форми навчання. За освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра встановлено державне замовлення на рівні 127200 осіб, в тому числі за денною формою навчання – 108 тисяч", - зазначив міністр освіти.

За його словами у 2012 році урядом суттєво збільшено обсяг прийому за державним замовленням порівняно з 2011 роком на такі напрями підготовки як електроніка (майже 34%), енергетика та енергетичне машинобудування (на 14,5%), радіотехніка, радіоелектронні апарати, зв’язок (майже на 25%), металургія та матеріалознавство (на 64%), машинобудування та металообробка (майже на 28%), хімічні технології та інженерія (на 46%), авіаційна та ракетно-космічна техніка (на 44%), транспорт і транспортна інфраструктура (на 32%).

Крім того, Дмитро Табачник повідомив, що збільшено обсяги держзамовлення за напрямами: інформатика, системний аналіз, комп’ютерні науки, автоматизовані та комп’ютерно-інтегровані технології, системна інженерія, комп’ютерна інженерія, мікроелектроніка, наноелектроніка, безпека інформаційних та комунікаційних систем.

"Таким чином, у 2012 році збільшено обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за кошти держбюджету за напрямами підготовки для ІТ-галузі майже на три тисячі місць – на 24%. Обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста за держзамовленням становитиме 64 тисячі осіб, в тому числі 57 тисяч – це денна форма навчання. Для ОКР магістра ці цифри становлять 44600 і приблизно 37000. Хотів би наголосити, що це найбільший показник обсягів прийому за всі роки незалежності України. На підготовку робітничих кадрів обсяг прийому в порівнянні з 2011 роком збільшено на 15% і на підвищення кваліфікації, перепідготовку – майже на 16%", - повідомив міністр.

Нагадаємо вступна кампанія 2012 року розпочинається 2 липня. З цього дня вищі навчальні заклади України будуть приймати документи від абітурієнтів.

Вступ до вищих навчальних закладів у 2012 році відбуватиметься на підставі Умов прийому до вищих навчальних закладів.

У 2012 році абітурієнти мають право подати документи до п’яти вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них.

Цього року вступники мають право подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, що видані у 2012 році, або сертифікати за 2008-2011 роки.

Нагадаємо, що Український центр оцінювання якості освіти продовжує оголошення результатів ЗНО 2012 року. Вже оголошені результати ЗНО з хімії, російської мови, географії, математики та всесвітньої історії.

Результати тестування з іноземних мов, української мови і літератури, історії України, фізики та біології будуть оголошені протягом червня.

Освіта.ua
09.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Чи можна навчатися заочно і отримувати стипендію
Андрэ
на каждое направлени нужен свой пакет документов
Inna
На кожен факультет вузу потрібно окремий пакет документів (це виходить в один вуз 3 пакети документів).... Чи в один вуз потрібно лише один пакет документів?
andriy
А хто може сказати № постанови Кабінету Міністрів України про затвердження обсягів держзамовлення?
Ольга
скажите пожалуйста,при подаче документов в каждый вуз нужно подавать оригинал мед спарвки?или можно копию,а при появлении в рейтинговом списке принести оригнал?
lFIF
Для Ольга: оригінал
Yana
Для Ольга: завірену копію,завіряєте у лікарні,або прийомній комісії
Коментувати
марія
які документи потрібно подавати у вузи? і які оригінали у вуз, в який маю намір іти остаточно?????
Сорока Летняя
В прошлом году посокращали на 40% гос заказ, в этом году повысили так на 20%, в итоге мы остались в минусе. В этом году повысили гос заказ, но завалили нас ниже плинтуса своими таблицами. Вот вам беспроигрышная лотерея!!! Я так поняла государству выгоднее сокращать шансы на бюджет, тем самым направляю гос казну в выгодное им русло. Разве я не права?
0лександр
Для Сорока Летняя: , выпускников в прошлом году было мало. А 20% это в общем - на разные специальности разное колчество бюджетных мест. Вон юристов и экономистов наоборот сократили.
Коментувати
Uascientist
Цікаво, що текст самої постанови досі не оприлюднено на урядових сайтах
linka
Не спорю, юристів зараз багато, але на бухгалтера мало хто йде вчитись, тому що зараз це не перспективно. Тим більше знайти зараз толкового бухгалтера дуже важко.
Sceptik
Не мешало бы не только "держзамовлення" увеличивать,но выпускников технических вузов обеспечивать нормальными рабочими местами с человеческой зарплатой.
Рамазан
Правильно сделали , технические кадры необходимы стране. Юристы , экономисты и бухгалтеры пусть отдохнут!!!!!
Андрей
Про медицину ни слова .....
Даная
А почему про экономистов и юристов ничего не сказал? тю ты...
ботан
Для Даная: та потому что они никому не нужны.разве что улицы подметать.финансистов в стране больше чем финансов
Z
Для Даная: Абсолютно бесполезные профессии, этих ваших экономистов и юристов и так слишком много развелось.
Ботан 2
Для ботан: ты не прав. Они нужны, для Макдональдса!
Коментувати