127 тисяч абітурієнтів навчатимуться за держзамовленням

Уряд затвердив показники державного замовлення на підготовку фахівців у 2012 році, пріоритет отримали технічні спеціальності

127 тисяч абітурієнтів навчатимуться за держзамовленням

Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив міністр освіти Дмитро Табачник.

Міністр освіти, зокрема озвучив основні параметри держзамовлення у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації у нинішньому році. Так, прийом для підготовки фахівців за рівнем освіти молодший спеціаліст складає майже 79 тис. осіб, в тому числі за денною формою освіти – 68 тис.150 осіб.

Здобути кваліфікаційний рівень бакалавр за цьогорічним держзамовленням матимуть змогу 127 тис. 200 осіб, при цьому майже 108 тисяч молодих людей зможуть здобувати освіту за денною формою навчання.

Дмитро Табачник зазначив, що порівнюючи з минулим роком держзамовлення на бакалаврат збільшено на 21,5%, а на денну форму навчання майже на 22 %.

При цьому суттєво збільшується прийом за такими напрямами підготовки: електроніка - майже 33%, енергетика та енергетичне машинобудування – 41,5%, радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв’язок - майже 25%, металургія та матеріалознавство – більш як в 1,5 рази – на 64%, машинобудування та металообробка і матеріалообробка – майже на 28%, хімічні технології та інженерія - майже на 46%, авіаційна та ракетна техніка - 43,5%, транспорт і транспортна інфраструктура – 32%.

За спеціальністю інформатика та обчислювальна техніка держзамовлення збільшиться на 40%, а по кібернетиці - майже на 30%.

"Тобто уряд третій рік поспіль продовжує свою послідовну державницьку політику на збільшення державного замовлення в таких пріоритетних галузях розвитку економіки як матеріалознавство, машинобудування, металургія, хімічні технології, інформаційна безпека", - наголосив міністр освіти і науки, молоді та спорту.

Щодо підготовки спеціалістів, то державне замовлення буде складати 74 тисячі осіб, в тому числі майже 57,5 тисяч - це денна форма навчання.

Ступінь магістра в цьому році за держзамовленням зможуть здобувати 44 тис. 600 осіб, в тому числі понад 37 тисяч - за денною формою навчання. Цей показник збільшено порівняно з минулим роком на 3,5%.

За словами міністра освіти, трохи збільшується набір в магістратуру на педагогічну освіту. Зменшується держзамовлення на такі спеціальності, як економіка та підприємництво, менеджмент, міжнародні відносини.

"Можна відзначити, що уряд збільшив державні інвестиції в освіту. Зокрема, якщо говорити про підготовку робітничих спеціальностей, то на 15% більше, ніж у минулому році, якщо говорити про підготовку фахівців за рівнем бакалавра і магістра, то на 10%, на підвищення кваліфікації і перепідготовку на 15,5% більше зведений обсяг фінансування", - резюмував Дмитро Табачник.

"Після виходу цього документу, ми почнемо його розподіляти по вищих навчальним закладах", - зазначив міністр.

Нагадаємо, вступна кампанія до вищих навчальних закладів розпочнеться 2 липня. Очікується, що участь у вступній кампанії візьмуть близько 350 тисяч абітурієнтів, до 7 червня триватиме зовнішнє незалежне оцінювання.

Освіта.ua
17.05.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Ответьте, пожалуйста на такой вопрос. Когда я поступалф в ВУЗ на первый курс, то в последний момент моё место отдали парню больному сахарным диабетом. Пришлось учиться на контракте. Закончила я бакалаврат с красным дипломом. Сейчас, когда начала собирать документы на 5 курс, то мне ответили, что я обязана подавать заявку только на контракт ибо по какому-то новому распоряжению МОН я не имею право даже пытаться поступать на бюджет. Где справедливость? И был ли смысл хорошо сдавать все сессии? Скажите, действительно ли издано такое распоряжение?
aa
информация о бюджетных местах уже есть но возможно что не у всех .,вузах.Узнавайте -звоните в конкретный -куда поступаете.
Олег
Для aa: Например какие?!
Коментувати
Олег
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, коли повинна з"явитися інформація про кількість бюджетних місць в окремих ВНЗ?
Григорий
в прошлом году уменьшили госзаказ на 40 проц., в этом увелич.на 22, вывод: бесплатное обучение все время уменьшается...в других странах (только не в Украине) уже бы начались протесты граждан!!! Давайте дальше сидеть, и скоро совсем не буде бесплатного образования, и платить будем мы все!
Кристина
Скажіть будь ласка , яку загальну кількість балів мінімум потрібно набрати у медичний : Ужгород,Львів,Чернівці,Вінниця,Тернопіль - сюди буду подавати!
Татьяна
Ни о чем эти % не говорят. Нельзя прошлый год сравнивать с нынешним. В прошлом году было выпускников на 70% меньше ( в тех школах где был класс выпускной), а в некоторых на 100% меньше выпускников... Грубо говоря, по стране было на 80% меньше выпускников!!!! Поэтому легче поступить в этом году не будет...
Виталий
Ольга,вы слишком умная мамочка: медИцина !
Христина
А сколько бюджетных мест в медицинских?
Таня
Для Христина: дивлячись в якому ...
Коментувати
Таня
Чому нічого не сказано про медецину?Медики країні не потрібні,щоб туди вступити треба бути або генієм або мажором...
Ольга
Для Таня: Вы не правы. Всего-то надо иметь знания и хорошо сдать ВНО, знаю это по опыту собственного ребенка, сдавшего тесты в 2011 году на 197, 196 и 193 и получившего возможность поступить в любой медвуз страны. Выбрали тот, который больше понравился, первый курс заканчиваем с одними отличными оценками. Училась дочь в обыкновенной общеобразовательной школе, без репетиторов, но УЧИЛАСЬ. Так что не стоните, а учитесь, будущее медЕ!!!цины!
таня
Для Ольга: знаєте,ніхто не стоне просто скрізь збільшують бюджетні місця а медикам зась!Ядуже рада за вас і за вашу доньку.і можливо це лише на мою думку,але хімія в цьму році була важчою подивимось що буде далі...
Коментувати
Андрій
Чи потрібно в цьому році здавати внутрішні екзамени у вищих навчальних закладах?
Олександр
Для Андрій: якщо здаєш зно,то не потрібно
Коментувати
Олександр
Молодці, хоч щось гарне зробило мін.освіти
Абитуриенота
когда будет известно по каждому вузу конкретно??
Олександр
Гарна новина, бо мене залякували зменьшенням держзамовлення, а тут +40%.
Sceptik
Для Олександр: И что в этом хорошего?Скоро т.н."высшее" образование будет даже у тех,кто собственные имя с фамилией с ошибками пишет.Зато поступят все!!!
Ella
Для Sceptik: О так! такі теж якось умудряються поступити
Олександр
Для Sceptik:, ты не прав: ведь если на бюджет будет больше людей, то за деньги меньше. А значит больше людей возьмут за знания.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!