Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти У Львові обговорили реформування докторських студій
У Львові обговорили реформування докторських студій

В Українському католицькому університеті відбувся науковий семінар з гуманістики за участю освітніх експертів з Франції, Грузії та України

У Львові обговорили реформування докторських студій

Протягом 2 – 4 травня, представники Паризького університету (PRES – Université Paris-Est), НУ "Києво-Могилянська академія", Грузинського університету (Ilia State University) та Українського католицького університету (УКУ) обговорювали проблему ідентичності в сучасному світі, а також обмінювалися досвідом створення докторських програм з гуманітарних наук в рамках європейської реформи третього циклу вищої освіти.

Семінар відбувся у межах проекту європейської програми "Темпус" з модернізації вищої освіти у країнах-партнерах Європейського Союзу.

"Цей міжнародний проект спрямований на реформування третього циклу вищої освіти в Україні, створення нової моделі докторських студій для підготовки молодих науковців, – пояснює перший проректор УКУ Тарас Добко. – В межах проекту також має відбутися синхронізація навчальних програм з докторських студій в партнерських університетах".

Одна із проблем, про які найбільше дискутують протягом останніх 20 років у сфері гуманітарних наук, – це проблема ідентичності, тобто наскільки поняття "ідентичності" ще може надаватися для опису й управління соціальними та політичними процесами у сучасному європейському суспільстві.

Науковці на семінарі в УКУ визначали можливості відображення питання ідентичності у навчальних програмах з підготовки докторантів у гуманітарній сфері. "Модернізація вищої освіти у Європі означає можливість мобільності, зокрема, докторантів, – наголосив перший проректор. – Тому важливо, щоб навчальні програми у різних ділянках були впізнавані одні для одних".

Експерт з Франції Монік Кастільйо (Monique Castillo) у своїй доповіді звернулася до питання модерності, яка, на її думку, стала секулярною. За словами Монік Кастільйо, модерність не повинна бути нейтральною до цінностей: "Сьогодні ми потребуємо духовної модерності, яка би не цуралася цінностей та моралі в окресленні сучасної держави і людини".

У межах проекту "Темпус" Український католицький університет та НУ "Києво-Могилянська академія" започаткували спільну докторську програму з історії.

Довідка:
Метою проекту "Розробка діючого зразка моделі Докторської школи для впровадження структурованих докторських програм PhD в Україні та Грузії" в рамках програми "Темпус" є реформування третього циклу вищої освіти в Україні через створення інноваційних докторських програм. Запровадження докторантури нового типу передбачає переосмислення філософії підготовки докторантів за принципом "підготовка шляхом досліджень, а не лише заради досліджень"; налагодження міжнародного співробітництва й розвиток мобільності; поєднання загальних компетенцій і професійних навичок у вишколі докторантів з метою їх підготовки як для академічної кар’єри, так і праці в промисловості.

До консорціуму проекту входять: Маастрихтський університет (Нідерланди), Паризький університет Paris-Est (Франція); Університет Глазго (Шотландія); Державний університет імені Ілії Чавчавадзе (Грузія); Тбіліський державний медичний університет (Грузія), Національний університет "Києво-Могилянська академія", Український католицький університет, Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Інститут літератури Національної академії наук України, Інститут ботаніки Національної академії наук України.

Освіта.ua
11.05.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!