Опублікований рейтинг вузів світу Webometrics

Webometrics Ranking визначає місця університетів світу за показником їх присутності у глобальній мережі Internet. В рейтингу визначені місця й українських університетів

Опублікований рейтинг вузів світу Webometrics

2 лютого був опублікований черговий рейтинг Webometrics Ranking of World's Universities, що визначає місця університетів світу за показником їх присутності в Інтернет.

Загалом дослідження Webometrics, що публікуються двічі на рік, охоплює дванадцять тисяч університетів з усього світу. Сред них - 325 українських вищих навчальних закладів.

В процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів, іншими словами, змістовна та інформаційна активність сайту навчального закладу.

Розробники також зазначають, що при складанні рейтингу університетів кількість відвідувачів сайту та його дизайн не враховуються.

Слід зазначити, що майже всі лідери українського сегменту рейтингу значно покращили власні позицїї у порівнянні з попередніми результатами Webometrics.

Так, Київський політехнічний інститут (КПІ) піднявся з 1325 на 957 місце у загальній таблиці університетів світу, а Львівська політехніка замість 1738 отримала 1248 місце.

Значно покращили свої місця Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Національний авіаційний університет, Донецький національний технічний університет та Донецький національний медичний університет імені М. Горького, Сумський державний університет, Одеський національний університет ім. Мечникова тощо.

Отже, у січні 2012 року до рейтингу включено 325 вітчизняних вищих навчальних заклади.

ТОП-20 українських університетів відповідно до рейтингу Webometrics Ranking of World's Universities (Rank of Universities of Ukraine, January 2012) виглядає наступним чином (*місце в світовому рейтингу): 

Також Київський політехнічний інститут та Львівська політехніка увійшли у Топ-100 університетів Східної Європи (Top Eastern Europe). Серед сусідів України найбільше представництво у Top-100 Eastern Europe мають Росія – 20 університетів, Польща – 17, Чехія – 15 та Румунія – 13.

П'ятірка країн лідерів рейтингу - США, Німеччина, Велика Британія, Канада та Іспанія.

Організатори Webometrics зазначають, що метою рейтингу є стимулювання навчальних закладів і студентів для веб-присутності. У разі якщо веб-діяльність закладу є нижчою, ніж академічні успіхи, організатори рейтингу рекомендують переглянути власну політику та орієнтуватися на вагоме збільшення обсягу та якості електронних публікацій.

Рейтинг Webometrics корелює з якістю та академічним престижем, однак організатори також зазначають, що при виборі університету абітурієнти мають також брати до уваги й інші показники діяльності вищих навчальних закладів.

Рейтинг складений дослідницькою групою Cybermetrics Lab при найбільшому в Іспанії дослідницькому центрі Consejo Superior de Investigaciones Cientificas (Вища рада з наукових досліджень).

Освіта.ua
03.02.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nizze
интересно почему нет Национального Медицинского Университета им. Богомольця???
Mykhaylo Zhuk
Погляд провінціала. Думаю, проблема не в тому, .що ми неспроможні до іншого. проблема в тому, що ми звикли до традиції, в якій немаю створення нових можливостей через аналіз викликів - відповідей, адаптованого досвіду - власних інновацій, сценаріїв зміни ситуації та формування точок та кріейторів проривів (на рівні університетів та особистостей). Можливо тому, що на рівні університетів не є традицією наявність відділів сучасних освітніх стратегій і практик .... і дужа велика заорганізованість при збережені традиційних показників оцінки діяльності, перш за все в науці. Можливо проблема в тому, що наша освіта: 1. Не зорієнтована на підготовку інноваційних спроможнсотей людського капіталу і не орієнтується на "суспільтво знань" (а як і раніше - на взагалі) 2. Недостаність конкуренції в середені освіти, де табелі о...
Людмила
Драгоманова на 3 місці. Не смішіть мої капці. А авіаційний7 Хабарництво і все. От лінгвістичний - це круто!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
роза
а де києво могилянська академія?
DR
Для роза: Їм би сайт могилянки переробить, можливо були б вище. Це ж рейтинг веб-представництв а не університетів. Тут... http://osvita.ua/vnz/guide/17/45/
Коментувати
Владимир
НТУ"ХПИ" выпал из 20-ки, а ректору проф. Товажнянскому Л.Л. еще продлили контракт(18.01.12) на 2 или 5 лет.
Олеся
Закінчила Ніжинський педунівер, Універ Шевченка і Педінститут Драгоманова - тому можу порівнювати не за рейтинговими таблицями. Мій висновок: Шева-фундаментальна брендова освіта, якщо сам вчишся, Драгоманова- шарашкіна контора (всі факультети), не втонеш, якщо сам займешся самоосвітою (шкода грошей контрактників), Ніжин-хочеш чи ні, заставлять визубарити від корки до корки, правда матеріальна база слабовата
leox
Для Олеся: При чому тут освіта! Рейтинг оцінює якість сайту вузу..Якщо Зажопинський університтет який має два кабінети і штампує дипломи замовить хороший сайт то він може обігнати КПІ і навіть Ніжинський педінснтитут
Коментувати
0льга
Ничего нового. Правда последнее убило наповал: в 100 лучших Россия(20), Польша(18), Чехія (15), Румыния (13). Размеры Чехии впечатляют, а успех Румынии, заставляет задуматся, а может анекдоты про румынских братьев - молдаван сочиняли напрасно? Пойду вспомню пару анекдотов про Табачника.
leox
Це не Шанхайський рейтинг, тут оцінюються лише вебсайти університетів. Підкреслюю ще раз - тут дано рейтинг вебсайтів університетів. Ні наукова ні навчальна роботи не враховані.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!