Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Система вищої освіти України охоплює майже 2,5 млн студентів
Система вищої освіти України охоплює майже 2,5 млн студентів

В Україні функціонує 854 вищих навчальних заклади, в яких здобувають освіту 2 млн 491 тисяча студентів

Система вищої освіти України охоплює майже 2,5 млн студентів

Таки статистичні дані оприлюднені Державним комітетом статистики України.

Зокрема, відповідно до наведених даних, в країні функціонує 505 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та 349 ІІІ-IV рівня акредитації.

Зазначимо, що навчальні заклади І-ІІ рівня, це технікуми, училища та коледжі, що здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра.

Вузи ІІІ-IV рівня це інститути, консерваторії, академії та університети, що проводять підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

Цікавою є динаміка кількості навчальних закладів за роки незалежності, зокрема за 20 років кількість закладів І-ІІ рівня зменшилася з 742 до 505, а закладів ІІІ-IV рівня акредитації навпаки зросла з 149 до 349.

Кількісні тенденції відображає і співвідношення контингенту студентів у навчальних закладах І-ІІ та ІІІ-IV рівня акредитації, що підтверджують поступове зниження кількості студентів у закладах професійно-технічної освіти та значне збільшення контингенту студентів інститутів та університетів.

За роки незалежності кількість студентів навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації збільшилася майже у 2,5 рази.

Так, якщо у 1990/91 навчальному році, загальна кількість студентів вищих навчальних закладів складала 1 млн 638 тис. осіб, а співвідношення чисельності студентів у відсотковому показнику відображалася як 45% на 55% на користь університетів, то у 2010/2011 навчальному році в закладах системи вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації навчається майже 2 млн 130 тис. студентів, а заклади І-ІІ рівня акредитації надають освіту 361,5 тисячі осіб.

Цікавим є показник чисельності прийнятих на навчання студентів до навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації.

Зокрема минулого року атестат про повну загальну освіту отримали 364 тис. випускників, а заклади ІІІ-IV рівня акредитації прийняли до своїх лав 392 тисячі студентів (необхідно зазначити, що тут не врахований відсоток абітурієнтів з числа випускників шкіл минулих років та випускників навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації).

Кількість дипломованих фахівців із вищою освітою, які отримали освіту у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівня акредитації минулого року склала рекордний показник за роки незалежності - 543,7 тис. осіб, що в чотири рази більше ніж 1991 року.

Також, відповідно до статистичних даних, в країні збільшилися показники кількості аспірантів та докторантів, зокрема кількість докторантів у порівняні з 1991 роком збільшилася в 3 рази.

Освіта.ua
23.02.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!