Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти "Студентський захист" назвав головні проблеми українського студента
"Студентський захист" назвав головні проблеми українського студента

Маленький розмір студентської стипендії, нестача місць в гуртожитках та високий рівень оплати за навчання у вищому навчальному закладі є головними проблемами українського студента

"Студентський захист" назвав головні проблеми українського студента

Про це повідомив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

На сьогодні студент вищого навчального закладу, який вчиться в середньому на 4 бали (за п’ятибальною системою), отримує стипендію в розмірі 650 грн. з урахуванням індексації, а відмінники – 710 грн.

"На даний час у вищих навчальних закладах навчається 2709,1 тис. студентів, з яких 467, 7 тис. проживає в гуртожитках, що становить 89,6% осіб, які потребують місць у гуртожитках. Таким чином, близько 10 відсотків студентів залишаються незабезпеченими місцями в гуртожитках, зазначений показник забезпечення студентів гуртожитками характерний для останніх 10 років", – розповідає Черних.

Нагадаємо, позиція Міністерства освіти і науки України полягає в тому, що вартість навчання не може бути менше 10 тис. грн. на рік, а в містах-мільйонниках – 12-14 тис. грн.

У "Студентському захисті" підкреслюють, що не всі батьки можуть дозволити собі такі витрати на навчання своїх дітей у вищому навчальному закладі.

"Окрім вищезазначених проблем студентів, необхідно додати такі, як відсутність можливості проходження виробничої практики на старших курсах, проблематичність працевлаштування, відсутність системи заохочення студентів, проблематичність отримання путівок в оздоровчі табори під час канікул, хабарництво, обмежена кількість бюджетних місць на навчанні в магістратурі, застарілі бібліотечні фонди вузів, неналежне забезпечення студентів навчальними посібниками, недосконалість та застарілість навчальних програм", – зазначає Черних.

У "Студентському захисті" додають, що перелік студентських проблем не є вичерпний і його ще можна довго продовжувати.

УНІАН
16.11.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
викладач
стипендия отличника чуть меньше зарплаты молодого преподавателя какие тут могут быть жалобы со стороны студента? да, пробелмы с местами в магистратуру да, жилье но стипендия - на данный момент, она гораздо больше, чем знания студента
svitlana
Далі слів нічого не йде. Син закінчує 5 курс, про ПРАКТИКУ немає й мови. Який роботодавець візьме на роботу? А щоб одержати диплом треба принести довідку, що працевлаштувався(довідку за певну суму десь купляють), а потім університетський вісник висвітлює ВИСОКИЙ процент працевлаштування.Полтава
Мама студента
А ще проблемою є свідоме заниження викладачами роботи студента, аби зменшити сумарну кількість кредитів і як наслідок позбавити стипендії. Як боротися? Почнеш оскаржувати - ще гірше налаштуєш викладача проти себе, на сесії аукнеться. Отак і роблять з нормальних дітей неуків.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!