Сервіси для створення власних курсів

12 сервісів для викладачів та вчителів зі створення повноцінних, коротких і мікрокурсів

Сервіси для створення власних курсів

Нові освітні технології хороші тим, що дозволяють кожному не тільки вчитися, а й вчити. Edutainme знайшли 12 сервісів, кожний з яких дозволяє без особливих зусиль провести свій курс, а деякі - ще й заробити на цьому.

Lore

Спочатку Lore легко сплутати з Facebook, але ця схожість лише візуальна. Те, що в одному було стрічкою новин, в іншому стало стрічкою курсів, де викладачі компонують лекції із картинок, презентацій, таблиць, аудіо- та відеороликів. Повноцінний профіль є тільки у викладача, а у студентів сторінки досить-таки безликі, що розумно - все ж це освітня, а не розважальна мережа. «Стрічкове» оформлення курсів полегшує спілкування - студенти можуть задавати питання під будь-яким постом (навіть якщо це звичайна картинка). Ще у кожного учня є особистий щоденник для ведення заміток, календар, де викладач призначає дати здачі робіт, і бібліотека з необхідною для курсу електронною літературою. Реєстрація в Lore відкрита для всіх викладачів, а студенти отримують доступ до мережі тільки на запрошення учителя. Але і для тих, і для інших сервіс завжди залишається безкоштовним.

Eliademy

Освітня платформа фінської компанії CBTec, яку заснували вихідці з Nokia. Eliademy намагається повністю умістити процес проходження курсів у браузер - прямо на місці можна переглядати навіть таблиці Excel і презентації PowerPoint. Під викладеними файлами викладачі залишають голосові замітки - так в Eliademy і формуються лекції. Кожен урок можна пов'язати з певним домашнім завданням. Стрічки для обговорень тут немає, зате є форум, де можна вести групові дискусії як на Coursera. Якщо хочете приховати свій курс від сторонніх очей, зробіть його закритим і пускайте за запрошеннями. Реєстрація в Eliademy безкоштовна, але бажаючі можуть встановити плату за прослуховування лекцій.

EduBrite

EduBrite намагається спростити життя викладачам. Створювати свої уроки тут дуже легко, процес схожий на написання поста в блог - закидаємо необхідні файли, розставляємо їх у правильному порядку, даємо коментарі, і готово! Після того, як ви зробите кілька уроків, їх можна зв'язати в курс і завершити його тестом з пройденого матеріалу. У EduBrite студенти не мають можливості спілкуватися один з одним, зате у сервісу є додаток для iPad, де можна завантажувати уроки і переглядати їх в офлайні. Вартість EduBrite залежить від кількості студентів, тривалості підписки і типу аккаунта. Наприклад, тариф Personal для групи до 25 студентів буде безкоштовним, а тариф Business для такої ж групи обійдеться в $24 на місяць, зате дозволить заробляти на курсах.

Moodle

Система управління курсами з Австралії. Відразу після реєстрації платформа попросить визначитися із технічними моментами - задати налаштування приватності, вказати тривалість курсу та ін. Потім можна збирати лекції з різних файлів і навіть підготувати заключний іспит. Хоча функціонал Moodle вельми скромний, деякі можливості сервісу унікальні: наприклад, є можливість вставити його як модуль в інші сайти за допомогою спеціального програмного коду. Це зручно, якщо ви хочете презентувати свій курс на якомусь сайті. Також в Moodle можна робити опитування, глосарії, анкети і невеликі бази даних. Сервіс повністю безкоштовний.

Cornerstone OnDemand

Освітня платформа для навчання працівників великих організацій - приватних і державних компаній або університетів. OnDemand можна використовувати як для підвищення кваліфікації співробітників, так і для первинного навчання нового персоналу або студентів. На відміну від інших сервісів, OnDemand працює як своєрідна біржа викладачів - перш, аніж почати створення курсу, необхідно розмістити своє резюме, вказавши спеціалізацію і коротко розповівши про свій підхід до навчання. Після цього на вас може вийти роботодавець, який і залишить вам заявку на створення курсу - при цьому вибір методики і змісту залишиться за вами. OnDemand заточена під мобільне користування - у сервісу є версії для Android і iOS, а також можливість завантажувати і вивчати уроки офлайн. Вартість роботи в OnDemand обговорюється безпосередньо з клієнтом - сервіс виступає тільки у ролі посередника.

Versal

Versal відразу привертає простим і зрозумілим інтерфейсом. Кожен курс тут створюється із функціональних елементів - відеороликів, діаграм, картинок, пояснювальних записів тощо. Елементи додаються простим перетягуванням іконок в робочу область, де можна розташувати їх в правильному порядку. Після завершення роботи Versal дає посилання на курс, яке можна відправити своїм студентам або розмістити в соціальних мережах. Спеціальних можливостей для спілкування зі студентами (відео- або аудіоконференцій, чату або форуму) у сервісу немає. Versal безкоштовний для приватних осіб, але для організацій вартість сервісу залежить від кількості учнів. Наприклад, 500 студентів обійдуться вам у $100 на місяць, а 3500 - вже в $1250 на місяць.

Basecamp

Basecamp добре відомий у IT-середовищі - це одне з найпопулярніших додатків для менеджменту проектів, простий в освоєнні, але дуже гнучкий та швидкий. Над кожним проектом можна працювати групами: адміністратор створює дискусії, формує список завдань і завантажує необхідні для їх виконання файли, а виконавці беруть участь в обговоренні і працюють над поставленими завданнями. По суті, це відмінне середовище для ведення онлайн-курсів - інструментарій Basecamp аналогічний такому у Lore або Eliademy. До того ж, сервіс підтримується більшістю сучасних платформ і має мобільні версії для Android і iOS. І головне - Basecamp абсолютно безкоштовний для викладачів. Потрібно тільки зареєструватися на сайті сервісу і написати короткий лист на адресу tea[email protected] з розповіддю, де ви працюєте і що викладаєте.

Edmodo

Edmodo - щось на зразок соціальної мережі для викладачів і студентів. Сервіс збудований навколо спілкування - викладач може створювати предметні групи для обміну навчальними матеріалами, опитування і тести для перевірки знань учнів, завантажувати книги в спеціальний бібліотечний розділ, а інші файли - на Google Drive, який синхронізується із Edmodo. Все це створює середовище, де ментори й учні спілкуються на рівних і діляться досвідом. Особливо активних студентів тут можна додатково мотивувати бейджами - «старанний учень», «допоможе з домашнім завданням» тощо. Сервіс повністю безкоштовний, всі його можливості відкриваються одразу після реєстрації. До того ж, у Edmodo є мобільна версія для Android і iOS, теж безкоштовна.

Udemy

В Udemy відчувається серйозний технічний ухил - значна частина місцевих курсів пропонує робити мобільні додатки, вивчати Java і знайомитися із новою мовою програмування Apple - Swift. Щоб створити курс в Udemy, потрібно зареєструватися в якості викладача, увійти в редактор і додати у нього необхідні для навчання файли, після чого скомпонувати їх у правильному порядку. Кожен урок можна завершувати тестом для перевірки знань. Студенти, у свою чергу, можуть задавати питання на спеціальній панелі курсу і спілкуватися у курсовій групі - в цьому Udemy подібний до Coursera. У сервісу є мобільний додаток для Android і iOS - ви можете завантажувати уроки на смартфон і вивчати їх офлайн. Сервіс безкоштовний, але деякі курси коштують грошей - цей момент залишається на розсуд викладача. Також Udemy надає викладачам послуги у вигляді реклами або залучення учнів. У першому випадку він бере винагороду у 3% від продажів курсу, у другому - 50%.

Peer 2 Peer University

У Peer 2 Peer University панує демократія - уроки тут створюються спільно учнями та викладачами. Процес проходить у вигляді дискусії, учасники якої діляться досвідом і думками. Творець курсу запускає тему - викладає ролик або лекцію - після чого його доповнюють інші користувачі. Сервіс зрівнює професорів і звичайних користувачів - люди із науковими ступенями спілкуються тут з ентузіастами, які отримали свої знання у мережі. Peer 2 Peer University повністю безкоштовний.

Coursmos

Сервіс для створення мікрокурсов, тривалість яких не перевищує години. Такі уроки дозволяють швидко навчитися конкретним навичкам або отримати загальні знання в певній сфері. Практично всі курси мають формат відеозапису, який супроводжують текстові пояснення. Важливий момент - свій урок можна зробити навіть на смартфоні за допомогою мобільного додатку для Android і iOS. Готовий матеріал викладається у загальний доступ або пропонується окремим учасникам за посиланням. Coursmos безкоштовний, але при бажанні ви можете зробити платний курс. У цьому випадку сервіс візьме невелику комісію із прибутку.

Stepic

Простий веб-сервіс для створення коротких курсів: підтримуються формати MOOC і SPOC, уроки можна вбудовувати на інші сайти і платформи, включаючи Coursera, edX, Moodle, Canvas та інші. Щоб створити курс, достатньо зареєструватися на сайті або увійти через обліковий запис Google+, Facebook, Twitter, Coursera або навіть GitHub. Stepic пропонує подавати інформацію маленькими частинами, «кроками». Кожен «крок» - це картинка, невеликий текст, посилання, питання або тест. Суворої структури немає - при бажанні ви можете перевіряти знання після кожного речення. Мобільний додаток Stepic поки не випустив, і в цілому сайт не надто стабільно працює на смартфонах і планшетах. Зате сервіс повністю безкоштовний, а всі курси знаходяться у вільному доступі.

Єгор Антоненков, Edutainme 

Освіта.ua
10.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
На жаль, дуже поверховий огляд, який тягне лише на перелік ресурсів. В одну купу змішали різнопланові ресурси. А фраза "Хоча функціонал Moodle вельми скромний..." мене, як спеціаліста по Moodle, дуже розсмішила. Щоб побачити, чий функціонал "вельми скромний", потрібно хоча б створити таблицю з можливим функціоналом і проставити позначки наявності цього функціоналу в різних системах. Якщо інші навчальні платформи мають такий же "розумний" опис, то "вельми" сумно.
Людмила Бондаренко
Для Максим: Макс, допоможіть розібратися з функціоналом. дуже треба. Пошта: [email protected]
Коментувати
Vitaliy
В Украине с 2010 года работает отечественная система для создания дистанционных курсов и проведения занятий - Классная Оценка http://klasnaocinka.com.ua/ - создаются курсы, даже целые школы (например, eschool.dnepredu.com). А мы все полена в глазу заметить не можем
учитель
Для Vitaliy: Раньше когда не существовало тарифов. Было очень хорошого. И действительно интересно. Любой пользователь мог сменить дизайн и вид сайта. Теперь тарифи!!! Пусть 75 Мб. Но все опции должны быть доступны.
Vitaliy
3 грн/день - это, считаете, много?
Коментувати
Юлия
Спасибо за подборку, а если бы мануал дали... Я учитель химии и сейчас срочно понадобилось разработать уроки в сети, чтобы дети имели доступ (замануха руководства). Но как???? Английский везде. Никакого перевода, адаптации к нам. Почему сами не создадим подобные ресурсы???
Дмитрий
Для Юлия: www.easygenerator.com Интерфейс и шаблоны есть на украинском: https://www.easygenerator.com/resources/help/frequently-asked-questions/#languages Продукт разрабатывается в Украине, но, к сожалению, платежеспособный рынок он англо или китайско-язычный...
Максим
Moodle повністю українізований. Є україномовна спільнота. Як для Вас той російськомовна велика спільнота абсолютно підійде.
Оксана
Для Дмитрий: корпорація гугл надала можливість створювати віртуальні уласи приватно, а не лише на базі домену навчального закладу. Чекати будете зо два тижні - і працюйте, простий і зрозумілий функціонал, можливість працівати навіть з одним учнем, виставляти оцінки, додавати відео та інші ресурси, створювати тести.
Коментувати