Osvita.ua Вища освіта Статті та аналітика Сервіси для створення власних курсів
Сервіси для створення власних курсів

12 сервісів для викладачів та вчителів зі створення повноцінних, коротких і мікрокурсів

Сервіси для створення власних курсів

Нові освітні технології хороші тим, що дозволяють кожному не тільки вчитися, а й вчити. Edutainme знайшли 12 сервісів, кожний з яких дозволяє без особливих зусиль провести свій курс, а деякі - ще й заробити на цьому.

Lore

Спочатку Lore легко сплутати з Facebook, але ця схожість лише візуальна. Те, що в одному було стрічкою новин, в іншому стало стрічкою курсів, де викладачі компонують лекції із картинок, презентацій, таблиць, аудіо- та відеороликів. Повноцінний профіль є тільки у викладача, а у студентів сторінки досить-таки безликі, що розумно - все ж це освітня, а не розважальна мережа. «Стрічкове» оформлення курсів полегшує спілкування - студенти можуть задавати питання під будь-яким постом (навіть якщо це звичайна картинка). Ще у кожного учня є особистий щоденник для ведення заміток, календар, де викладач призначає дати здачі робіт, і бібліотека з необхідною для курсу електронною літературою. Реєстрація в Lore відкрита для всіх викладачів, а студенти отримують доступ до мережі тільки на запрошення учителя. Але і для тих, і для інших сервіс завжди залишається безкоштовним.

Eliademy

Освітня платформа фінської компанії CBTec, яку заснували вихідці з Nokia. Eliademy намагається повністю умістити процес проходження курсів у браузер - прямо на місці можна переглядати навіть таблиці Excel і презентації PowerPoint. Під викладеними файлами викладачі залишають голосові замітки - так в Eliademy і формуються лекції. Кожен урок можна пов'язати з певним домашнім завданням. Стрічки для обговорень тут немає, зате є форум, де можна вести групові дискусії як на Coursera. Якщо хочете приховати свій курс від сторонніх очей, зробіть його закритим і пускайте за запрошеннями. Реєстрація в Eliademy безкоштовна, але бажаючі можуть встановити плату за прослуховування лекцій.

EduBrite

EduBrite намагається спростити життя викладачам. Створювати свої уроки тут дуже легко, процес схожий на написання поста в блог - закидаємо необхідні файли, розставляємо їх у правильному порядку, даємо коментарі, і готово! Після того, як ви зробите кілька уроків, їх можна зв'язати в курс і завершити його тестом з пройденого матеріалу. У EduBrite студенти не мають можливості спілкуватися один з одним, зате у сервісу є додаток для iPad, де можна завантажувати уроки і переглядати їх в офлайні. Вартість EduBrite залежить від кількості студентів, тривалості підписки і типу аккаунта. Наприклад, тариф Personal для групи до 25 студентів буде безкоштовним, а тариф Business для такої ж групи обійдеться в $24 на місяць, зате дозволить заробляти на курсах.

Moodle

Система управління курсами з Австралії. Відразу після реєстрації платформа попросить визначитися із технічними моментами - задати налаштування приватності, вказати тривалість курсу та ін. Потім можна збирати лекції з різних файлів і навіть підготувати заключний іспит. Хоча функціонал Moodle вельми скромний, деякі можливості сервісу унікальні: наприклад, є можливість вставити його як модуль в інші сайти за допомогою спеціального програмного коду. Це зручно, якщо ви хочете презентувати свій курс на якомусь сайті. Також в Moodle можна робити опитування, глосарії, анкети і невеликі бази даних. Сервіс повністю безкоштовний.

Cornerstone OnDemand

Освітня платформа для навчання працівників великих організацій - приватних і державних компаній або університетів. OnDemand можна використовувати як для підвищення кваліфікації співробітників, так і для первинного навчання нового персоналу або студентів. На відміну від інших сервісів, OnDemand працює як своєрідна біржа викладачів - перш, аніж почати створення курсу, необхідно розмістити своє резюме, вказавши спеціалізацію і коротко розповівши про свій підхід до навчання. Після цього на вас може вийти роботодавець, який і залишить вам заявку на створення курсу - при цьому вибір методики і змісту залишиться за вами. OnDemand заточена під мобільне користування - у сервісу є версії для Android і iOS, а також можливість завантажувати і вивчати уроки офлайн. Вартість роботи в OnDemand обговорюється безпосередньо з клієнтом - сервіс виступає тільки у ролі посередника.

Versal

Versal відразу привертає простим і зрозумілим інтерфейсом. Кожен курс тут створюється із функціональних елементів - відеороликів, діаграм, картинок, пояснювальних записів тощо. Елементи додаються простим перетягуванням іконок в робочу область, де можна розташувати їх в правильному порядку. Після завершення роботи Versal дає посилання на курс, яке можна відправити своїм студентам або розмістити в соціальних мережах. Спеціальних можливостей для спілкування зі студентами (відео- або аудіоконференцій, чату або форуму) у сервісу немає. Versal безкоштовний для приватних осіб, але для організацій вартість сервісу залежить від кількості учнів. Наприклад, 500 студентів обійдуться вам у $100 на місяць, а 3500 - вже в $1250 на місяць.

Basecamp

Basecamp добре відомий у IT-середовищі - це одне з найпопулярніших додатків для менеджменту проектів, простий в освоєнні, але дуже гнучкий та швидкий. Над кожним проектом можна працювати групами: адміністратор створює дискусії, формує список завдань і завантажує необхідні для їх виконання файли, а виконавці беруть участь в обговоренні і працюють над поставленими завданнями. По суті, це відмінне середовище для ведення онлайн-курсів - інструментарій Basecamp аналогічний такому у Lore або Eliademy. До того ж, сервіс підтримується більшістю сучасних платформ і має мобільні версії для Android і iOS. І головне - Basecamp абсолютно безкоштовний для викладачів. Потрібно тільки зареєструватися на сайті сервісу і написати короткий лист на адресу teachers@basecamp.com з розповіддю, де ви працюєте і що викладаєте.

Edmodo

Edmodo - щось на зразок соціальної мережі для викладачів і студентів. Сервіс збудований навколо спілкування - викладач може створювати предметні групи для обміну навчальними матеріалами, опитування і тести для перевірки знань учнів, завантажувати книги в спеціальний бібліотечний розділ, а інші файли - на Google Drive, який синхронізується із Edmodo. Все це створює середовище, де ментори й учні спілкуються на рівних і діляться досвідом. Особливо активних студентів тут можна додатково мотивувати бейджами - «старанний учень», «допоможе з домашнім завданням» тощо. Сервіс повністю безкоштовний, всі його можливості відкриваються одразу після реєстрації. До того ж, у Edmodo є мобільна версія для Android і iOS, теж безкоштовна.

Udemy

В Udemy відчувається серйозний технічний ухил - значна частина місцевих курсів пропонує робити мобільні додатки, вивчати Java і знайомитися із новою мовою програмування Apple - Swift. Щоб створити курс в Udemy, потрібно зареєструватися в якості викладача, увійти в редактор і додати у нього необхідні для навчання файли, після чого скомпонувати їх у правильному порядку. Кожен урок можна завершувати тестом для перевірки знань. Студенти, у свою чергу, можуть задавати питання на спеціальній панелі курсу і спілкуватися у курсовій групі - в цьому Udemy подібний до Coursera. У сервісу є мобільний додаток для Android і iOS - ви можете завантажувати уроки на смартфон і вивчати їх офлайн. Сервіс безкоштовний, але деякі курси коштують грошей - цей момент залишається на розсуд викладача. Також Udemy надає викладачам послуги у вигляді реклами або залучення учнів. У першому випадку він бере винагороду у 3% від продажів курсу, у другому - 50%.

Peer 2 Peer University

У Peer 2 Peer University панує демократія - уроки тут створюються спільно учнями та викладачами. Процес проходить у вигляді дискусії, учасники якої діляться досвідом і думками. Творець курсу запускає тему - викладає ролик або лекцію - після чого його доповнюють інші користувачі. Сервіс зрівнює професорів і звичайних користувачів - люди із науковими ступенями спілкуються тут з ентузіастами, які отримали свої знання у мережі. Peer 2 Peer University повністю безкоштовний.

Coursmos

Сервіс для створення мікрокурсов, тривалість яких не перевищує години. Такі уроки дозволяють швидко навчитися конкретним навичкам або отримати загальні знання в певній сфері. Практично всі курси мають формат відеозапису, який супроводжують текстові пояснення. Важливий момент - свій урок можна зробити навіть на смартфоні за допомогою мобільного додатку для Android і iOS. Готовий матеріал викладається у загальний доступ або пропонується окремим учасникам за посиланням. Coursmos безкоштовний, але при бажанні ви можете зробити платний курс. У цьому випадку сервіс візьме невелику комісію із прибутку.

Stepic

Простий веб-сервіс для створення коротких курсів: підтримуються формати MOOC і SPOC, уроки можна вбудовувати на інші сайти і платформи, включаючи Coursera, edX, Moodle, Canvas та інші. Щоб створити курс, достатньо зареєструватися на сайті або увійти через обліковий запис Google+, Facebook, Twitter, Coursera або навіть GitHub. Stepic пропонує подавати інформацію маленькими частинами, «кроками». Кожен «крок» - це картинка, невеликий текст, посилання, питання або тест. Суворої структури немає - при бажанні ви можете перевіряти знання після кожного речення. Мобільний додаток Stepic поки не випустив, і в цілому сайт не надто стабільно працює на смартфонах і планшетах. Зате сервіс повністю безкоштовний, а всі курси знаходяться у вільному доступі.

Єгор Антоненков, Edutainme 

Освіта.ua
10.02.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Максим
На жаль, дуже поверховий огляд, який тягне лише на перелік ресурсів. В одну купу змішали різнопланові ресурси. А фраза "Хоча функціонал Moodle вельми скромний..." мене, як спеціаліста по Moodle, дуже розсмішила. Щоб побачити, чий функціонал "вельми скромний", потрібно хоча б створити таблицю з можливим функціоналом і проставити позначки наявності цього функціоналу в різних системах. Якщо інші навчальні платформи мають такий же "розумний" опис, то "вельми" сумно.
Vitaliy
В Украине с 2010 года работает отечественная система для создания дистанционных курсов и проведения занятий - Классная Оценка http://klasnaocinka.com.ua/ - создаются курсы, даже целые школы (например, eschool.dnepredu.com). А мы все полена в глазу заметить не можем
учитель
Для Vitaliy: Раньше когда не существовало тарифов. Было очень хорошого. И действительно интересно. Любой пользователь мог сменить дизайн и вид сайта. Теперь тарифи!!! Пусть 75 Мб. Но все опции должны быть доступны.
Vitaliy
3 грн/день - это, считаете, много?
Коментувати
Юлия
Спасибо за подборку, а если бы мануал дали... Я учитель химии и сейчас срочно понадобилось разработать уроки в сети, чтобы дети имели доступ (замануха руководства). Но как???? Английский везде. Никакого перевода, адаптации к нам. Почему сами не создадим подобные ресурсы???
Дмитрий
Для Юлия: www.easygenerator.com Интерфейс и шаблоны есть на украинском: https://www.easygenerator.com/resources/help/frequently-asked-questions/#languages Продукт разрабатывается в Украине, но, к сожалению, платежеспособный рынок он англо или китайско-язычный...
Максим
Moodle повністю українізований. Є україномовна спільнота. Як для Вас той російськомовна велика спільнота абсолютно підійде.
Оксана
Для Дмитрий: корпорація гугл надала можливість створювати віртуальні уласи приватно, а не лише на базі домену навчального закладу. Чекати будете зо два тижні - і працюйте, простий і зрозумілий функціонал, можливість працівати навіть з одним учнем, виставляти оцінки, додавати відео та інші ресурси, створювати тести.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!