Osvita.ua Вища освіта Профорієнтація Професія в IT - чудові перспективи для молоді
Професія в IT - чудові перспективи для молоді

Сьогодні сфера інформаційних технологій відчуває величезний брак фахівців

Професія в IT - чудові перспективи для молоді

Робот підносить каву, включає музику, зустрічає гостей на вході, піклується, аби господар почував себе якнайкраще. Ні, це не сцени одного з романів американського письменника-фантаста Айзека Азімова, який прославився своїми історіями про роботів. Це реальний проект, над яким активно працюють також студенти фаху інформатика німецької Вищої школи Бонн-Рейн-Зіг. Цей навчальний заклад розташовано в містечку Санкт-Аугустін, що під Бонном.

За фахом інформатика цей Вища школа от уже не один рік поспіль обіймає перші місця в німецьких рейтингах. Професор Курт-Ульріх Вітт не бачить тут нічого дивного. "Для такого успіху потрібні професори, які справді віддаються справі й зацікавлені в тому, аби передати свої знання молоді. Але нам потрібні також хороші студенти", - поділився своїми думками Вітт.

Хронічний брак фахівців IT-сфери

Виш у Санкт-Аугустіні справді може похвалитися досить крутою професорською командою, в якій є кілька гучних імен не лише зі сфери робототехніки, але й, наприклад, безпеки інформаційних технологій.

Не дарма цей навчальний заклад користується величезною популярністю й серед студентів. Тим більше, що для фахівців з інформатики таке поняття як брак робочих місць фактично не існує. Адже все сучасне життя буквально пронизано інформаційними технологіями.

За даними Спілки німецьких інженерів, у ФРН нині бракує близько 16 з половиною тисяч IT-фахівців. Проблема полягає в тому, що тієї кількості випускників, які щорічно з'являються на ринку праці, не вистачає, аби подолати цей дефіцит. 2009-го року близько 19 тисяч студентів закінчили факультети інформатики в Німеччині. Це на 800 більше, ніж роком раніше.

Зростає й кількість першокурсників. Водночас слід визнати, що інформатика не належить до легких предметів. У середньому по Німеччині кожний другий першокурсник кидає навчання, у вищій школі Бонн-Рейн-Зіг – це кожний третій.

Навчання IT-студентів

Те, що студентам не доводиться крутити хвости волам, говорить і 22-річний Артем Позняк з Харкова. Вивчати інформатику юнак розпочав минулого літа.

«Найскладніше те, що треба дуже багато вчити, - каже Артем. - Такого я справді не очікував. Надзвичайно багато математики, яка мені завжди давалася легко. Але тут стільки інформації…».

Обсяги матеріалу – це справді шок для студентів, визнає професор Вітт. "Але це також частина навчання: студенти вчаться долати навантаження, оскільки потім під час професійної кар'єри простіше не буде – треба вчитися організовувати свій час", - наголосив Вітт.

Помилкові уявлення про IT-спеціалізацію

Причина виникнення складнощів під час навчання часто полягає й у неправильному уявленні про фах.

"Спочатку багато студентів вважають, що вони все уміють, оскільки сьогодні кожен має комп'ютер. Але інформатика – це не обслуговування приладів, а їх конструювання або написання програм. А це вже щось зовсім інше", - пояснює професор.

Існує ще один стереотип, який, на думку експертів, навіть шкодить іміджу галузі: досі поширене уявлення, що комп'ютерник – це нерд у рогових окулярах, який день і ніч проводить десь у підвалі перед монітором, харчуючись виключно піцою.

Професор Вітт, зокрема, звертає увагу на те, що IT-фахівці сьогодні повинні бути вкрай комунікативними, вміти правильно поводитися з клієнтами, а не замикатися в собі.

"Інформатики – це фахівці, завдання яких полягає у розв'язанні проблем. Оскільки комп'ютерні технології використовуються вже в усіх сферах, для пошуку шляхів вирішення проблем комп'ютерникам і програмістам постійно доводиться працювати з людьми, які не є спеціалістами в цій сфері", - наголошує професор Вітт.

База для подальшої самоосвіти

Підготовка IT-фахівців у Вищій школі Бонн-Рейн-Зіг розділено на кілька етапів. Математично-теоретична частина – ця частина тісно пов’язана із сучасними технологіями. Паралельно студенти отримують базисні знання з інформатики, які є хорошим ґрунтом для подальшої самоосвіти.

Велика увага приділяється практичній інформатиці – програмуванню, базам даних, інформаційним системам, створенню великих програмних систем.

У технічній частині студенти вивчають будову комп’ютерів, знайомляться з комп’ютерними мережами.

"Все це інформатика. Але ми виходимо також за межі цього фаху і даємо нашим студентам ще й основи економіки. Адже пізніше вони працюватимуть на підприємствах. Тому добре, коли студенти знають, як організовані фірми, які процеси там відбуваються", - каже професор Вітт. Крім того, студенти вивчають й основи інформаційної безпеки та основи права.

Під час навчання є практична фаза. На п’ятому семестрі студент повинен десять тижнів провести на одній з фірм. Там майбутні IT-фахівці вчаться спілкуватися з користувачами, які не розуміються на комп’ютерах.

І ще одна особливість фаху, на яку звернув увагу професор Вітт: займатися самоосвітою доведеться все професійне життя, оскільки інформаційні технології – галузь яка розвивається рекордно стрімкими темпами.

Автор: Володимир Медяний

Deutsche welle
11.03.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
воа
хуйня усе!!!!!ваще хуйня все хуйня полная хуйня хуетень хуевая юред бредовій бредейший
Олена
найголовніші факти про ІТ-сферу можна знайти у №14 журналу ЕКСПЕРИМЕНТ
Богдан
Запрошуємо всіх абітурієнтів на спеціальність "Управління інформаційною безпекою" у ВНТУ. http://ub.vntu.net/ Тут є вся інформація про викладачів, навчання, переваги спеціальності. На спеціальності викладають молоді викладачі, сертифіковані відомими компаніями Microsoft, Cisco. Ми базуємося на «Центрі інформаційних технологій і захисту інформації», проводяться лабораторні та практичні заняття, зокрема, в комп’ютерних класах IT Академії Microsoft та на сучасному мережевому обладнанні в комп’ютерних лабораторіях Мережевої Академії Cisco, а також в науково-дослідних лабораторіях технічного захисту інформації.
winter
Как мне узнать,смогу ли ябыть программистом????....
Тот кто ответил
Если у вас с математикой всё очень просто, то большая вероятность того, что сможете.
Ещё один тот, кто ответил
Для winter: Скорее всего, не сможете. Если так трудно правильно расставить пунктуацию, то вряд ли вы сможете правильно написать код.
Коментувати
Sashka
Скажіть в яких українських ВУЗах можна здобути освіту IT ?
Ольга
Для Sashka : Любой технический вуз. В основном это кафедры компьютерной, программной или системной инженерии, а так же информатика.
Коментувати
Одуванчик
А еще лучше вообще сначала определиться с профессией с помощью тестов на профориентацию. Я их проходила и мне многое стало ясно. Кстати, одесситы, в Департаменте ресурсов очень грамотно и точно определяют, какое направление выбирать, все досконально анализируют (в смысле результаты тестов), пишут о характере, особенностях, предрасположенностях, очень точно. Я лично довольна. Они находятся в Одессе, в центре. Очень приятные люди и главное абсолютно серьезно относятся к своей работе.
НЕ москаль
А ти одна із них?
Коментувати
Сергій Романов
дуже хороша стаття!)
Илона
Економічна кібернети, інформаційні системи в управлінні...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!