Я не найманий менеджер, а бізнесмен

Марина Авдєєва, член правління СК «Арсенал Страхування» (входить до ТОП-10 СК України) про бізнес-освіту

Я не найманий менеджер, а бізнесмен

Шановна Марино Євгеніївно, нашим читачам завжди цікаво, як бізнес-освіта впливає на реальних представників бізнесу. Цим інтерв'ю ми починаємо цикл бесід, присвячених цій темі. Скажіть, що таке для Вас робота й бізнес?

Моя робота й є мій бізнес. Я прийшла в нього на зорі становлення сучасного ринку страхування в дуже молодому віці та пройшла всі етапи його розвитку в Україні. Мені пощастило в тому, що бізнес і хобі співпали в моїй роботі, забезпечивши професійне зростання та максимальний ступінь залученості. Мені вдалося за ці роки оточити себе такими ж однодумцями, тому результати роботи є одним з найзначущіших стимулів у моєму житті.

З Ваших слів можна зробити однозначний висновок про успішну бізнес-кар'єру. Як Ви прийшли до розуміння необхідності бізнес-освіти?

Це було продиктовано прагненням до постійного навчання та вдосконалення своїх навичок у таких аспектах, як, наприклад, бізнес-комунікації. Окрім того, на той момент я працювала в іноземній компанії, де всюди використовувалися практичні інструменти аналізу й управління, які в усьому світі насправді є базовими, але в контексті українського бізнесу застосовуються або дуже обмежено, або неправильно. Мені просто необхідно було познайомитися з ними.

Упевнений, що Ви обмірковували, де, як і чого вчитись, і знайшли найбільш прийнятний для себе варіант. Чим Ви керувались, вибираючи бізнес-школу та програму MBA?

Бізнес-школа повинна була мати сертифікацію відомих західних МВА-структур та асоціацій. Так само бажаним для мене було навчання російською і англійською мовами. Окрім того, важливим критерієм для мене були рекомендації моїх друзів і партнерів, які закінчили Міжнародний інститут бізнесу (МІБ).

     

Чого Ви очікували від MBA, на що розраховували, поступаючи на навчання?

Зміцнення й, найголовніше, систематизації своїх економічних знань. Важливим очікуванням було й отримання базових навичок у напрямах, що не знаходяться у фокусі моїх прямих компетенцій, таких як, наприклад, Project Management, HR Management. Було також цікаво підчерпнути досвід інших бізнесменів і топ-менеджерів на курсі Executive MBA. Окремий інтерес представляло формування бізнес-контактів.

Дуже цікаво дізнатись, наскільки виправдались Ваші очікування.

Так, приємно, що мої очікування виправдалися повною мірою. Придбане знання мультидисциплінарних основ маркетингу щодня сприяє більш системному мисленню і стратегічному плануванню.

У чому, по-вашому, полягає цінність бізнес-освіти як такої?

Незаперечна цінність складається в систематизації наявних теоретичних знань, але головне, в отриманні практичних навичок, які ми стали втілювати в нашому бізнесі буквально з перших занять у Міжнародному інституті бізнесу.

Важко переоцінити наявність можливості постійного спілкування з викладачами інституту під час занять і після закінчення програми, що, поза сумнівом, мотивує до подальшого саморозвитку.

Не могли б Ви оцінити, наскільки практичні отримані Вами знання?

Практична спрямованість придбаних на програмі теоретичних знань дуже висока. А багато рішень, що спали нам на думку в результаті роботи із практичними бізнес-кейсами, ми імплементували в наш бізнес.

І який курс програми MBA для Вас став найкориснішим?

Стратегічний менеджмент, організаційне управління, операційний менеджмент.

Кажучи про позитивні сторони, завжди не зайвим буде спитати і про прогалини. З якими недоліками MBA-навчання Ви зіткнулися?

Це швидше не недоліки, а резерви вдосконалення. Серед таких можна відзначити наявність великої кількості студентів у групах на перших порах (далі багато хто відсівається), що зменшує концентрацію викладача та засвоєння матеріалу слухачами. Безумовно, МВА-програми стандартизовані, а бізнес вимагає щоденних нестандартних рішень. Бували такі ситуації, коли деякі практичні аспекти розбираються на неактуальних уже прикладах. Проте можливість вловити суть наукового підходу до бізнес-управління та застосувати теорію на практиці з урахуванням специфіки свого бізнесу, що відкривається на програмі, згладила для мене відзначені упущення.

Чи виправдані, по-вашому, інвестиції в бізнес-освіту і як швидко вони окупаються?

Упевнена, що виправдані й окупаються порівняно швидко! Окупаються у вигляді нових думок, ідей, «викликів», як зараз часто кажуть... Узагалі-то я твердо переконана, що великі результати досягаються за рекордно стислі строки, «розгойдування» вимагає тільки посередність! Тому ті, хто не бачить швидких результатів, можуть їх узагалі ніколи не побачити. І ще вважаю потрібним відзначити: не треба сподіватись на якесь чудо, що раптом станеться в результаті отриманої бізнес-освіти або чого-небудь іще. Бізнес-освіта ‑ це всього лише додатковий поштовх до результативного ведення бізнесу, певний могутній імпульс!

Як Ви вважаєте, чим ще окрім знань може бути корисна бізнес-школа?

Комунікації - це кровоносні артерії сучасного бізнесу. Навчаючись на програмі MBA, придбала численні знайомства, а особисті зв'язки, сформовані за роки навчання в МІБі, переросли у стійкі партнерські відносини.

Тоді уточніть, будь ласка, наскільки корисними виявилися зв'язки, отримані у групі MBA?

Відповім словами нашого викладача зі стратегічного маркетингу М. Л. Пісаренко: «Тепер у мене є двадцять безкоштовних експертів-консультантів (моїх одногрупників), які представляють різні сфери бізнесу». Оскільки бізнес страхування має дуже широку географію контактів, тепер установились додаткові можливості для отримання цінної інформації, необхідної для комплексної оцінки різних ринкових ситуацій.

Якщо підбивати підсумки нашої бесіди і виділити головне, то, як бізнес-освіта змінила Ваш бізнес?

Бізнес-освіта, поза всяким сумнівом, розвиває особисту цілеспрямованість, незалежність у прийнятті правильних рішень, розширює межі заповзятливості. Усі ці якості й допомогли багатьом випускникам, і мені в тому числі, прийняти рішення про початок нового етапу і в кар'єрі, і в житті – можливості прикласти накопичені знання та придбані навички в особистому бізнесі. Це і є найголовніша та доленосна зміна, за яку вдячна МІБу.

Бізнес-освіта відкрила новий етап і у Вашій кар'єрі, і у Вашому житті. Усе-таки, як бізнес-освіта змінила Вашу особистість і Ваше життя?

Я зуміла осмислити найголовніше для себе як людини в бізнесі: по своїй суті я не найнятий менеджер, а бізнесмен, підприємець.

Наша довідка

Авдєєва Марина Євгеніївна, заступник голови правління, член правління компанії страхування «Арсенал страхування».

Народилася 24 квітня 1978 р. в м. Омську. Освіта: магістр економіки (2001, ЗГИА), має вищий управлінський ступінь МВА (2010) Міжнародного інституту бізнесу (МІБ), м. Київ.

Свою кар'єру у страхуванні почала у 2000 році з посади фахівця СК «Вексель-ФСА» (надалі СК «Веско»). У 2007 р. СК «Веско» була придбана французькою страховою групою «AХA Group». Із 2008 р. керувала регіональним підрозділом СК «АХА Страхування» в м. Запоріжжі. Паралельно із 2011 р. обіймає посаду заступника віце-президента СК «АХА Страхування», розвиваючи продажі регіональної мережі компанії.

Переможець рейтингового конкурсу «Найуспішніша та найвпливовіша жінка м. Запоріжжя» (2010) в номінації «Жінка-керівник. У січні 2013 р. покидає страхову компанію «АХА Страхування» для розвитку тепер уже власного бізнесу страхування під брендом СК «Арсенал Страхування».

Компанія страхування «Арсенал Страхування» відома серед провідних українських компаній страхування як надійний партнер, здатний надати весь спектр послуг у галузі страхування. Клієнтська база компанії складає більше 1,5 млн клієнтів, а премії страховок за підсумками 2012 р. склали більше 503 млн гривень. За результатами рейтингу Insurance TОР компанія входить до ТОП-10 найбільших страхових компаній України.

Розмовляв Павло Петриченко, Освіта.ua

Освіта.ua
01.08.2013