В Україні зменшать навчальне навантаження на викладачів вишів

У ВР зареєстрований законопроєкт, який зменшує навчальне навантаження працівників

В Україні зменшать навчальне навантаження на викладачів вишів

У парламенті зареєстрований законопроєкт, яким запропоновано зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти з нинішніх 600 годин у рік до 400-500 годин у рік.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що проєкт закону є результатом спільної роботи Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки.

Зокрема, законопроєктом передбачено, що навчальне навантаження залежатиме від обсягу виконуваної наукової роботи науково-педагогічним працівником вищої освіти – облік годин ЗВО ведуть самостійно в межах їхньої автономії.

«Так ми заохочуватимемо наукову роботу в університетах, а робочий час викладачів формуватиметься за тим же принципом, що у їхніх європейських колег. Якщо ж викладач повністю зосереджується саме на навчанні, то буде правильно кваліфікувати його як педагогічного працівника і не вимагати наукової роботи», – наголошують у МОН, коментуючи норми законопроєкту.

Освіта.ua
16.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Багатомільйонна армія чиновників від освіти як у міністерстві, так і при вузах здеалет усе, щоб насправді навантаження збільшилося втричі. Поки існує в освіті адміністративно-командна система, поки викладачі та студенти залишаються безправними перед багатомільйонною армією чиновників від освіти, яка працює на статистику та імітує реформи, всі зміни вести до одного – зниження якості освіти, знищення студентського та викладацького стану, які стали зайвим баластом для справжніх господарів університетів – корумпованих чиновників вишів. Якщо в цій радянській госпрозрахунковій системі освіти чиновники заявляють, що їм не вигідно мати навіть студентів-контрактників, то що говорити про студентів-бюджетників та викладачів. "Свобода університетів" по-радянському призвела до того, що викладачі перетворилися на безправних рабів, які замість заслуженої відпустки пишуть заяви на відпустку власним коштом і відмовляються від прав вимагати оплати того навантаження, яке перевищує ліміти
Варда Іван
Для Сергій: друже, ви неадекватна осрба. Яка радянщина? Яка командна система? Давно немає цього і в помині… Я був два роки в Англіі- такого тиску і бюрократіі нам не снилось!!
Коментувати
Аргентина -Ямайка-5:0
Кожна зміна має мету. Кажуть зменшити навантаження слід , щоб наукою займались нпп. Але ж цього не відбудеться , бо в наших лабараторіях живуть миші, обладнання нікчемно старе, неточне, зламане… На всі 300 вишів жодного тонельного мікроскопа, надсучасних серверів, суперкомпів, приладів для генноі інженеріі … А дітей залишимо один на один з теорію, вчіться самостійно.
Simens
Не треба нам цієі реформи , краще не смикайте зво своіми новаціями, можете = добавте зарплати!
Дончак
Популістське рішення, щоб сподобатись…. А , насправді, воно нічого доброго не принесе!! Грошей немає і небуде. Які рехворми!!???
Іскандер
Частину наявног навчального навантаженя переведуть у методичне та організаційне і... нічого не зміниться. Бо грошей під час війни ніхто на освіту не добавить!
Черкаси
Чудаки! При чому тут навантаження? У нас немає лабараторій для науки, самостійноі роботи студентів. Ця новація розвалить те що є .
Антрапцев
Дана пропозиція шкідливо популістська- неприкрите бажання Бабака із товариші депутати сподобатися викладачам. Розуму і толку з цієі новаціі не має! Навчальні плани і так обрізані , скорочувати немає куди. Скоротити навантаження ,отже потрібно збільшити число викладачів. А грошей — немає!! Чим все скінчиться? Нічим- поріжуть години- викладачам залишать те ж саме навантаження, грошей не буде… Результат- пшик від Бабака і Винницького. Криза поглиблиться, ситуація погіршиться… навіщо вся ця колотнеча!!!
Олена
Для Антрапцев: у нас в універі ми добровільно взяли навантаження по700 годин. Чому ? Немає фонду зарплати! А що тепер? Хай туденти самі навчаються…. Дурня повна. На зміни треба гроші!! А іх немає!
Коментувати
А бути з цим?
А як буде з некомплектними групами, коли викладачеві у розклад ставлять 60 годин, а у картку навантаження записують 18? Таких 400 годин потягнуть на цілу 1000, навіть більше. І друге питання: як можна зменшити навантаження на викладача, не зменшуючи кількість студентів на одного викладача? Невже ще більшу частину матеріалу перекинуть на самостійне опрацювання? Або ще щось на місцях придумають, щоб зекономити на годинах.
Сименко
Для А бути з цим?: це глупота повна. Реформа заради реформи. Шкода.
Коментувати