У ВР пропонують зменшити навантаження на викладачів вишів

Законопроект пропонує зменшити навчальне навантаження працівників вищої освіти

У ВР пропонують зменшити навантаження на викладачів вишів

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти.

Про це повідомив голова профільного парламентського комітету Сергій Бабак.

Зокрема, законопроектом запропоновано зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти з чинних 600 годин до 400-500 годин на рік залежно від обсягу виконуваної ними наукової роботи.

За словами голови профільного комітету ВР, це наблизить структуру робочого часу українських викладачів до практики європейських країн, а також стимулюватиме наукову роботу в університетах.

«Якщо ж викладач повністю зосереджується на навчальній роботі (зокрема, більшість викладачів іноземних мов, фізичної культури), то буде чесно кваліфікувати його як педагогічного працівника і не вимагати імітувати наукову роботу. Такі працівники, як і залучені досвідчені фахівці-практики, дуже потрібні для навчання здобувачів вищої освіти актуальним професійним знанням», – наголосив Бабак, коментуючи норми законопроекту.

Освіта.ua
10.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
скепс
як результат це призведе до такого: 600+900=1500 годин аудиторних занять оскільки хтось не уклав договір на виконання наукових робіт
Демидасик
Бабак , депутати і Шкода - це синоніми. Зробити цей крок без аналізу, збільшення пропорційно фонду зарплати приведе до повноі руйнаціі освітнього процесу , тупого скорочення профільних дисциплін!!
Маркович
Дебіли неграмотні. Навантаження 600годин тому, що в нас немає сучасних лабараторій, обладнання для самостійного навчання. Скоротять лекціі та семінарські, лпз… , а студенти будуть просто гуляти.Практики скоротять під нуль. За що візьметься безталаний Бабак і К‘ , то всьому труба!! І взагалі, хто робить зміни під час війни? Безгрошів‘я, все валиться, а цим свербить все реформувати.
399
Для Маркович: Дебіли неграмотні мають свої сучасні лабараторії. Правильно - лаБОраторії, грамотний ти наш.
Коментувати