Кількість іноземних студентів в Україні скоротилася на третину

До початку війни в Україні здобували освіту понад 84 тисячі іноземних студентів

Кількість іноземних студентів в Україні скоротилася на третину

Через російську агресію українські заклади вищої освіти втратили майже 20 тисяч іноземних студентів, які перевелись до університетів  інших держав.

Про це в інтерв'ю Голосу України повідомила директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

За її словами, на початку широкомасштабної війни в Україні здобували освіту понад 84 тисячі іноземних студентів.

«Щороку до України приїздили від 15 до 20 тисяч іноземних студентів. Ми реєстрували майже 50 тисяч запрошень на навчання для іноземних громадян, а прибували до країни трохи більш як третина від цієї кількості», – зазначила Шаповалова.

За даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, на початку 2023 року в українських вишах здобували знання 51 676 іноземних студентів.

«Це майже на 30 тисяч менше, ніж до широкомасштабної війни: 11 172 іноземні студенти торік стали випускниками, а решта, зокрема, перевелися до університетів інших країн», – розповіла Шаповалова.

Також вона зауважила, що більшість іноземних студентів навчалася за контрактною формою.

«Кожен студент щомісяця залишав тут майже тисячу доларів – витрачав на навчання, проживання, харчування, і для нас важливо зберегти це джерело додаткового фінансування закладів вищої освіти і постачання іноземної валюти в країну», – наголосила директор Українського державного центру міжнародної освіти.

Освіта.ua
12.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів