У МОН і ВР оголосили ініціативу з перевірки дисертацій

Міністр та голова комітету ВР відмовляться від наукових ступенів у разі плагіату

У МОН і ВР оголосили ініціативу з перевірки дисертацій

Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР зобовʼязалися відмовитися від отриманих ними наукових ступенів у разі виявлення в їхніх дисертаціях відхилень від принципів академічної доброчесності.

Про це йдеться у спільній заяві Сергія Бабака та Оксена Лісового у відповідь на дискусії у наукових колах щодо додержання принципів академічної доброчесності при захисті дисертацій освітянських посадовців.

За словами голови профільного комітету ВР Сергія Бабака, вони у день призначення Оксена Лісового на посаду міністра узгодили принципи освітньої політики, одним з яких є принцип академічної доброчесності.

Через це голова комітету і міністр ініціювали перевірку своїх дисертацій експертами Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.

«Ми хочемо очистити систему, і для того щоб це зробити, нам треба почати з себе. Тому ми вже зробили перший крок і подали документи з нашими дисертаціями до Національного агентства забезпечення якості вищої освіти на перевірку. У разі якщо в Національному агентстві забезпечення якості вищої освіти будуть знайдені будь-які відхилення у нас від принципів академічної доброчесності, ми готові відмовитися від наших наукових ступенів», – наголосив Бабак.

Своєю чергою Лісовий додав, що такий крок є формуванням нової культури академічної доброчесності.

Освіта.ua
23.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Остап
Якщо в Україні більшість, якщо не всі, дисертації захищені з елементами плагіаті, фальсифікації та фабрикації то ще одна перевірка на плагіат нічого не дасть. Перед захистом дисертації спе. рада проводить перевірку на плагіат, та ніколи його не виявляє. Необхідно створити умови, які не дозволять взагалі писати оті псевдонаукові роботи. Наприклад, відміна написання докторських дисертацій, відміна надбавок за отримання наукового ступеня, заборона займати будь яку посаду більше як 5 років, заборона писати дисертації тим, які не працюють в університетах. Тобто треба боротися з причинами, чому в Україні так масово захищають дисертації. А ми хочемо боротися з наслідками. В Україні напевно найбільша у світі армія осіб, які мають науковий ступінь.
Ганна
Потрібне підвищення якості знань і навичок на кожному рівні вищої освіти - це і створить основу для якісної наукової роботи, і усуне для багатьох потребу в здобутті наукового ступеня. На бакалавраті студенти мають здобувати сильні знання за своєю спеціальністю й навчатися якісно аналізувати інформацію. Бакалаврат має давати можливість здобути достатню кваліфікацію для інтелектуально складних робіт. Водночас магістеріум має бути для тих, хто прагне до подальшої спеціалізації чи академічної кар’єри, тобто він має бути сфокусованим на знаннях і навичках з певних тем. Звання магістра має бути підтвердженням високого рівня компетенції у відносно вузькій сфері. Потреба в здобутті першого наукового ступеня, який мав би називатися докторським, має виникати передусім у тих, хто прагне професійно займатися науковими дослідженнями. Доцільність збереження другого наукового ступеня є дискусійною; потрібно дослідити досвід університетів європейських країн, які надають можливість його здобути.
Андрей
Как вы думаете, а почему у нас запретили все российские научно-образовательные ресурсы? Правильно, для того, чтобы брать все их диссертации, переводить в программе-переводчике на мову и выдавать за свои. При проверке на плагиат запрещено производить поиск и сравнение с российскими диссертациями, и, соответственно, никакого плагиата ГАРАНТИРОВАННО НЕ БУДЕТ выявлено.
Коментувати
Руслан
Потрібно масово і починаючи з цього бабака провести перевірку всіх "доктрорів" і проводити повинна не якась карманна "місцева" організація, бо всі ми прекрасно знаємо про фас від сук народу, а це повинна робити міжнародна організація і жанні вона повинна прказати відкриті, щоб всі знали що ківи і всілякіі доценти зеленські , то шахраї, що обманули державу і народ і повинні бути покарані .і покарання повинно бути не просто тим, що забрали звання, а також покаоані повинні ті, хто давав цим персонажам звання....і покаоання повинно бути тюрмою і тоді наші доморощені "магістри" будуть не тільки кишки на рибзаводах Заходу патрать.
Пітер Квант
Для Руслан: краще піди на курси підтягни грамотність, а не пиши маячню
Коментувати
Руслан
Гарна новина....давно пора , враховуючи, що у нас навіть дебіли ківи доктора наук та кандитати, тільки куди....більшість "докторов наук" - це повна плагіатщина та злямзені докторські або докторські про якусь повну керню нікому не потрібну і ніякої користі для економіки таинауки не маючі, тому і державна освіта така, що наші "магістри", як правило годяться тільки кишки патратьтна рибзаводах на Заході, бо це просто бумажка, а в нас совково-поліцейська держава де: без бумажки ти какашка, а з бумажкою міністр освіти шкарлет
Микола Пертович
Для Руслан: Пане Руслане, вибачте, але Ви ідіот!!
Коментувати
Директор, Житомирщина
Шизофренія, яку навязав Бабак. Він відмовиться від дисерту, а Сірьожа, мандатик здати? Слабо?? Це Бабак повинен був перед голосуванням провірити роботу Оксена. Він все знав і потирав руки . Він паскудив Шкарлу, підсижував , заважав, але той брикався. Новий не буде, під п‘ятою сидить. Його руками хочуть зробити зло- знищити коледжі, вузи… Та не вдасться, перший пострадає міністр.
Пенсіонер
Не знаю як там з плагіатом, але якщо не поженуть з посади о.шарова(генерального директора директорату.), то гріш ціна всім цим обіцянкам! Це стане справжнім індикатором того, чи будуть позитивні зміни...
Гатила
Для Пенсіонер: Погоджуюсь. Відписки, відповіді не по суті, відмова реагувати на кричущі факти порушення. Давно треба гнати олежку з посади.
Лейбор сіті
Шаров сьомий рік відмиває грант по правилах прийому. З розуму можна з‘іхати- кожен рік все змінюють!! Мордують і дітей ,і батьків і виші.
Коментувати
123
Нічого не знайдуть, або знайдуть вибірково. Більше того, як це, людина з плагіатом і про це сама дуже добре знає, але відмовитися від посади згодиться лише якщо це буде доведено? Типу: "Ну так, я плагіатор... Впіймали, молодці... Ну, я пішов". Хіба не пивинно бути якогось покарання? Те, що людину звільняють - це очевидно, але це не "покарання". У в’язницю, штрафи грошові, виправні роботи - от покарання.
Масько
Для 123: Ова! Не звільняють, Бейбак відмовляється від роботи??!
Коментувати
Іван
Це звичайна радянська "кампанєйщина", коли регулярно організовували кампанію за щось чи проти чогось. Напевно, зараз усіх посадовців будуть перевіряти і по ходу у шкарлета заберуть докторський ступінь.
Зоя
Краще б оголосили перевірку виплати зарплати вчителям. Вимоги зростають, а виплачують голу ставку.А у деяких педагогів оплата нижче мінімалки при змішаному навчанні. Знущання і тільки. Депутати, працівники МОН не мають бажання піти і викласти я на всі 100% за 4500 - 5000 грн в місяць? Для чого підвищувати свій рівень освіти, проходити сертифікацію, коли навіть за стаж доплату зняли.
Масько
Для Зоя: Іх це не обходить !! Головне своє .
Коментувати
Іван
А, вони не самі птсали свої дисертації!.. Бо інакше й без перевірки знали б, є твм плагіат чи немає.
Нептун
Для Іван: клоуни з Луни!!
Коментувати
Симонко
Бабак вирішив спалити Лісового. Він знає , що треба тепер і відмовлятись від посад!!!? Його з депутата не відкличуть , а міністра запросто. В усьому світі- плагіат - іди з державноі посади!! Геть!! А так виглядає , два клоуни народ за дурнів держуть. Всі біди освіти від грантобанди Бабака, Стадного, Піпи, Шарова, Совсун…
Антон
Це треба робити перед призначенням людини на посаду, а не після. Виглядає як цирк.
399
Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР зобовʼязалися відмовитися від отриманих ними наукових ступенів у разі виявлення в їхніх дисертаціях відхилень від принципів академічної доброчесності.Чому ж цих відхилень не виявила ВАК під час їх захисту?
Олег
Тепер треба перевірити дисертації усіх керівників наукових установ чи структурних підрозділів на наявність плагіату. На посади зав. кафедри чи деканів призначати тільки виключно після перевірки на плагіат в НАЗЯВО.
Тернопіль
Для Олег: Саме час влаштувати бійню , поки війна не кінчилась( чи дурні, чи придурюються)
Руслан
Слухай, ти задовбав своїм неначасі zeбіл....іменно зараз і потрібно все це робити, бо все рівно дистанційка і здобувачі та студенти майже не вчаться і всі роблять гарну міну при поганій грі, а всіх цих "докторів" на нульовку, на гарматний фарш, як і весь народ. Педагоги в школі і майстри в профтехі не мають "докторів", а реально тільки вони і вчать, бо українських "магістрів" по компетенціям та вмінням вистачає тільки на збір полуниці та кишки на рибзаводах на Заході патрать, Тому в нас і президент клоун, який в ресторані де я робив, тішив пьянь кабацку і какаявайнашашлікіжарітьбудєм, і міністр освіти, як і більшість державних слуг вор та шахрай.
Коментувати