ДСЯО отримала право позапланових перевірок

Підставами для позапланової перевірки може стати звернення фізичної особи або освітнього омбудсмена

ДСЯО отримала право позапланових перевірок

В Україні визначили механізм проведення позапланових перевірок освітніх закладів.

Відповідний наказ Міністерства освіти і науки, який затверджує Порядок проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності, набрав чинності 15 лютого.

Зокрема, документ визначає механізм проведення позапланових перевірок освітніх закладів, що забезпечують здобуття дошкільної, позашкільної, професійної, фахової передвищої, вищої освіти, незалежно від їх типу підпорядкування.

Право проводити такі перевірки надано Державній службі якості освіти та її територіальним органам.

Підставою для проведення перевірки може бути звернення фізичної особи або освітнього омбудсмена про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду правам учасника освітнього процесу.

Також причиною позапланової перевірки може стати необхідність перевірки виконання розпорядження, виданого за результатами проведення Держслужбою або її територіальним органом попереднього заходу державного контролю.

Не допускається проведення перевірок за анонімними та іншими безпідставними зверненнями. Окрім того, документ забороняє проведення повторних перевірок за тим самим фактом, що уже був підставою для проведення перевірки.

Підставою для організації перевірки не можуть бути питання, які є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду.

Також не перевіряються питання, щодо яких органами досудового розслідування здійснюється кримінальне провадження. Тривати позапланова перевірка може не більше 15 робочих днів.

Освіта.ua
17.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Якось так
Як не шифрувалися, а справжня суть офіційно проявилися. Перевірка!!! Не допомога в розбудові системи якості освіти, як заявлялося, а банальна ПЕРЕВІРКа. Коли ж це вже закінчиться???
Для Якось так:
Якась шмара з ДСЯО тобі дизлайк приліпила, хоче свинота cвоє рило відбілити
Коментувати