МОН рекомендує вишам перейти на дистанційне навчання

Наразі у відомстві рекомендують встановити режим дистанційного навчання до 15 листопада

МОН рекомендує вишам перейти на дистанційне навчання

У зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в країні Міністерство освіти рекомендує закладам вищої освіти перейти на дистанційну форму навчання.

Відповідний лист освітнього відомства спрямований на адреси керівників закладів фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти.

Рекомендація МОН стосується закладів освіти всіх форм власності та сфер управління.

Наразі у Міністерстві освіти рекомендують встановити режим дистанційного навчання до 15 листопада.

Окрім того, у Міністерстві освіти просять керівників закладів освіти провести відповідну роз'яснювальну роботу серед колективів, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти та докласти зусиль для організації проведення їх вакцинації.

Окремо в освітньому відомстві наголосили на необхідності дотримання у закладах освіти та їх гуртожитках у вказаний період максимальних карантинних обмежень та заходів безпеки.

Освіта.ua
21.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Дуже цікаво. Вчора бачив показники. У Тернопільщини та Рівненщини приблизно однакові перевищені показники. І там, і там виділені червоним одні й ті ж показники. Щодо Тернопільщини, то у 3-му і 5-му показнику дещо неправдиві дані (занижені). У лікарнях майже немає місця зараз, бо з 23.10. перетеворюють на ковідні інші відділення, так як від 20.10 зросла значно госпіталізація. Минулого року схожа ситуація була у серпні/вересні, але навпаки. Не логічно, що Рівненщина потрапляє в червону зону, а Тернопільщина буде в оранжевій. До того ж, більшість показників незначно перевищені по статистиці, як то було минулого року. Цікавіше і те, що в тих регіонах, де буде червона зона з 26.10. найгірша проблема з опаленням, там де оранжева, - теж значна проблема, а у жовтих вона є, але не дуже значна. Синоптики передають негоду. І МОН рекомендує дистанційне. Тобто, швидше за все, причина в опаленні.
Дмитро
До того ж більшість ЗВО здатні були й зразу організувати очне навчання з карантинними обмеженнями, змінивши розклад й авдиторії.
Коментувати
освіта
У нас вакцинація дозволена з 14 років!!!! Усіх вакцинувати і за науку. А на якого тоді увели обов’язкову вакцинацію освітян? Який толк з вакцинованих викладачів, якщо не має кого вчити? А може цих старих треба витравити вакциною, а молодь лишити? Може у нас ще і країна перенаселена? Якщо обов’язково мають бути вакциновані викладачі, то студенти так само. Інакше влада під сумнів ставить саме існування вакцини.
за державу
Для освіта: Спершу потрібно "витравити" ботів.
Коментувати
Катерина
№22/124690-еп Підтримайте петицію про скасування нових правил що до складання у 2022 році обов’язкового ЗНО з математики профільного рівня для деяких гуманітарних професій
Ніка
Для Катерина: ЗНО не має рівнів! Навіщо ви цю маячню скрізь розповсюджуєте?
Коментувати
Магдаліна
Очільники Міністерства самоусунулися від проблем вузів, всім керує неадекватний грантоіж , департамент Пан шаров. Все , що зроблено за останні роки- проти студента і професора, але на користь Польщі, Чехіі, Словакіі…. Це ж яким бовдуром тра буть , щоб ввести три міністерських тести привступі у магістратуру??!! Просте ШКІДНИЦТВО
Аріель
Студенти вже порозносили короновірус між собою і в місцях де вони були, а тепер ТІЛЬКИ рекомендації про введення дистанційки? Oбов’язково необхідно було щіпити студентів, а не тільки викладачів. Половинчасте рішення не дало ефекту...
ДепартаментДюсолей
Як вакцинуватися, то наказують це зробити, а як запроваджувати дистанційне - то вже тільки рекомендують? Де логіка?
Катерина
Я розумію, що зараз існує автономія в керуванні університетами. Але ж ми живемо в одній державі і в одному правовому полі. Може треба не «рекомендувати», а наказувати виводити студентів на дистанційне навчання. За порушення наказувати адміністрації ВУЗів. Якщо студент(не дай Боже) заразиться і помре - хто нестиме відповідальність?
Дмитро
При посиленні карантину - в приміщенні( в аудиторії) можуть знаходитись лише люди з двома дозами вакцини. Як це будуть дотримуватись в КНУ? Можна буде викликати поліцію?
Аліна
Шановні журналісти! Підніміть проблему припинення дистанційного навчання в КНУ в період жахливої смертності від цієї хвороби! Керівництво КНУ збожеволіло і наражає молодь на небезпеку!!!
Юлія
Для Аліна: особливо треба звернути увагу на те, які "змістовні аргументи" наводив представник від адміністрації КНУ студентам у трансляції СПУ щодо відхилення дистанційного навчання
Коментувати
Кирило
Тоді рішення КНУ - це злочин! Порушення Конституції. Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Безпека життя і здоров‘я студентів - це головне! Комусь з керівників КНУ треба задуматись.
ВІКТОР
Для КНУ рекомендації МОН- не достатньо поважна причина для введення дистанційного. Дуже "розумне" рішення вийти в пік смертності та захворюваності від ковід в аудиторії. Особливо, коли студенти просили подовжити дистанційне навчання і провели опитування і надали докази керівництву КНУ, а вони це все відхилили.
Катерина
Чому тоді КНУ Шевченко вирішив з понеділка виводити студентів на змішане навчання? Це безвідповідальне рішення. При такій епідеміологічній ситуації може бути лише дистанційне навчання! Хто хоче - той вчиться!
реалии
Денег на отопление вузов нет, вот и придумывают разную чепуху, нам сказали дистанционка до лета.
123
Для реалии: Ну хоть не в колхоз на картошку и слава богу. цеэуропа
Петро
123: досить 3,14ть, чьудо.
Коментувати
Якось так
І тепер ректори сидять і думають (окрім тих, хто вже давно прийняв рішення про перехід на дистанційку), що ж їм робити. Дотримуватися ПОСТАНОВИ КМУ, де встановлено очне навчання, якщо вакциновано 80/100% викладачів, чи дослухатися нікчемних з юридичної точки зору РЕКОМЕНДАЦІЙ МОН, які суперечать ПОСТАНОВІ КМУ?
Вчитель
У нас і так лікарі в Україні дебільненькі, а тепер ще отримаємо ціле покоління випускників медичних університетіа, які "вчилися" дистанційно.
Sofiia
Тоді навіщо викладачів, які не вакцинувалися, відсторонбвати від роботи з 8 листопада??? Відстороніть весною, коли дистанційне закінчиться
Чернівчани
А для чого державі стільки спеціалістів? Нехай буде 5 економістів, чи 7 перекладачів, але це будуть фахівці! Вони будуть відповідати своєму диплому. Решта, як у Шевченка. "На панщині пшеницю жала, Втомилася; не спочивать. Пішла в снопи, пошкандибала. Івана сина годувать. Воно сповитеє кричало. У холодочку за снопом. Розповила, нагодувала, Попестила". У світі на даний час дуже великі розбіжності між потребами та випусками ВНЗ. За рахунок дистанційного навчання якраз можна хоч в деякій мірі ситуацію стабілізувати. І так само з старшими класами шкіл. Та нехай 10 учнів. Але їм дійсно освіти потрібно. Решта працювати і ще раз працювати. Не має чого дарма штани протирати.
Сергей Ковтун
Для Чернівчани: Я так зрозумів, що ви десь закордоном калашматите грошики не покладаючи рук
Коментувати
Викладач ЧНУ О.А.
Ахінея повна. А що говорити тим хто вже на дистанційці з 21 вересня. А як же попередній наказ якщо буде 80% вакцинованих то буде очна форма. Вже з горем пополам набрали цю цифру і тут раптом дистанційка. І це Чернівецький національний університет який вже з березня 2019 р. на дистанційці. ЧНУ працював в очному режимі в кращому випадку близько 2 місяців. Студенти працюють в дистанційному режимі одиниці. Тепер подумайте яких ми отримаємо спеціалістів. Я згоден якщо б всі дотримувались карантину і можливо був б якийсь позитивний результат. А так освіта пробиває дно. Шановні задумайтесь яке нас чекає майбутнє: які будуть вчителі в школах, суді, прокурори, медики і т.д .ті до яких змушені звертатись кожен з нас. Вже давно ВОЗ повідомили що з ковідом швидше за все прийдеться жити все наше життя. Жодна вакцина по перше не дає 100% гарантію від інфікування. Самі подумайте поки вакцинуються хоча 50% населення України в інших які вакциновані ще від початку рівень антитіл буде 0. І що як далі???
Оксана
Для Викладач ЧНУ О.А.: колотися і колотися, аж доки не заколять до смерті! Нас надто багато, треба зайвих утилізувати
Сергей Ковтун
Оксана згоден на 100 ні на 1000%
Коментувати
Елена
А почему, уважаемые, учителям вакцинироваться обязательно, а медикам- нет? Абсурд да и только: медики - первые особы, которые оказывают помощь пациентам!
L. L.
Для Елена: Своїх шкода
Коментувати
Женя
Уже допроводились с разъяснительной работой, что декан одного из факультетов медвуза в Харькове в ультимативной форме озвучил студентам о том, что или сертификат или отстранение от обучения. Чувствую, что напроводятся до обращений в суд.
Bvz Bvz
Для Женя: ну та к вы ж медики вот и вакцинируйтесь первые а в суд падать слабо вылетит твоя дочка из медуниверситета
Тримач
Деревня, может для тебя станет открытием, но студенты это еще не врачи, и вакцинироватся "первыми" никто заставлять права не имеет.
Олена
Чому ж так тяжко вакцинуватися? На даний момент Швейцарія і Франція вакцинувала населення від 12 років майже на 85%. Діти і студенти навчаються у звичному режимі. Чому? В чому причина такої масової відмови?
Коментувати