Студентам закладів освіти у 2022 році підвищать стипендії

Стипендії студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти підвищать у 1,5 рази

Студентам закладів освіти у 2022 році підвищать стипендії

Академічні стипендії студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти будуть підвищені у понад ніж 1,5 рази з січня 2022 року.

Відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів 1 вересня.

Окрім того, стипендії учнів професійної освіти будуть підвищені у понад 2,5 рази.

Також, згідно з урядовим рішенням будуть підвищені іменні стипендії учнів і студентів.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, востаннє збільшення розмірів академічних стипендій мало місце у 2017 році.

«Це важливий крок назустріч студентам, який має ще більше мотивувати їх вчитися і досягати науково-освітніх вершин. Крім того, розміри стипендій Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка також буде збільшено», – зауважив міністр освіти. 

Наразі кількість отримувачів академічної стипендії в закладах вищої та фахової передвищої освіти становитиме 35-40% фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державним (регіональним) замовленням на одному факультеті (відділенні), курсі за певною спеціальністю.

У Міністерстві освіти зазначають, що розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів закладів професійної освіти збільшується з 490 до 1250 грн на місяць.

Розмір стипендій студентів закладів фахової передвищої освіти, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст», освітньо-професійний ступінь «фаховий молодший бакалавр», освітній ступінь «бакалавр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії в підвищеному розмірі, збільшується з 980 до 1510 грн на місяць; для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі, збільшується з 1250 до 1930 грн на місяць.

Стипендії студентів закладів вищої освіти, наукових установ, які здобувають освітній або освітньо-професійний ступінь «молодший бакалавр», освітні ступені «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії в підвищеному розмірі, збільшуються з 1300 до 2000 грн на місяць; для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі, збільшується з 1660 до 2550 грн на місяць.

Освіта.ua
01.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влад
люди переведені на місця держзамовлення приймають участь у конкурсі на стипендію? Я першокурсниця. Університет (я в Києві вчуся), пише що 40-45 % отримає стипендію. Я на 22 місці з 50(так як було бюджетників 39, а зараз перевели на вакантні місця). Чи є в мене шанс отримати стипендію?
Економіст
Для Влад: відсоток буде від всіх зарахованих на бюджет. Якщо зараховано 50 (з переведеними), то від них і рахуватимуть. Але якщо у виші кошти є лише 40% (а при плануванні бюджету була введена норма саме 35-40%, а повернули на 40-45% вже коли бюджет на рік було затверджено, то Ви все одно не потрапляєте. Тому взнавайте який відсоток отримує стипендію у вашому навчальному закладі. Тим більше, що через інфляцію економію, яка може й виникла через відрахованих студентів чи зменшеною кількістю тих, хто здав сесію з І відомості, то ця економія з’їсться індексацією.
Коментувати
Наталья
Підкажіть будь ласка. Чому після першої сесії (1 курс коледжу) до рейтингу для отримання стипедії не береться оцінка з предмету фізична культура? це рішення закладу освіти не враховувати цей предмет? чи є інші нормативні документи?
Галина
Для Наталья: Конкретно в наказі МОН цього немає. http://ru.osvita.ua/doc/files/news/546/54687/261.pdf Але всі виші, де фізична освіта не є профільним предметом не зараховують його в рейтинг, так само, як оцінка за військову підготовку, оскільки оцінка пов’язана з фізичними можливостями людини, яка не має нічого спільного з навчанням професії. гарним бухгалтером, юристом, педагогом може бути квола людина чи навіть людина з інвалідністю, яку неможливо оцінити.
Наталья
Дякую за відповідь. Алеж на 1 курсі коледжу (заклад фахової передвищої освіти) викладаються дисципліни за програмою школи (середня освіта 10-11 клас) і профільних предметів ще не має. Куратор не знає на підставі яких документів не береться до рейтингу оцінка з фізичної культури.
Коментувати
Якось так
Це просто якесь блюзнірство Уряду і МОН. Оксана права - підвищення стипендій відбулося за рахунок зменшення кількості студентів, які її отримуватимуть. Якщо зараз стипендію отримують 40-45% від кількості бюджетників, то після її підвищення 01.01.2022р. стипендію будуть виплачувати в діапазоні 35-40% студентів бюджетників. Тобто, якщо конкретному ЗВО грошей стипендіального фонду не буде вистачати, то стипендію буде отримувати на 15% менше студентів. Отака турбота. Текст Постанови КМУ від 01.09.21р. № 933 тут https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/933-2021-%D0%BF#Text Я вже мовчу про інші критинізми стипендіального забезпечення, які необхідно було давно виправити. Наприклад, в одних групах, навіть звичайну, а не підвищену стипендію не отримують відмінники, бо їх більше ніж ліміт стипендіатів. А в іншій групі з слабкими студентами стипендію будуть отримувати "трійошники", які вмістилися в ліміт. В межах одного закладу це групи різних спеціальностей, а в різних ЗВО можуть бути і одної.
Галина
Для Якось так: в нормальнз вишах стипендіатів визначаюит не в межах групи, а в межах спеціальності.
Якось так
Для Галина: я знаю про це :) І власне трохи іншими словами (бо не вистачило символів та й у багатьох вишах все ж межах групи за різними спеціалізаціями одної спеціальності) написав про це в останньому реченні. Можливо не зовсім коректно. Водночас суть мого коментаря "трішки" не про те.
Коментувати
Юлия
Ничего не поняла???? ?! Кому повышают до 2000 грн, а кому до 2500? 5 раэ перечитала текст?!
Галина
Для Юлия: тим хто зараз отримує 1300 - до 2000, тим, хто отримує 1660 - до 2550. Що не зрозуміло?
Коментувати
Кукен Квакен
Тепер учні ПТУ будуть курити "Мальборо", а їхні викладачі збиратимуть за ними "бички"!
Дмитро
Для Кукен Квакен: судите по собі?
Коментувати
Яна
А що стосовно стипендії за особливі успіхи? Чи тепер ті в кого буде все 3 і 5 будуть отримувати одну сумму?
Галина
Для Яна: до чого тут стипкндія за особливі успіхи? Вона визначена в розмірі на 45.5% вищою за академічну. Нічого не змінюється в цьому плані
Коментувати
Не выйдет
Значит, Зеленский готовится к перевыборам, подготавливает почву. .
Оксана
Значит снизили процент получающих стипендию студентов с 45% до 35-40% и за счет этого увеличили ее размер? Ну что сказать...
Xayc
Депутатам и шоколадным 95-кам бы такие зарплаты и бeз гешефта, чтобы порадовались.