Невакциновані студенти мають право на гуртожиток, – міністр

Нормативних документів чи вимог щодо вакцинації для поселення в студентські гуртожитки немає

Невакциновані студенти мають право на гуртожиток, – міністр

Невакцинованим студентам закладів вищої освіти не можуть заборонити заселятися в гуртожитки.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, ніяких нормативних документів чи вимог, згідно з якими поселення в студентські гуртожитки можливе тільки для вакцинованих осіб, на даний момент немає.

«Не може бути такого, це порушення прав, ніяких ані нормативних документів, ані вимог немає», – підкреслив міністр освіти.

Водночас Сергій Шкарлет зауважив, що університети мають автономію, вже багато років практикують дистанційне навчання, тому можуть на свій розсуд вирішувати питання організації освітнього процесу.

Також він додав, що абсолютна більшість студентів досягли 18-річного віку, тому вони можуть вакцинуватися від COVID-19, внаслідок чого в закладах вищої освіти колективний імунітет можна сформувати швидше, ніж в школах.

Освіта.ua
10.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Петренко
Ідіть у сраку зі своєю вакцинацією. Люди - не скотина. Шановні студенти, ваше здоров’я - унікальний дар, який не можна міняти на проживання в гуртожитку. А представники Львівської ОДА нехай спочатку прозвітують про стан гуртожитків, адже студентам пропонують нелюдські умови, а саме: плісняву, комах, відсутність ліфтів та системи водопостачання.
Созерцатель
Для Петро Петренко: "Люди - не скотина", а в чём разница, если молчаливо подставляют для дырки, а потом волооко рыдают и плачутся в беспомощности? С паршивой овцы хоть клок шерсти, шкурка и шашлык.
Коментувати
Олександр
А ось у Львівській ОДА так не вважають :https://loda.gov.ua/news?id=61160 . Члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного рекомендують керівникам навчальних закладів (зокрема, ректорам вищих навчальних закладів) проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19.
Логіка де
Для Олександр: І правильно. Чому викладачів примушують вакцинуватися, бо вони типу розносять інфекцію. А здорові лобуряки, що не дотримуються маскового режиму, цілуються, обіймаються, не є джерелом інфекції. Вони такі ж учасники освітнього процесу, і їх в десятки разів більше, ніж нещасних викладачів. А щодо віку, то всі вакцини позиціонуються з 12 років. Все нормально, якщо ставити експеримент, то на всіх.
Коментувати
Olena
Вакцинируют с 18 лет, а многим первокурсникам нет и 17, исполнится в октябре- декабре .