Виші зможуть заробляти на комерціалізації досліджень

Уряд підтримав ідею вдосконалення механізму державної підтримки інноваційної діяльності

Виші зможуть заробляти на комерціалізації досліджень

Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, яким пропонується вдосконалити механізм державної підтримки інноваційної діяльності державних університетів, академій, інститутів та наукових установ.

Законопроєкт, що дозволить університетам та науковим установам отримувати прибуток від комерціалізації результатів наукових досліджень, розроблений Міністерством освіти і науки.

Запропоновані зміни передбачають надання можливості зараховувати власні надходження в наступних пропорціях: 30% – до доходів спеціального фонду державного бюджету, 70% – до доходів загального фонду державного бюджету.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, збільшення власних надходжень закладів вищої освіти та наукових установ на 30% дозволить більше коштів виділяти на діяльність наукових парків.

«У такий спосіб вони матимуть додаткові ресурси для розвитку інноваційної діяльності. Також передбачено збільшення інвестиційної привабливості та доходів інвесторів у випадку реалізації спільних із науковими установами та університетами проєктів. Тобто ЗВО та НУ зможуть зараховувати до доходів спеціального фонду державного бюджету власні надходження у розмірі 30% у вигляді доходів від внесення майнових прав інтелектуальної власності на винаходи, моделі, промислові зразки тощо, майнові права на які належать ЗВО та НУ, до статутних капіталів господарських товариств», – зазначив міністр.

Очікується, що реалізація проекту закону дасть змогу підвищити ефективність вкладених бюджетних коштів у науково-технічні дослідження та інноваційну діяльність, збільшити обсяг інвестицій в основний капітал суб’єктів інноваційної діяльності, підвищити частку інноваційно активних підприємств у реальному секторі та збільшити частку інноваційної продукції в прирості ВВП.

Освіта.ua
19.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Eugen
Ну заживем! Т.е. из 100 грн - 30 якобы твои, а 70 отдай родинке! Вот интересно, чем это лучше обычных хоздоговоров? А в черную не проще продать? Если есть что! Беспробудный совок! Загальный фонд это просранные деньги! И это называется прогресс?