Мережа вишів в Україні є неефективною, – World Bank

Мережа державних закладів вищої освіти в Україні є занадто великою та неефективною

Мережа вишів в Україні є неефективною, – World Bank

Мережа державних закладів вищої освіти в Україні, яка складається з 231 вишу, є занадто великою та неефективною.

Про це йдеться в проєкті Світового банку, який включений для розгляду Радою директорів банку та передбачає надання Україні $200 млн для поліпшення системи вищої освіти, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Світовому банку зазначають, що мережа державних закладів вищої освіти в умовах скорочення населення є неефективною і створює проблеми, як для її фінансової стійкості, так і для якості послуг.

Також у Світовому банку повідомляють, що український уряд визначився з необхідністю створення стимулів для оптимізації величезної мережі вишів із використанням підходу «знизу-вгору».

«Останніми роками їхня кількість скоротилася на 25%, включаючи коледжі та галузеві технікуми, які були «фабриками дипломів», але ще багато що належить зробити», – підкреслюють у Світовому банку.

Зокрема, на думку фахівців банку, Україні потрібна подальша агрегація університетів із диференціацією та диверсифікацією їхніх типів (таких як дослідні, професійні, викладацькі) та оптимізація їхньої географічної зони охоплення.

«Для того, щоб ефективно провести такі заходи із залученням самих вишів, необхідні інституційні аудити для кожного з них», – зазначають у банку.

Експерти Світового банку також відзначають низьку прозорість системи та поганий зворотний зв’язок. Зокрема, 85% української молоді планують отримати вищу освіту, однак цей високий попит погано відображається на інформації про доступні варіанти освіти та результатах працевлаштування, залишаючи студентів та їхні сім'ї у невіданні під час ухвалення важливого рішення щодо переходу до вищої освіти.

Очікується, що у разі ухвалення рішення, Україна зможе отримати позику Світового банку розміром $200 млн, які мають бути витрачені на поліпшення системи вищої освіти в Україні.

Реалізація проєкту розрахована на шість років. Відповідальним за реалізацію буде призначено Міністерство освіти і науки.

Освіта.ua
20.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
А что в Украине эффективное? Давайте все уничтожим. Получим подачку от западных печатальщиков пустых бумажек и будем ходить у них в рабах и им повиноваться.
Тарас
Для Валентина: ну прямо куди не глянь, одні раби Путіна як оця валянціна. Прибалтика з Польщею живуть як люди і нічиї не раби
Коментувати
Олгашма
Добре було б? як би ці грошики дійсно пішли на реформування ВО. Бо ми вже не перший раз бачимо, як грошики зникають, а те що залишилось після СРСР рунується, а нового не з’являється.
Tet-a-tet
Усе,що написав світовий банк, ми писали у соїх дописах та коментарях на сайті"Освіта" на протязі кількох років,тільки МОНУ було глухе і сліпе, а лоббісти "ВО" старанно поливали нас брудом.Найважливіший їх аргумент-захід хоче розвалити прекрасну ВО, що дісталась нам від СРСР, а ми такі поганці критикуємо наше св’ятая св’ятих. Корито бюджетного фінансування для них було важливішим, ніж гірка правда.Зараз піднімуть лемент, що грантоїди хочуть заробити і тому позичають гроші у світового банку. А насправді, крикунів "правди" влаштовує усе як є, і про ніякий прогрес вони і не мріють,лиш би ця курка несла їм золоті яйця. Навіщо області три таких ВНЗ-с/г університет, зоовертеринарний та лісового господарства, подібність помітна, чи ні? Ні один не комплектний, а грошики з бюджету та студентів доять та дерибанять державну власність. Хіба один, потужний, не міг би задовольнити попит цих галузей на потрібних їм спеціалістів?
Наталья
Еще бы проверить преподавателей на профпригодность и на взяточничество! Очень классно все наживаются на поступление в магистратуру. План работы университетов вообще удивляет! Кто-то должен за этим следить. Ощущение, что преподавателей набрали с улицы! Пафоса много - квалификации нуль!
Гена Завізіон, старий комуніст
Що переважна більшість вишів - просто фабрика дипломів, точніше супермаркет, що кадри - проффесура маразматично-пенсійного віку, їхні дружини, діти та коханки. Можу навести не один десяток прикладів. Є, звичайно, і талановиті науковці. У значній меншості.
Олена
Для Гена Завізіон, старий комуніст: наприклад, Вінницький аграрний університет. В цьому році туди на стаціонар Спеціальності менеджмент набирали деградантів, які не набрали конкурсного балу для платного навчання у шалених кількостях, які перевищують ліміти ліцензійні набору студентів. Середні бали атестату деяких таких студентів не сягають навіть 6, а є значно нижчими. Тобто за радянською міркою це двійка.Тобто мова йде про набраних дебілоїдів, які в прізвищі роблять по десять помилок. Однак, батьки дебілів мають гроші ???? і оплачують всі сесії дебілів, яких в радянський час не взяли б навіть в ПТУ. Вінницький аграрний університет це хабарний вуз, що набирає незаконно деградантів і займається профанацією, а не навчанням. Він має зникнути.
Коментувати