Затверджений стандарт викладача закладу вищої освіти

Стандарт містить перелік компетенцій та трудових функцій викладачів закладів вищої освіти

Затверджений стандарт викладача закладу вищої освіти

В Україні затверджений професійний стандарт на групу професій «Викладачі закладів вищої освіти».

Документ містить опис загальних компетенцій, якими мають володіти професори, доценти, старші викладачі, викладачі та асистенти.

Також затверджений стандарт містить перелік та опис професійних компетентностей і трудових функцій викладачів та опис професійних кваліфікацій.

Окрім того, у стандарті прописані умови праці та допуску до роботи за професією.

Затверджений документ діятиме упродовж 5 років. Рекомендована дата перегляду стандарту – березень 2026 року.

ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ ВИКЛАДАЧА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Освіта.ua
25.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Степан
А якщо професор захистив дисертацію з богоборства (наукового атеїзму), і наплодив таких же учнів як і сам, а ті своєю чергою таких само породили. З педагогіки скільки дисертацій захищено по Леніну, Крупській і т.д. Чи Ви думаєте, що вони зникли з вузів із своїми учнями? Я не думаю. Просто маскуються і явно не пишуть слово Ленін, але вірять в нього. Не вірите. Читайте між рядків педпраці і побачите. Бо в них залишився вплив і влада.
:(
Для Степан: навіщо між рядків, читайте прямо по тексту: НАПН України всі ці роки очолює колишній працівник ЦК кпСС, ЦК кпу В.Г.Кремінь. Компартійна номенклатура від годівниці не відійде сама по собі! А заради буття при годівниці лозунги та прапори міняти ці особи навчились давним давно ...
Коментувати
Alexander
Ну, тепер ми по іншому заживемо! Це ж як ми жили, не знаючи (чи не затвердивши) що викладач має проводити заняття, ну і решта "компетентностей", про деякі з них викладачі мабуть не здогадувалися. А скільки нового взнали монівські клерки, формулюючи цю лабуду.. Тепер як, треба буде звітуватися по кожному пункту? А раптом, скажімо, по п. Д2.У1 виявиться що ви нездатні "генерувати (!!!) ідею, концепцію наукового, освітнього заходу" (це про що??). Ну, але викладачі вже вчені, на цю лабуду "згенерують" відповідну. Тільки от як це вплине на навчання? Все що треба - достойна зарплата, починаючи від аспірантів, матеріальне забезпечення навчального (хоча б навчального, про науку і не кажу) процесу, зниження лекційного навантаження до європейського рівня.
8Р
Для Alexander: Ви, на жаль, праві, але системно в Україні клерки можуть тільки, як Ви кажете, лабуду продукувати. Ну, і з часом на підставі стандарту запровадять ще атестацію викладачів внз. Так і будемо жити від акредитації до атестації ...
Коментувати
Леонид
Зеленский, Шкарлет какая разница? Вы поставьте шимпанзе в роли министра образования и политика не изменится. Вы с этими плагиатами... Вот с какого в Украине в ЗВО читать лекцию должен учёный? Какая в Украине есть наука допустим в наноэлектронике? У нас самой отрасли нет. А специальность есть. Обратите внимание на пункт 1.9.: работать доцентом, профессором может, тот кто имеет защиту по данному направлению. А теперь посмотрим на большинство ЗВО где это требование в большинстве не может быть выполнено. Какой выход? Перевести всех на ассистентов или ст.пр.? Это не выход так как потом на аккредитации порвут.
Vit
Для Леонид: можно рассмотреть альтернативный вариант - в связи с несоответствием сначала начнут закрывать специальности, а потом и вузы
Коментувати
Так.Антикор
Зеленський В.А. не тупи, імпотентні посадовці МОН України на це не здатні, зроби ревізію наукових та псевдонаукових дисертацій за останні 20 років, і українське суспільство буде вражене скільки недолугих та тупих псевдонауковців займають керівні посади держпосадовців, очільників ВНЗ України, Нацполіції, ГПУ, членів і членкинь міністерств, відомств, митниць, .Бог з тобою чи ні, раб божий зеленський ???Суд Божий чи чортівський зацарює в Укранїні? Відповідай перед українством.
Влад
Для Так.Антикор: ха - ха-ха, він відноситься до таких же
Коментувати
Антикор
Кум, сват, брат, плагіатор, інвестор-баблокорупціонер-затверджений стандарт викладача закладу вищої освіти, тупих компетенцій, якими мають володіти українські продажні професори, доценти...з їхніми псевдодисертаціями. Також затверджений стандарт містить перелік та опис професійних корупційних компетентностей і трудових функцій викладачів та опис професійних кваліфікацій. Окрім того, у стандарті прописані умови праці та допуску до роботи за професією: лояльність до тупих посадовців влади і ректорів вишів України. Імітація псевдо науки і знищення професіоналів в системі вищої освіти - кредо влади в Україні за останні 20 років псевдопатріотизму. Слава імітації !!!
Оракул
Підвищення кваліфікації з доктора філософії до доктора наук немає сенсу, бо вони віднесені до одного рівня в Національній рамці кваліфікацій.
??
А в умовах праці прописана відповідність зарплати реальним витратам на життя? Чи тільки вимоги до викладацького складу прописані?