Президент підписав закон щодо виборів ректорів

Новий закон запроваджує другий тур виборів очільників закладів вищої освіти

Президент підписав закон щодо виборів ректорів

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який удосконалює процес обрання керівника закладу вищої освіти шляхом запровадження другого туру виборів.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Президента України.

Згідно із законом, якщо у виборах керівника вишу взяли участь дві або більше кандидатур і жодна з них не набрала понад 50% голосів, на сьомий день має проводитися другий тур виборів з-поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Другий тур вважається таким, що відбувся, якщо участь у ньому взяли понад 50% від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у виборах.

У другому турі переможцем виборів вважається кандидат, який одержав на виборах понад 50% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Новий закон передбачає для ректорів процедуру спеціальної перевірки. Якщо обрана за конкурсом кандидатура її не пройшла, протягом тижня після закінчення спецперевірки оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника вишу.

У разі, якщо вибори визнані такими, що не відбулися, або жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів, протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс.

Окрім того, документом уточнюється процедура встановлення результатів виборів та конкретизуються умови для проведення повторного конкурсу на заміщення посади керівника вишу.

Освіта.ua
24.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чихун ,  Полтава
Хто постійно робить помилки , недоречності, а то і дурість в парламенті? Одразу б написали - вибори дійсні , коли прийшла половина виборців, переможець- хто набрав 50 +1,% . По одним правилам два тура . Там в профільній Комісії немає жодного практика, а голова - чванливий недоросль.
Варченко
Для Чихун , Полтава: Бабак і К‘
Коментувати
Черкаси
Знову депутати начудили- придумали перевіряти кандидата на посаду ректора після його обрання??? А якщо набрав 100% і не пройде перевірку і це корупціонери миттю організують. То Воля університетської громади - ніщо !!? Все в урну??
Петрова М.
Дивний Закон . Явно писали депутати без досвіду. Як можна вибори проводити в двох турах по різному?? Іще- який придурок придумав проводити спец перевірку після виборів ректора. За Людину проголосувало 95 % , а потім на спецперевірці знайшли , що претендент 10 років назад мав догану ... Вибори не визнають —,плюють в обличчя тисячам працівників університету, студенства... Президентом зек може бути ??? А професор простий ректором ні. Спец перевірка незаконна, ректор не держслужбовець і , якщо перевіряти , то треба перед виборами , а не після!!! Тільки Зечмошники Бабак і К‘ могли таку єресь проголосувати. Знову підставили Президента.