У парламенті пропонують обирати ректорів у два тури

Відповідний законопроєкт схвалений на засіданні профільного комітету Верховної Ради

У парламенті пропонують обирати ректорів у два тури

Парламентський Комітет з питань освіти і науки рекомендуватиме Верховній Раді прийняти закон, який уточнює процедуру виборів керівника закладу вищої освіти та запроваджує механізм проведення другого туру виборів ректорів.

Відповідний законопроєкт схвалений на засіданні профільного комітету Верховної Ради.

За словами голови комітету Сергія Бабака, основна ідея законопроєкту полягає у тому, щоб розбити вибори ректора на два тури.

Зокрема, згідно з нормами законопроєкту обраним керівником закладу вищої освіти вважатиметься кандидатура, яка набрала більше 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а у разі проведення другого туру – більше 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Якщо у виборах взяли участь два і більше кандидатів, і жоден з них не набрав більше 50% голосів, на сьомий календарний день після проведення першого туру має бути проведений другий тур виборів.

«Комітет рекомендує прийняти законопроект щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти №4489-1 за основу», - йдеться у рішенні парламентського Комітету з питань освіти і науки.

Освіта.ua
22.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чудаки- блин
Это только воспаленный ум зе- Бабака может придумать выборы в первом туре по одним , а во втором туре другим правилам? Нде такое есть£??
Оракул
Для Чудаки- блин: Тут є логіка!
Коментувати
Георгий
Смысл в этом какой? У нас Ректор в обход закона не менялся с 90 годов. Были выборы и он был единственный кандидат. Вы хоть двадцать туров сделайте, но это Вы министерство также нарушаете закон признавая выборы
Хесбула
Так і нині ректора обирають в два тури. Пан Бабак із неба спустився??? Хоть би запитав у професіоналів. Але правий Куша про вибори Конференцією.
Оракул
Для Хесбула: Це ви не в курсі. Якщо в другому турі претендент набрав більшість голосів, тих, хто взяв участь, але не 50 + 1 голос від числа виборців - призначаються нові, бо не можна укласти контракт з переможцем - пряма норма закону. Так досі не обрали ректорів КНУ Шевченка, НаУКМА, Запорізька політехніка тощо. Конференція це лише представництво, а сучасна норма дозволяє усім взяти участь (делегатів вибирають лише студенти і допоміжний персонал), тому це більш прогресивно ніж те, що ви пропонуєте. В разі конференції, існує багато засобів для маніпуляції - можна обрати потрібних делегатів. А це адмінресурс.
Жити своєю головою
Антиоракул. Три місяці йдуть вибори. Два -агітація. Грошей у вузах немає, йдуть голі обіцянки, дестабілізують колектив— навіщо? Це соросятські муки , псевдодемократія? А адмінресурс- це казки , а діючий Президент чи ректор , коли йде на другий термін не має адмінресурсу? В Сша призначає ректора десяток членів наглядовоі ради. Це демократично??? Тому вибори Конференцією - найкраще.
Оракул
Для Жити своєю головою: Може й вам краще, бо можна адмінресурс застосувати, щоб обратися знову? Та ваші "аргументи" не проходять. Це все шаблони, які створюють ті, хто хоче, щоб все було як раніше. Але на дворі 21-ше сторіччя, а не 20-е. Потрібно рухатись вперед, а не згадувати, як було колись. Бо колись ніколи вже не настане.
Коментувати
Проректор Куша
Не розумний і не досвідчений Бабак пропонує.... Треба вернути стару норму, яку відмінили Квіти- Совсуни: ректора обирає конференція трудового колективу. Делегатів по квотам обирають в структконих підрозділах. Дешевше, швидше і точно такий же результат , як при нинішній трьохмісячній епопеі . Делегатів300- 500 осіб. Точність 97—99%%.