Вищу освіту можна буде здобувати на підприємстві

Міносвіти розроблений проєкт положення про здобуття освіти за дуальною формою

Вищу освіту можна буде здобувати на підприємстві

Міністерством освіти і науки розроблений проєкт положення, що визначає порядок здобуття вищої та фахової передвищої освіти за дуальною формою здобуття освіти.

Навчання за дуальною формою здобуття освіти передбачає реалізацію освітнього процесу у двох місцях – у закладі освіти та на підприємстві або установі.

Практичне навчання на робочих місцях становитиме від 25% до 60% від загального обсягу кредитів, визначеного освітньою програмою.

Метою провадження дуальної форми здобуття освіти є підвищення якості підготовки здобувачів освіти до професійної діяльності.

Ініціювати переговори щодо організації дуальної форми здобуття освіти зможуть як заклади освіти, так і роботодавці.

За реалізацію освітньої програми в повному обсязі відповідатиме заклад освіти. Роботодавці-партнери відповідатимуть за реалізацію програми навчання на робочих місцях.

Планується, що в організації дуальної форми здобуття освіти братимуть участь роботодавці, які мають матеріально-технічну базу та кадрові ресурси.

При цьому, діяльність роботодавця щодо організації практичного навчання здобувача освіти на робочому місці під час дуальної форми здобуття освіти не потребуватиме ліцензування.

Заклад освіти організовуватиме дуальну форму навчання для учнів та студентів, які виявлять особисте бажання та пройдуть відбір у роботодавця.

Навчальне навантаження здобувача освіти розподілятиметься між навчанням у закладі освіти та на робочому місці залежно від особливостей освітньої програми.

Графік освітнього процесу може бути побудовано по-різному, залежно від особливостей освітньої програми, спеціальності та технологічних умов підприємств та організацій.

Проєктом Порядку здобуття вищої та фахової передвищої освіти за дуальною формою здобуття освіти також визначений механізм зарахування здобувачів освіти на навчання за дуальною формою здобуття освіти та інші особливості реалізації навчання за дуальною формою здобуття освіти.

Громадське обговорення проєкту документа триватиме до 28 листопада.

Пропозиції до проєкту можна надсилати на пошту: ikravchuk@mon.gov.ua.

проєкт положення про дуальну освіту

Освіта.ua
28.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галайда
Срана могилянка без викладачів знаних, без лабараторноі бази , не веде досліджень, окрім примітивних гуманітарних заказних досліджень за гроші Сороса і КРАЩА в Украіні!?!? А університет Шевченка чи Нубіп навіть не в десятці... Заказуха , яка тхне соросятиною грантожерною.Ганьба!!!
xyz
Для Галайда: Та запокойся вже. Вибори закінчились. Медведчук з кумом (той що в Москві) пролетіли. А така ж була надія. Скільки нафтодоларів викинуто на вітер!
Коментувати