У МОН розробили закон «Про освіту дорослих»

Законопроект визначає пріоритетні напрями, складники та структуру освіти дорослих в Україні

У МОН розробили закон «Про освіту дорослих»

Міністерством освіти і науки розроблений законопроект «Про освіту дорослих».

Проект документа винесений для громадського обговорення.

Законопроект спрямований на законодавче забезпечення умов функціонування освіти дорослих в Україні.

Зокрема, документ визначає пріоритетні напрями, складники та структуру освіти дорослих, засади державної політики у сфері освіти дорослих.

За словами т.в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, нормами законопроекту передбачені гнучкі механізми здобуття формальної, неформальної та інформальної освіти дорослих, визнання кваліфікацій, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

«Освіта дорослих є визнаним складником системи освіти в Європейському освітньому просторі. Її значущість зумовлена тим, що сучасна економіка, як і суспільство все більше потребують високоосвічених людей, які постійно вдосконалюють свої професійні, громадянські та особистісні компетентності, навчаються впродовж усього життя. Доросла людина здобуває освіту з метою особистісного та професійного розвитку, адаптації до соціальних, економічних та інших змін у суспільстві. При цьому вона володіє специфічними, саме для неї характерними досвідом та мотивацією, які мають бути враховані під час здобуття такої освіти», – підкреслив Шкарлет.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що після ухвалення законопроекту в Україні буде введено в законодавчий обіг термін «провайдер освіти дорослих» як комплексне поняття, яке охоплює всіх юридичних і фізичних осіб, що надають освітні послуги дорослим особам.

При цьому виділяються дві категорії провайдерів – центри освіти дорослих (провайдери, що працюють за програмами неформальної освіти дорослих і виконують соціальну функцію) та заклади освіти дорослих (надають освіту дорослих у певній галузі), які мають системно забезпечувати задоволення потреб дорослих у професійному та особистісному розвитку, а також доступність освіти дорослих для всіх потенційних здобувачів.

При цьому для усіх провайдерів освіти дорослих передбачено рівні права та обов’язки, визначено вимоги щодо забезпечення якості їхньої освітньої діяльності.

Однією із нових інституцій відповідно до законопроекту має стати Національна рада з питань освіти дорослих – консультативний орган, який забезпечить вплив громадськості на формування державної політики у сфері освіти дорослих.

Окрім того, законопроектом визначаються правові засади фінансового забезпечення освіти дорослих, у тому числі діяльності Фонду підтримки освіти дорослих, основна мета якого – надавати фінансову підтримку провайдерам та здобувачам освіти дорослих на конкурсних засадах.

До уваги громадськості також пропонуються проекти законів про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів щодо підтримки освіти дорослих, розроблені з метою вдосконалення системи фінансування освіти дорослих.

Пропозиції та зауваження до проекту Закону України «Про освіту дорослих» та супутніх законопроектів приймаються до 08 жовтня 2020 р. на електронну адресу: panych@mon.gov.ua.

проект закону «Про освіту дорослих»

Освіта.ua
08.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів