В університетах з’явиться курс з інноваційного підприємництва

Пілотний проект «Підприємницький університет» розпочнеться у вишах України у вересні 2020 року

В університетах з’явиться курс з інноваційного підприємництва

Стартап-інкубатор YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес та Українським фондом стартапів запровадять в українських університетах курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами» в рамках проекту «Підприємницький університет».

Пілотний проект «Підприємницький університет» розпочнеться у вересні 2020 року. Його мета - розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України.

На першому етапі проекту в пілотних університетах країни буде впроваджено навчальну дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами».

Уже в першому семестрі 2020-2021 навчального року викладачі університетів пройдуть попереднє навчання за тематикою курсу (онлайн 26-28 серпня), навчальна програма буде інтегрована в університетах у рамках існуючих дисциплін або як предмет на вибір, а викладачі курсу отримують постійну підтримку експертів та менторів YEP.

Під час курсу студенти створять власні стартап проекти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди отримають індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проекту.

«Сьогодні українські винахідники, інноватори, стартапери справді мають обмежений доступ до знань про те, як перетворити свої розробки чи креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги. Тож ми сподіваємося, що цей проект розширить можливості такого доступу. З одного боку, курс дасть нові знання та практики студентам і викладачам, а з іншого — у перспективі дозволить університетам залучити додаткові кошти від впровадження своїх розробок. Також важливо, щоб у курсі був акцент на розгляд кейсів з науковою складовою», — зазначила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.

Університети, які візьмуть участь в пілотному проекті, надалі отримають можливість участі в наступних етапах проекту «Підприємницький університет».

Програма курсу пройшла рецензування міжнародних партнерів та експертів: Університет Штату Північна Кароліна (США), Університет Тарту (Естонія), Олени Донець (екс-директорка стартап-акселератору Тель-Авівського Університету, співзасновниця Duco.io, Ізраїль).

 «Ми давно працюємо з університетами, але вперше інтегруємо управління стартапами в навчальний процес. Робота студентів над стартапами буде зараховуватися як офіційна дисципліна в університеті. Дуже важливо також, що ми будемо постійно підвищувати кваліфікацію викладачів цього курсу», - прокоментував запровадження курсу засновник YEP Андрій Заікін.

Щоб приєднатися до програми, уповноваженим особам від університетів необхідно до 15 серпня 2020 року заповнити анкету.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ

Освіта.ua
06.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів