Парламент планує законодавчо знизити вік молоді до 29 років

Рада прийняла за основу проект закону «Про основні засади молодіжної політики»

Парламент планує законодавчо знизити вік молоді до 29 років

Верховна Рада прийняла за основу законопроект «Про основні засади молодіжної політики».

За відповідний проект закону 21 липня проголосували 265 народних депутатів.

Законопроект покликаний удосконалити процес формування та реалізації молодіжної політики шляхом включення до українського законодавства більшості положень Європейської хартії про участь молоді у суспільному житті на місцевому та регіональному рівні.

Автори документа зазначають, що законопроект ставить перед собою завдання створити умови для участі молоді у громадському, політичному, соціально-економічному, культурному житті суспільства, популяризувати та актуалізувати роль та важливості участі молоді у процесі ухвалення рішень.

Проектом закону «Про основні засади молодіжної політики» пропонується знизити вік молоді до 29 років.

Планується, що зменшення віку молоді дозволить цілеспрямовано використовувати ресурси для молодих людей у перехідний період, протягом якого молодь найбільше потребує підтримки.

Відтак законопроект спрямований на роботу із такими групами молоді: школярі від 14 до 17 років; молоді люди, які отримали освіту в закладах освіти I – IV рівнів акредитації від 18 до 24 років; та молодь, що працює, віком від 25 до 29 років.

Дія закону поширюватиметься також і на дітей віком від 6 років, оскільки передбачає підтримку дитячих громадських організацій та роботу із дітьми, як потенційними учасниками програм (проектів, заходів) різного спрямування.

З метою забезпечення гарантій участі молоді у громадсько-політичному житті, законопроектом пропонується створити Національну раду з питань молоді як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів.

«Молодіжні та дитячі громадські об’єднання отримують широкий спектр інструментів для повноцінної партнерської участі у формування та реалізації молодіжної політики, вирішення питань власного інституційного розвитку», - зазначають автори законопроекту.

Окрім того, проектом закону пропонується врегулювати питання діяльності Українського молодіжного фонду.

Згідно з проектом Фонд є бюджетною установою, що виконує спеціальні функції щодо сприяння реалізації завдань молодіжної політики, діяльність якого спрямовується та координується Міністерством молоді та спорту України.

Також законопроект встановлює особливості реалізації окремих соціальних гарантій молоді у галузі забезпечення житлом, зайнятості та підприємництва, освіти, культури,  туризму, оздоровлення та відпочинку, фізичної культури та спорту, охорони здоров’я, підтримки молодих сімей та молоді, що опинилась у складних життєвих обставинах, талановитої молоді.

Автори законопроекту очікують, що його ухвалення сприятиме використанню в Україні кращого досвіду країн Європейського Союзу у молодіжній сфері, розширить міжнародні молодіжні зв’язки, підвищить рівень національної та міжнародної мобільності молоді, залучить молодь до процесу ухвалення рішень тощо.

Освіта.ua
22.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонид
Все просто: допустим стипендии для молодых ученых были: для кандидатов до 35 лет для докторов до 40 А теперь законодательно до 29. Много ли докторов в 29?
Скептик
Не молоді, а пенсіонерів, і не до 29, а до 62, і не знизити, а підвищити. Знову щось наплутали
Євгеній Тєплоухов
Не розумію - де нас хотять нахитати?..

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!