Половина офіційних безробітних має дипломи вишів

Станом на 1 липня на обліку в службі зайнятості перебувало 518 тисяч зареєстрованих безробітних

Половина офіційних безробітних має дипломи вишів

Станом на 1 липня 2020 року на обліку в державній службі зайнятості перебувало майже 518 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Половина з них мають дипломи закладів вищої освіти.

Про це йдеться у повідомленні Державного центру зайнятості.

За даними Центру зайнятості, жінки становлять 58% безробітних, чоловіки – 42%.

«Диплом вишу мали 50% зареєстрованих безробітних, 33% – закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% – загальноосвітню школу», - повідомляють у Центрі зайнятості.

За віковими групами 31% безробітних –молодь до 35 років, 29% – від 35 до 44, 40% – понад 45 років.

З початку дії карантину за сприяння служби зайнятості вдалося знайти роботу 174 тисячам українців, з них – 116 тис. безробітних.

Беззаперечним лідером у працевлаштуванні за видом економічної діяльності було сільське господарство – 54% від усіх працевлаштованих, далі переробна промисловість  – 13% та 11% – торгівля.

«Після скасування жорстких карантинних обмежень відновлюється робота підприємств та організацій, тож ми маємо поступове збільшення потреби роботодавців у працівниках та призупинення зростання реєстрації безробітних. Уже в червні вдалося працевлаштувати 54 тисячі українців, а це на третину більше, ніж у травні», - наголосили у Державній службі зайнятості.

Також у службі зайнятості висловили надію, що з відновленням повноцінної роботи всіх сфер діяльності, економічна активність у країні значно пожвавиться, а це, відповідно, пом’якшить ситуацію на ринку праці та сприятиме зменшенню кількості безробітних.

Освіта.ua
20.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
qwerty_qwert
Ви не повірите, але половина офіційних безробітних не має вищої освіти! І тут ситуація з коментарями кардинально змінюється :)
Анатолій
А всё это потому что неху... Было чего 4-5 лет ебловать в вышке или сколько там нужно вам учиться? Скажу по своему примеру если ты гризешь гранит науки напротяжении учёбы и учишься то тебя любое предприятие возьмёт а если ты либо который платил всё время а теперь разказываешь почему меня не берут на роботу, то кто вам виноват!!! Да я не спорю сейчас в стране есть маленький кризис но это не как не 50% а процентов 5-10,да вот этим людям я не завидую, а всё остальные пиз....йте работать, только и делают что жалуются на жизнь и абсолютно нихрена не делают чтобы это изменить!!!
1
Для Анатолій: "Маленький кризис" размером с Юпитер. И да, заходить на сайт, где в основном учителя и рассказывать, что "нихепа не делают" это не очень умно. Нужно на двух работах работать? Или на трех?
Коментувати
Ласточка Юрко
Дивуюсь загальному отупінню, «радощам «з нагоди безробіття, гвалтуванню університетськоі освіти, ставленню до іі здобуття... В Сша на 10тис. Населення - 570 студентів і ніхто не кричить про безробіття, бо освіта допоможе в майбутньому. Ще більше студентів у Японіі, а в Ізраілі всі , хто хоче здобувають іі безкоштовно. Поляки, чехи наших дітей беруть на бюджет... Що ж ми за люди такі недалекі, так легко піддаємося дурману!?!!?
Практик
Для Ласточка Юрко: В народа вимерзли мозги, дальші 500 грн на виборах нічого не бачать!
Коментувати
Вова
Хе, и тут мама которой 48 лет высшее образование в Шевченко политолога, а толку 0 ибо пыталась работать в разных сферах, и нигде не берут ибо 48 лет но они усиливают чтоб не обидеть и просто даже не перезванивают, говорят мы вам перезвоним и пока ???????????? как оказывается это норма, но ненормально то что умный человек с высшим образованием почти что никто (
Галина
Для Вова: а де Ва збираєтесь працювати з дипломом політолога? Взагалі вважаю спеціальність дуже специфічною. Міц племінник в Білорусі отримав її за контрактом вже в 30 років, як другу. Працював і працює перекладачем з багатьох європейських мов. Слухаючи новинні канали різних держав (для практики мови) зацікавився політикою та вступив на політологію. Але він ніколи не був безробітним. Більше того, у нього відсутня проблема, що його ніхто нікуди не бере, бо він сам собі роботодавець (приватник), бо так має більший дохід і зручний для себе графік роботи, а коли працював на фірмі, то мав меншу зарплату і мав ходити на роботу від дзвінка до дзвінка.
Коментувати
Мать вашу
Дебилы МОН, не понизьте, а уберите нафиг математику, математика не является профильным предметом для врача, историка, гуманитария. Дружите с логикой природи вещей, мать вашу дуремары.
М
Для Мать вашу: влада і логіка не сумісні речі!З тим "покращенням"ЗНО з математики,підняття цін за навчання-скоро без лікарів залишимось,а їм пофіг вони в приватних клініках десь за межами України будуть лікуватися.
Коментувати
Apex
Проблема на уровне вузов может быть частично решена непопулярным путем - убрать бюджетные места со всех специальностей, где нет дефицита кадров.
Оракул
Для Apex: Тоді показник безробітних з вищою освітою ще збільшиться
007
Для Оракул: жодним чином вона не збільшиться.
007
Для Apex: так і так діє державне замовлення. Але ж проблема якраз з контрактниками, які йдуть на контракт на всілякі "модні" спеціальності: міжнародні відношення, психологія, філологія, а потім не можуть з тими дипломами влаштуватись на роботу. До нас на роботу (в державну службу) прислали були на практику контрактників "політологів". А їх щоден відділ на практику брати не хотів, бо в державній службі політикою не займаються, а спеціалісти потрібні ті, які розуміють щось в галузі, якою займаються (освітою, охороною здоров’я, культурою тощо). В мене було одне питання: який дурень порадив їм - випускникам шкіл цю спеціальність та ще й платно? де вони збирались працювати зі своїми дипломами?
Коментувати
Имя
А кому нужны корочки филолохов, психолохов и прочего гуманитарного мусора, если их и так не то, что много, а просто гигантское количество? К тому же большинство детей идёт только потому, чтобы откосить от призывного рабства или просто мамка заставила. А после выпуска сидят на шее у родителей, так как на заводе работать "не царское дело".
Человек
Для Имя: Заводов больше нет. Доброе утро. .
007
Для Человек: Чому ж нема? Є. У нас завод не лише постійно дає оголошення про вакансії, але, навіть пропонував платити стипендію тим, хто вступить до КПІ за спеціальністю "машинобудування" і повернеться до них на роботу. Мій син також з ІІ курсу на підприємстві за спеціальністю в позаурочний час працює. Заводи є, просто більшість хоче якусь "вишукану" спеціальність не на заводі. Всі думають, що закінчать "міжнародні відношення" і відразу стануть послами, а після юридичної освіти - сануть найвидатнішими прокурорами або адвокатами та будуть гребти бабло лопатою. А в кращому випадку отримують пропозицію місця юриста в бюджетному закладі з посадовим менше мінімалки.
1
Для 007: Хорошо, что ваш завод работает. Мой - нет.
Коментувати
Василь
А ринок праці налагодити не пробували. Все виробництво стоїть, а університети винуваті, що їх багато. 95 квартал та й годі
Правда
Для Василь: Як прийшли українці до влади одягли вишиті сорочки і "будують,налагоджують ринок праці"-:валять,приватизовують що можуть і горланять хто про що може!Проблема в тому що прийшла нова влада з такими обіцянками,головне залізли до влади.
Коментувати
Гость
О понабігали викладачі з університетів. Я коли навчалася мені вже муляло те, що викладачі на своїх лекціях читали заголовки з книжок. В мене очі на лоба виперли, коли я це побачила. Зараз у університетах дається два дні на самонавчання. ДВА ДНІ З 5 робочіх студенти мають навчатися самостійно. Питання а може хай вже всі 5. В мене учні вже після першого року навчання в університетах йдуть звідти, бо говорять,що їх не навчають, а змушують забори фарбувати. Тому розумні батьки та розумні діти вже починають торувати доріжки до закордонних університетів.
1
Для Гость: Забавно. Заводы резались на металл примерно с такой же формулировкой. "Неэффективные", "неконкурентоспособные". А сейчас ни отечественного автомобиля, ни компьютера... А вот за границей...
cr1stal_one
Для William: дядя, какие заводы порезали? Правильно - те что ничего нормального не производили. Поехали на Донбасс, я покажу тебе крупнейший в Европе коксовый завод, покажу металлургические комбинаты простирающиеся на километры, покажу шахты и порты, где зарабатывают не хуже чем в Польше. А то что экономисты остались без работы - так это не государство виновато, это закономерность.
1
Для cr1stal_one: Сумской приборостроительный завод, например. ЗАлК, например. Ну да, ну да, алюминий то ненужен никому. Винницкий ламповый завод. Тебе как, все перечислять? Львовский автобусный завод наверно плохие автобусы производил. Интересно, спросить ребенка заробитчанына, где бы лучше его отцу работать, дома на ЛАЗе или в Польше. Променял бы сын или дочь своего родителя на большИе деньги? Вот, было 52 кк (из них миллионов 30 рабочего возвраста) и все работали, а сейчас миллионов 20 осталось рабочих и треть из них за границей. Прикольно. Прикольно новости читать про то как Европа "обеспокоена" протекционистскими настроениями украинского правительства по отношению к промышленности. Сразу пугать начинают - "кредит не дадим". Буквально в начале июля была такая новость. Ах да, "закономерность", я и забыл уже. Вобщем, если ты не знаешь про деиндустриализацию, то ты либо дурак, либо негодяй.
Коментувати
Местный
А вы ещё больше наплодите ВНЗ... А вообще это приговор для страны :"31% безробітних –молодь до 35 років"
1
Для Местный: Смахивает на начало обоснования ликвидации ВНЗ как, когда-то, сельских школ.
cr1stal_one
А зачем в селе школы? Пусть все в город переезжают. Мы не Франция, мы не можем на дешёвой солярке собирать детей с радиуса 100км
Человек
А кормить вас кто будет? .
Коментувати
Олена Сергіівна
На тюрми витрачається в рік 7 млрд грн, ще більше йде на допомогу по безробіттю. На 278 університетів така ж сума! Ви , соросята , пропонуєте закрити вузи і всіх розігнати по закордонам, тюрмам, в безробітні... Сволочі гидкі! Хіба діти винуваті, що за 30 років незалежності знищили всю промисловість!? Хай вчаться, знання за спиною не носити, знадобляться.
карлос
Для Олена Сергіівна: найцікавіше , що влада вважає , що надає вищу освіту занадто великій кількості людій і хоче це число скоротити
Євгеній Тєплоухов
Для карлос: у нас в Україні легіони "економістів", "юристів", "менеджерів" з дипломами, які нафіг нікому не потрібні, бо не маємо такої кількості підприємств і установ. А з Ай-Ті-шниками - взагалі абсурдна ситуація - сотні вишів готують спеціалістів у галузі ІТ, а зайди на ресурс robota.ua - там, мабуть, тисячі вакансій для програмістів, дизайнерів, девелоперів; і вітчизняні компанії, і іноземні, тільки не вистачає марсіянських! Також безліч вакансій для біологів, біохіміків, хіміків, фармацевтів тощо. То виходить, що наші виші випускають "спеціалістів", які не здатні працювати за своїми дипломами, або спочатку не збиралися працювати за дипломом? То на дідька нам потрібні оті три сотні вишів, у яких протирають штани тисячі лоботрясів, що не будуть працювати за обраними спеціальностями? На дідька витрачати гроші, яких нема? На дідька "вища" освіта для корочки, а не для роботи, досліджень? Отут багато вумних, які плюють на совок - а в совку так гроші не тринькали, як зараз! Було держзамовлення, було чітке бачення - скільки яких спеціалістів потрібно і для якої галузі. І вишів було вдвічі меньше та з більшим фінансуванням, і поступали в них за незначним виключенням дійсно розумні діти, а не такі, як зараз - головою об стіну не б’ється і то добре! До речі, зараз у благословенних Європах вишів вдвічі, втричі, а то і вчетверо менше ніж у нас при набагато більшому населенні, бо там влада знає, скільки потрібно спеців для країни.
М
Для Євгеній Тєплоухов:в нас області піти на роботу фармацевта важка справа.На рахунок університетів погоджусь що за границею їх менше.Вчать в нас у ВНЗ погано!Політехніка діти окремо за свій рахунок на курси ходять ті що при політехніці застарілі(ІТ),медичний на 4 курсі не навчили ні колоти (казали це медсестрі треба, тиск не вміють міряти),а йти на інтернатуру лікар’ю платять щоб їх вчив.Ви кажите не треба витрачати гроші їх немає,я згідна,але чому нашим "’патріотам"вистачає грошей щоб дитину вивчити в США Англії а ми не можемо в Україні?!Я вам скажу за Польщу.Діти не хочуть вчитися у ВНЗ так як в нас, сусід дурніший від мене вчиться а я що гірший.В Польщі:діти ходять в школу 12 років,вони вчать в третьому класі те,що ми вивчили в другому і першому класі!Потім йдуть в училища вже вище не хочуть,скоріше на роботу.
Коментувати
УГУ
Дипломи вони, звісно, мають, але чи мають вони справжню вищу освіту? В Україні біля 85% випускнинів шкіл отримують дипломи про вищу освіту, тоді як у ФРН лише 35% отримують, але отримують саме університетську освіту, а не тільки папірці-дипломи про неї!
1
Для УГУ: Типичный пример передергивания. Ну допустим это липовые корочки и что? Это как-то отменяет тот факт, что кучу заводов на металл порезали?
УГУ
для 1 та тих, хто з корочкою, і для кого липові корочки прийнятні: різали на метал прості робочі, але рішення різати приймали як раз ті, хто має дипломи (липові корочки), але не має освіти. Ті, хто мають лише корочки, а не освіту тільки й можуть споживати вже створене іншими людьми (=різати та дерибанити ресурси створені іншими, вимагати від держави додаткової оплати, посилаючись на свої липові корочки). Згадайте українську історію останніх 20 років. "липовые корочки" - це коли держава Україна офіційно підписує договір про інвестиції на 1 млрд. долл. з фіктивною особою - лижним інструктором з Іспанії і з того цирку всі сміються; це коли лікар не знає латину і не може виписати рецепт; це коли янукович стає проФФесором, ... думаю таких прикладів з реального життя можна наводити багато. Але в підсумку - це якість і безпека життя мільйонів людей. Будуть липові корочки - буде липова якість :)
Для 1: потому в ФРГ и не режут заводьі на металлолом, что там лишь 35%, а не 85% вьіпускников школ получают университетское образование. В Украине скоро будут все 100% с дипломами, но без образования. Верной дорогой идем!
Коментувати
William
Набагато краще без дипломів)Козак Гаврилюк вам це підтвердить. А то дипломи, дипломи. Он Михайло Добкін має докторську ступінь, дуже продуктивний державний діяч?
Євгеній Тєплоухов
Для William: Зеленський теж має диплом.
Коментувати
Witalina
Це що, новина??? Можна подумати цього ніхто не знав. Я ще доповню,половина з них,з двома дипломами. І що??
гость
Вы, "власть", уничтожили страну, ее развитие, науку, культуру. Вы расплодили безработных. А теперь дети виноваты, что им нет места в жизни в родной стране.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!