У МОН розробили проект про скасування здобуття вищої освіти

Відомством розроблений проект Порядку скасування рішення про присудження вищої освіти

У МОН розробили проект про скасування здобуття вищої освіти

Міністерством освіти і науки розроблений проект Порядку скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

Документ розроблений з метою реалізації норм Закону України «Про вищу освіту».

Порядок регулює процедуру скасування закладом вищої освіти рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення порушення здобувачем вищої освіти норм академічної доброчесності.

Під дію документа потраплятимуть рішення про присудження ступенів вищої освіти «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» та присвоєння відповідних кваліфікацій, прийняті закладами вищої (фахової передвищої) освіти (науковими установами) незалежно від їхнього підпорядкування та форми власності.

Передбачається, що скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності здійснюватиметься закладом освіти, який присудив відповідний ступінь вищої освіти, або його правонаступником.

Окрім того, заклади освіти будуть зобов’язані вживати заходів щодо запобігання та виявлення фактів порушень норм академічної доброчесності здобувачами, зокрема під час виконання і захисту ними кваліфікаційних робіт, складання Єдиного державного кваліфікаційного або атестаційних іспитів.

Проектом документа також встановлено, що заклад освіти ініціюватиме процедуру виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності за власною ініціативою або на вимогу Міністерства освіти і науки, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, Державної служби якості освіти, інших державних органів.

Результатом розгляду справи щодо можливих порушень академічної доброчесності можуть бути: висновок про відсутність або наявність виявлених фактів порушень, скасування прийнятого рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації, рішення про притягнення особи до одного чи декількох інших видів академічної відповідальності або рішення про відсутність підстав для скасування ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

При анулюванні документа про вищу освіту також анулюватимуться  документи про вищу освіту щодо ступенів, отриманих на основі анульованого документа про вищу освіту.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що вирішення питання скасування рішень про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації є надзвичайно важливим для сприяння закріпленню культури академічної доброчесності у освітньому середовищі і суспільстві в цілому.

Громадське обговорення проекту документа триватиме до 14 серпня. Зауваження і пропозиції можна надсилати на електронну адресу mruga@mon.gov.ua.

проект порядку

Освіта.ua
14.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іваен
Як викладачі продавали дипломні і курсові, так і будуть продавати і держава нічого не зробить, тому що їх купують діти прокурорів і судів і та державних чиновників. Прості смертні роботяги доступу до вищої освіти не мають а їдуть працювати за кордон на будовах та гімна підтирати. Та їм вона і не потрібна, тому що щастя не у вищій освіті. Потрібно ліквідувати дипломні і курсові та всі екзамени увузах а зробити атестацію знань типу ЗНО, щоб у Києві одна незалежна організація всіх перевіряла, і її перевіряли...
випускник19
З останні роки усі дипломні, наукові і десертації проходять перевірку на плагіат. А що робилося раніше нікого не хвилює. Але закон у першу чергу ставить під сумнів репутацію вищих закладів освіти. Адже одна дипломна може до 3 раз перепродуватися.
Антиплагіат
Якщо вже на те йде, тоді треба 60% усіх кваліфікацій скасувати. Але закон зворотньої дії не має. Якщо буде прийнято це положення, тоді потрібно його застосовувати для тих, хто у 2020 буде вступати і тих хто у 2021 році буде закінчувати ВНЗ. Зрештою цим законом влада налаштовує проти себе не студентів, а мільйон людей, які взяли і заплатили за дипломну. А таких випадків море. Автори цього документу хоч один раз бачили як проходить державний іспит або захист дипломних робіт? Здебільшого 30% це ті, хто дійсно прозоро вчаться. Решта.Кожен витягує як може. Якщо дивитися тверезо на цей закон, він має бути інтерпретований у зовсім іншому вигляді. Наприклад, положення щодо запобігання академічній недоброчесності. Треба в перші чергу не допустити плагіату, а не копати потому проти чиновників чи звичайних людей. Ви взагалі зрозуміли що написали? ВНЗ присвоїв кваліфікацію. Пройшов рік і ВНЗ, який продав дипломну, бере і виносить питання про скасування кваліфікації. Де розумний підхід?
Павел
М-да добросовестнасть ето нечто квалификации по диплому присваивать химик лаборант механик по ремонту двигателей печально однако куда катится образование
Марк Лазаревич Эдельман
Чергове безглуздя, що чудово демонструє рівень наших очільників. За законодавством слід довести факт плагіату, потрібне відповідне судове рішення. Про це в проекті Порядку - ні гу-гу. За наявною судовою практикою плагіат довести майже неможливо. Тепер отримаємо купу оскаржень та компенсацій за рахунок платників податків.
Наталья
Тогда начнём всех проверять , всех проверять , особенно диссертации и всю эту оде науку как раз , которая преподаёт в университетах . Аннулировать все их дипломы бакалавров, магистров , кандидатов наук , докторов наук . Не смейте трогать молодежь , которая вас всех просто уничтожит в ближайшем будущем . Значит дети будут платить за недоброякісні матеріали , по которым их учили , а потом будут отбирать дипломы . А судьи кто ?
Против плагиата, но это все сказки
Для Наталья: Причем одно к другому? Дипломная работа это итоговая аттестационная работа. Она базируется не на "недоброкачественных материалах"... Она пишется самостоятельно (Её не пишут по методичкам, под диктовку руководителя или же покупают на сайте... Её делают люди самостоятельно). Другое дело, что наказывать нужно как тех, кто плагиатит, так и тех, кто пропустил это в нужное время (научные руководители, ответственные по факультетам/кафедрам за проверки на плагиат). С каких пор молодёжь стала святой? (К слову, "уничтожат" - сильно сказано). Проверять нужно или всех, или это просто цирк! П.С. Мне непонятно ваше отношение к преподавателям. Зачем вообще в университет пошли - если считаете всех преподавателей гнильем? П.П.С. Для кандидатов, Ph.D. и докторов наук уже давно есть возможность лишить человека степени за плагиат. Другое дело, что никто этим не пользуется (как и не будут пользоваться этим законом).
Коментувати
Елена
Мабуть на доброчесність потрібно перевірити увесь склад Уряду на чолі з Президентом
Антон
Може спочатку на доброчесність перевіримо в.о. міністра освіти України?_
Для Антон
Для Антон: Спочатку перевіримо Квіта, Гриневич, Новосад, Совсун, Коржевського і Стадного
Для Антон
Цих треба перевірити на здоровий глузд. Але ще додати Бабака, бажано разом з батьком і Ковтунцем
Коментувати
Суддя
Дуже круто і справедливо. + А першого перевірити ЗЕ-мінстра освіти.
БАКАЛАВР
Вы ебаные Маразматики!!! Что вы творите вообще, дайте детям спокойно учиться! При анулюванні документа про вищу освіту також анулюватимуться документи про вищу освіту щодо ступенів, отриманих на основі анульованого документа про вищу освіту.
Против плагиата, но это все сказки
Учитесь. Можно подумать, что проверка на плагиат это такая процедура, которую можно сфабриковать... Касательно того что вы процитировали - правильно. Если у вас не валидный диплом бакалавра, с какой стати магистр должен быть валидным? Открою тайну - если вы едите в другую страну подтверждать магистра - то без диплома бакалавра и без аттестата про полное среднее - ваш диплом магистра - не действителен. Это все звенья одной цепочки, и что-то убрать нельзя - ибо "академическое право" которая дает вам тот или иной документ поступать на тот или иной уровень высшего образования
Против плагиата, но это все сказки
"академическое право" которое*
Коментувати