Понад половина українських студентів навчається у 5-ти регіонах

Університети цих регіонів навчають понад 60% студентів за державним замовленням

Понад половина українських студентів навчається у 5-ти регіонах

Підготовка фахівців закладами вищої освіти в Україні сконцентрована в 5 регіонах: Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Університети цих регіонів навчають понад 60% студентів за держзамовленням.

Про це свідчать результати нового інтерактивного аналітичного інструмента («дешборд»), який дозволяє здійснити порівняльний аналіз діяльності закладів вищої освіти як в цілому по країні, так і в розрізі окремих закладів.

Дешборд підготовлений Міністерством фінансів на основі зібраних даних про функціонування у 2018 році закладів вищої освіти (III-IV рівнів акредитації).

Дані були зібрані по закладах вищої освіти, що знаходились у сфері управління Міністерства освіти та науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства культури та Державної податкової служби. Всього проаналізовано дані по 176 закладах вищої освіти, в яких навчалося 347 тисяч студентів за державним замовленням.

Сукупні видатки державного бюджету (загальний фонд) на оплату послуг з підготовки фахівців цими закладами у 2018 році становили 16 млрд грн. Аналіз включає, як кількісні, так і якісні показники діяльності закладів вищої освіти.

Інформація про кількісні та вартісні показники діяльності була зібрана в рамках огляду видатків щодо підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів закладами вищої освіти.

Якісні показники діяльності закладів вищої освіти визначені на основі розрахунків аналітичного центру CEDOS.

Міністерство освіти та науки України, Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство культури, молоді та спорту надали інформацію щодо закладів, які знаходяться у їх сфері управління.

До аналізу не включено деякі заклади, по яких немає повних даних, або які знаходяться в стані ліквідації.

«Аналіз зокрема показав, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: м. Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці 5 регіонів припадає 53% закладів вищої освіти, що отримують кошти з державного бюджету. Ці заклади навчають понад 60% відсотків студентів за держзамовленням, на підготовку яких припадає понад 67% витрат державного бюджету»,- повідомили у Міністерстві фінансів.

Середні розрахункові витрати на підготовку одного студента за державним замовленням в 2018 році становили 46 тис. грн, однак по окремих закладах, цей показник перевищує середнє по країні значення в 2-3 рази.

перейти до аналітичних даних

Освіта.ua
28.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пічкурець
отака децентралізація, малята ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ?... ??ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ??... ?ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ... ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ?... ??ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ??... ?ᅠᅠᅠ...
Пічкурець
отака децентралізація, малята ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ?... ??ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ??... ?ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ... ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ?... ??ᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠ??... ?ᅠᅠᅠ...