Як і коли студенти складатимуть іспити у вишах

Екзаменаційні сесії мають відбутись відповідно до розкладів, затверджених вишами

Як і коли студенти складатимуть іспити у вишах

Екзаменаційні сесії мають відбутись відповідно до графіків та розкладів, затверджених закладами освіти.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо завершення навчального року в закладах вищої освіти.

У Міносвіти зазначають, що якщо під час сесії відвідувати заклади освіти все ще буде заборонено, відомство допускає проведення екзаменів та заліків дистанційно у синхронному режимі та із забезпеченням надійної ідентифікації студентів.

Захисти дипломних робіт і атестаційні іспити також можуть відбуватись онлайн у синхронному режимі із забезпеченням надійної ідентифікації студентів.

Університети зможуть самостійно обирати форму та програмне забезпечення, яке вони будуть використовувати для цього процесу. Зі свого боку кафедри, керівники дипломних робіт і самі студенти мають забезпечити контроль якості робіт та не допускати проявів академічної недоброчесності, зокрема плагіату тощо.

Проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту, зокрема КРОК, відбуватиметься за рішенням МОЗ.

Випуски студентів мають відбутися своєчасно згідно з графіком, затвердженим закладами.

Випуски студентів, які навчаються на контракті, можуть бути відтерміновані до повного виконання зобов'язань усіма сторонами договору.

На медичних спеціальностях випуски повинні відбутись із урахуванням рішення МОЗ щодо проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Освіта.ua
15.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Katrin
Никто не знает ,когда будет защита курсовых работ или всё будет переноситься на следующий курс
Студент
Не думаю, що проведення КРОКу після 3 курсу є таким важливим. Ми і так складаємо іспити, в нас же є сесія. Зрозуміло, що після 6го курсу і інтернатури це треба, але після 3го.. https://petition.president.gov.ua/petition/93856
Ірина
Я не розумію невже не можна перенести літню сесію на початок наступного навчального року 20/21. Якщо я не маю можливості здати онлайн, немає належних технічних засобів, що я маю робити в такому випадку?
Ganzrd
Для Ірина: Як то всі тепер мають і компи і техніку.Ти в якому столітті живеш? Як не маєш засобів,такого. не може бути.
Коментувати
Сюрприз_від_МОН
МОН робить, що хоче. 16.04.2020 призначають в.о. ректора УДПУ без стажу керівної роботи по його заяві, хоча вчена рада пропонувала іншу кандидатуру - проректора, який весь період карантину організовував і налаштовував роботу всього університету у дистанційному режимі. Новий очільник збирає онлайн нараду у присутності ЮРИСТА і вимагає деканів подати пропозиції щодо УДОСКОНАЛЕННЯ дистанційного навчання, в той час, коли уже потрібно ЗАВЕРШУВАТИ навчальний процес! При цьому на нараді не присутні ні проректор з навчальної роботи, ні начальник навчально-методичного віддділу, ні ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ! У цей період керівником вишу стає людина, яка не змогла належним чином організувати дистанційне навчання із свого предмету!!! Агов, МОН, що ви там курите?
Чесний студент
Для Сюрприз_від_МОН: Не тобі судити! Чи може тебе призначити! Все правильно в МОН роблять!
Коментувати
Харьков
Многие ректоры без хребта, стают на колени перед властью. Не хотят бороться за студентов и преподавателей. Надо заставить их говорить правду. Кто оценит и предложит стране стратегию развития? Глубокие трусливые пенсионеры....
М
Міністерство: вчителів пенсіонерів на пенсію,а про тих пенсіонерів про яких коментар "Харьков", "Надія"говорить на пенсію не можна?Але як їх на пенсію,якщо вони вам в міністерстві притакують. Не знаю чи в нас в Україні щось в кращу сторону поміняється з такими керівниками-сраколизами!
Коментувати
Надія
Сьогодні була в кабінеті ректора і слухала Zoom - конференцію Мон про ситуацію у вищій школі. Перспективи нікудишні, все летить шкереберть, випуски зриваються , всуп під загрозою, а окремі ректори ( Суми, ім. Драгоманова, Кду, львів ...) дякували пустому Мон за те, що вони є , рідні і любимі. Ні до чого не договорилися. Зно не спростили, єві не відмінили, ціни на контракт підняли.... Слухала і ставало соромно за нашу еліту. Стали на коліна перед соросятами аля Стадний . Повна ганьба.
Asteroid
Для Надія: Такие пресмыкающие и в нас в Харькове им. Каразина сидят . Ручку целуют министеским, за себя думают только.
Коментувати
Іра
Пропоную відмінити здачу ЄДКІ для студентів медиків.В зв’язку з ситуацією в охороні здоров’я медиків і так не вистарчає
МЮ
Прочитав коментарі, складається враження, що люди реально не розуміють що відбувається. Усіляко намагаючись зруйнувати все! Дистанцвйне навчання, таке саме як і звичайне, за виключенням диригентів та музичних колективів, де дійсно потрібно бути разом, але є достатньо інструментів, щоб нормально дистанційно працювати. ТОМУ: досить скиглити - лентяюги! Почніть займатись справами! Не чекайте що МОН за вас буде працювати. Ви захаз за що отримуєте зарплатню? На відміну від інших працівників, які її не мають
Viktor
Для МЮ: питання не в тому "щоб нормально дистанційно працювати", викладачі і так працюють, а питання ЯК провести іспити, в тому числі і державні, в "онлайн у синхронному режимі із забезпеченням надійної ідентифікації студентів" та ще "кафедри, керівники дипломних робіт і САМІ студенти мають забезпечити контроль якості робіт та не допускати проявів академічної недоброчесності, зокрема плагіату тощо"? уявіть (перебільшую) фізик-ядерник, "здавши" дистанційно іспити, отримає диплом (вже не)державного зразка і піде працювати на атомну станцію; ЗП отримуємо, бо знаходимось відповідно до чинного законодавства України у вимушеному простої (див. Лист МОН № 1/9-161 від 13 березня 2020 року)
Коментувати
Ірина
В мене таке запитання? А хто надавам право на примусове переведення з денної форми навчання на дистанційне, та щей не офіційно? За якими законами це можливо? Я підписувала з навчальним закладом контракт на очну форму навчання та відповідно оплата була за денну форму навчання. За законом України про освіту переведення (зарахування) на дистанційну форму навчання здійснюється за ПИСЬМОВОЮ ЗАЯВОЮ повнолітньої особи та/або батьків (одного із батьків) або законного представника неповнолітньої особи. А мені ні яку заяву не давали, тай навіть не поцікавилися чи є в мене можливість працювати на дистанційному навчанні, а про те що повинні віддати певну частину коштів, я взагалі мовчу. Тай ще залякують якщо ми не будемо відвідувати дистанційне навчання (на яке ми не погоджувалися) то не допустять до заліків та сесії!
Випускник
Для Ірина: Що ж ви пропонуєте? Не навчатися у період карантину, а продовжити навчання у літній період? Причому не виключена можливість, що прийдеться вчитися все літо на денній (очній) формі. Так, по-вашому?
Ірина
Потрібно запитувати у студентів на якому навчанні вони хочуть навчатися, тому що контрактники щей гроші немалі заплатили за денне навчання. Та не всі можуть дозволити собі дистанційне навчання, по фінансам, відсутнісь апаратури, чи по стану здоров’я (наприклад якщо проблеми з зором). Можна було підписати заяву з студентами на переведення з очної на дистанційне навчання, які можуть собі це дозволити, а з студентами які хотять продовжити навчання на очній формі, перенести навчання на інший навчальний рік чи на літо.
Випускник
Для Ірина: Як ви пропонуєте у такому випадку працювати викладачам? За одну і ту ж плату виконувати подвійну роботу, працюючи із студентами дистанційно, а потім з іншими студентами очно, хто побажав працювати влітку? без законної відпустки? В усякому разі, якщо вас не влаштовує дистанційне навчання і проблеми з зором, ви можете взяти академвідпустку і не морочити тут нікому голову, а продовжити навчання на наступний рік, коли закінчиться карантин. Плату з вас ніхто брати не буде, коли ви перебуватимете в академвідпустці.
Коментувати
теж Батьки
Чомусь такий найбільший спрос із студентів-медиків, ці діти, як і інші складали при вступі ЗНО, а для них виходить ще плюс три складання ЗНО. бо є КРОК - 1 , КРОК - 2 і КРОК - 3. А зарплата яка в лікарів порівняно з іншими елітними світу цього? Складання таких іспитів у нинішніх умовах - це дідівський спосіб плетення постолів...
Батьки
Питання до МОН і МОЗ - А як можна в таких умовах здати досконало КРОК ? Це реально? Працівники вищезазначених міністерств це вже спробували і протестували як воно працює? Такий іспит має здаватися у рівних умовах для усіх студентів З ЄДИНОГО СЕРВЕРУ!!! Нині інтернет перегружений, працює з перебоями, деякі студенти взагалі не змогли вийти онлайн на заняття у визначений час. Подумайте, будь ласка над цим! Бо такий процес складання з різних куточків України з різних серверів ( при нинішньому шарлатанстві, що слухаються і читаються сервери телефони кому нє лєнь, а отже можуть влізти і "похазяйнувати" ) - це буде похоже на смєсь бульдога с носорогом!
Костянтин
А як бути музикантам у яких є диригування, як керувати оркестром дистанційно? І як оркестр буде грати синхронно онлайн? Або режисери в яких дипломні вечори - це вистави, як бути випускникам з таких професій, як ми маємо складати держ іспити?
:)
Для Костянтин: Костянтин, Ви таки хочете довести до судоми слабкі мізки бюрократів від освіти! Якщо таке станеться, то судоми будуть у всієї системи освіти, тож, будь ласка, будьте милостиві, не ставте такі питання, пожалійте інших, у кого відсутні вимого по синхронізації ????
Костянтин
Так, звісно, буду чекати поки не дійде до того, що я в скайпі буду керувати оркестром
Коментувати
Олександр
Ну і ну... У всіх випускників - учасників освітнього процесу, на фоні пандемії і карантину відбуваються зміни форми підсумкової атестації. В 4 та 9 класах ДПА скасували. Випускники профтехнічної ти вищої освіти складатимуть атестаційні іспити дистанційно. У всіх, окрім 11-класників... Напевно вони супердіти, яким ніякий коронавірус не завадить дочекатися здачі суперважливої для МОН ДПА. Ну, то й що, що навчання скінчиться в травні, а свідоцтва не отримаєте може й вересні. То таке, головне не відступимо ні на крок. Якщо що - я за ЗНО з тих предметів, що реально потрібні для вступу.
Viktor
Для Олександр: не радійте за випускників вишів, ще питання ЯК вони будуть здавати державні іспити за умови одночасної синхронізації та надійної ідентифікації, наприклад, для групи з 25-ти студентів технічної спеціальності, трьох-чотирьох викладачів, голови комісії, секретаря, при цьому виші повинні "забезпечити контроль якості робіт та не допускати проявів академічної недоброчесності"; МОН зараз уникає будь-якої відповідальності, лише "радить", "рекомендує", "допускає" і т.п., а всі інші повинні (саме повинні) все виконати вчасно і "на высоком идейно-художественном уровне"
Коментувати
Володимир
А якщо є села в яких немає хорошого інтернету, то студент має забрати документи і іти в армію?
Віконт
Нехай МОН пояснить ще, як організувати і на основі яких платформ - онлайн у синхронному режимі із забезпеченням надійної ідентифікації студентів?
Viktor
Для Віконт: при цьому провести захисти магістерських робіт, а захисти кандидатських відтермінувати
Микола
В Італії всі випускні іспити в медичних вузах відмінили. Це правильно. А у нас? Відповідь відома - комусь це потрібно. А кому? Відповідь також відома.
Коментувати