Мінцифри хоче скоротити підготовку IT-фахівців до 2 років

Ініціатива передбачає скорочення термінів навчання фахівців з чотирьох до двох років

Мінцифри хоче скоротити підготовку IT-фахівців до 2 років

Міністерство цифрової трансформації має намір скоротити терміни академічної підготовки IT-фахівців з нинішніх чотирьох до двох років. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, повідомляє УНІАН.

За його словами, необхідність зміни термінів підготовки повязана з тим, що існуюча система не відповідає вимогам розвитку сучасних технологій.

«Ми будемо розмовляти з Міністерством освіти, щоб збільшувати темп підготовки IT-фахівців до двох років. Це нерелевантно для докторів, але це релевантно для IT-освіти, тому що за чотири роки технологічний спектр змінюється», - сказав Борняков.

Також заступник міністра повідомив, що зараз Мінцифри разом з Міносвіти працюють над удосконаленням академічної програми для IT-фахівців, щоб вона відповідала вимогам часу.

Борняков підкреслив, що важливу роль має зіграти академічна мобільність, яка краще адаптує молодого IT-фахівця до роботи в цьому секторі економіки та дозволить йому вдосконалюватися, працюючи з іншими фахівцями.

Заступник міністра акцентував увагу на тому, що ключ до зростання IT-сфери в Україні криється саме у реформі освіти.

Освіта.ua
05.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
:(
Як на мене, знову Мінцифри займається "невеличким шахрайством" - не пояснюючи, що має на увазі під терміном "IT-фахівців", говорить про "IT-освіту" і якісь терміни підготовки. Тут треба чітко визначити, про що йде мова, про яку конкретно спеціальність і який освітній ступінь. Якщо говорять про професійно-технічну освіту (технік, фаховий молодший бакалавр), то зараз на базі ПЗСО термін підготовки і є рівно 2 роки, якщо я не помиляюся. Якщо ж мова йде про вищу освіту на базі ПЗСО, то пропонують дурню, як на мене. Бо не можливо втиснути базову класичну бакалаврську "IT"-програму у 2 роки за обсягом. Можна, звичайно, для "програмістів", наприклад, викинути математичну підготовку, основи алгоритмізації, оптимізації тощо і "натаскати" "кодерів" (aka "веб-макак") на популярному PHP і популярних frameworks, тільки чи можна це тоді називати вищою освітою? Для такої підготовки є досить багато курсів, але жоден з організаторів таких курсів не називає це вищою освітою, бо розуміє відмінності.
IT
Фіксовані терміни навчання дурість Індустріалу. Графік повинен бути плаваючим. Хто як засвоює матеріал. Той так і здає з отриманням диплома. Хто зміг за 1-2 роки. Хто не зміг хоч за 10 років.
Hala
Для IT: І хто ці 10 років має оплачувати? Якщо Ви, то будь-ласка, хто Вам заважає? не здали сесію, поновились і слухаєте курс заново.
IT
Вітаю! Ви ідіот. Термін навчання не відповідає терміну перебування. Держава оплачує кількість кредитів отриманих здобувачем. За який термін ці кредити будуть обрані не має ніякого значення.
Коментувати
айтішшнік
Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні. Скоротіть хоч до 2-ох хоч до 1-го, але чи будуть вони працювати в Україні.
Учасник
Щоб підготувати тих, хто масово працює, як вони самі кажуть, "рабами на галерах" -- тобто, виконують стандартну роботу, типові завдання тощо --- то, мабуть, і 2 роки забагато. А для підготовки фахівця, здатного мислити нестандартно, креативно, вирішувати нестандартні задачі, ефективно використовувати нетипові підходи і т.д. -- ну, мабуть 2 роки може бути замало. Інша справа, що підходи до підготовки треба змінювати обов’язково, потрібно більше практики, реальне стажуіання в нормальних компаніях тощо...
вопрос
Бакалавр за 2 года или как "скоротили"?
Небайдужий
Нарешті офіційно визнали, що IT має рівень ПТУ, а не вищої освіти.
Ха-ха-ха
Ну, звісно, навіщо вчити їх аж 4 роки, якщо дві третини з них систематично здають сесії з хвостами?