Зросте вартість акредитації освітніх програм вишів

НАЗЯВО повідомило про збільшення вартості за договорами про акредитацію освітніх програм

Зросте вартість акредитації освітніх програм вишів

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти повідомило заклади вищої освіти про збільшення вартості за договорами про акредитацію освітніх програм. Відповідний лист направлений на адреси керівників вишів.

За інформацією Національного агентства, у 2020 році вартість послуг на проведення акредитаційної експертизи зросте незначно — на 4 499, 66 грн.

Підвищення вартості відбулось внаслідок зміни Єдиної тарифної сітки, згідно з якою здійснюється розрахунок витрат на акредитацію.

Також у НАЗЯВО звертають увагу на те, що в минулому році до ціни договору не включалася компенсація витрат на виїзд експертної групи до закладу вищої освіти. Тобто, фінальна ціна договору про акредитацію освітньої програми була остаточно невизначеною. Компенсація витрат на виїзд експертів оформлювалась додатковим договором.

«В той же час, внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» у 2020 році, викликали потребу відповідних змін до порядку оплати за договорами акредитації освітніх програм. Тому до договору про акредитацію освітніх програм (для проведення переговорної процедури) включається вартість орієнтовних витрат на виїзд експертів до ЗВО в сумі 15000 грн», - повідомляють у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Разом з тим, в агентстві зазначають, що ця сума є орієнтовною і в більшості випадків її буде зменшено за додатковою угодою, після повного розрахунку таких фактичних витрат.

«Середня сума витрат на виїзд експертів очікується, як і минулого року, близько 7 тис. грн», - повідомили в НАЗЯВО.

Освіта.ua
06.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Черговий Бізнес зробили. Прикладом є публікації в конкретних наукометричних базах, стажування за кордоном, сертифікати, англомовні статті, оплата публікацій, посібників, монографій, оплата акредитації, тощо. А держава не зацікавлена в освіті та й не виділяє кошти з бюджету на ці напрями. Навіщо утримувати НАЗЯВО?
Оракул
Для Оксана: Публікують статті в наукових журналах, а не в наукометричних базах. Просто деякі журнали не індексуються, бо мають погану репутацію. Освіта повинна базуватися на науці практичному досвіді викладача, бо повторювати чужу інформацію у вік інтернету немає змісту - самі почитають. Тоді навіщо університет?
Випускник
Для Оракул: Навіщо взагалі ті викладачі, якщо я можу все прочитати в інтернеті, в тому числі і їх статті, які вони надрукували у наукових журналах? Якість надання освітніх послуг здобувачу освіти ніяким чином не залежить від кількості надрукованих статей. Ця дурня із статтями придумана, щоб викачувати гроші із викладачів, а вони (для друку статей звісно) - із студентів!
Коментувати
Серго
Даеш плату за проезд,даеш плату за ,то что ходиш,даеш плату за воздух,даеш плату за то,что живеш!Ура!Правильной доргой идем ,товарищи! Только куда ми зайдем? В ж..
Небайдужий
Так-так-так, класну годівничку змайстрував собі ексміністр! Але головне -- треба закликАти всіх до розумного витрачання коштів на розвиток ЗВО
Клименко Марія
Ідіоти- за те, що студент і два клоуна, добровільці- викладачі потиняються по університету—- треба заплатити цим чмошникам 64 тисячі грн!!!? В середньому по кілька мільонів з вишу! А де іх брати- з плати за навчання??? А з чого платити зарплату , ремонтувати... заради чого, щоб Квіт і к‘ отримували сотні тисяч зарплати!?? А професор -8 тисяч в місяць?
qwerty_qwert
Пропоную запровадити оплату дошкільними і шкільними закладами проведення всіх перевірок цих закладів. А для зво також встановити плату за використання результатів ЗНО під час вступної кампанії з розрахунку за кожну подану абітурієнтом заяву. (Окремо пропоную встановити плату з боку громадян за, наприклад, перевірку їх документів представниками силових структур, а також інших їх дій, передбачених законодавством (особливо - щодо учасників дорожнього руху), окремим рядком - оплату виклику поліції громадянами. А що, комунікації, якими постачається газ і вода, прокладались за держбюджет, тобто - податки громадян, та - дуже часто - за кошти окремих абонентів, які тепер змушені оплачувати користування ними.)