Вартість контрактного навчання у вишах зросте

Реформа вищої освіти запровадить поняття індикативної собівартості контрактного навчання

Вартість контрактного навчання у вишах зросте

Реформа публічного фінансування та управління закладами вищої освіти, що буде розпочата Міністерством освіти і науки у 2020 році, запровадить поняття індикативної собівартості контрактного навчання в університетах.

Відповідний пункт є частиною Концепції реформи, що оприлюднена Міністерством освіти і науки.

Планується, що впровадження індикативної собівартості обмежить можливості університетів зі встановлення нижчої вартості навчання для студентів-контрактників.

Коментуючи нововведення у Міносвіти наголошують, що заклади вищої освіти, бажаючи залучити більшу кількість студентів-контрактників, занижують вартість навчання. Різницю у реальній ціні та вартості контракту виші потім дофінансовують з коштів, які отримують з державного бюджету.

«Таким чином, страждають і студенти, які навчаються на бюджеті, і студенти-контрактники. Заклади вищої освіти демпінгують, встановлюючи занижену ціну на навчання, а в суспільстві у цей час утверджується наратив про те, що якісна вища освіта може бути дешевою. Запровадження індикативної собівартості (мінімальна ціна контрактного навчання) дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат», - зазначають у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві пояснюють, що це встановлення індикативної собівартості сприятиме відновленню умов для справедливої конкуренції закладів вищої освіти і запобігатиме ризикам недофінансування.

Запровадження індикативної собівартості відбуватиметься поступово:

  • 2020 рік – 60% від держфінансування на 1 студента,
  • 2021 рік – 70% від держфінансування на 1 студента,
  • 2022 рік – 80% від держфінансування на 1 студента.

Водночас вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні.

Університет може не підвищувати ціну, коли та сягне рівня трьох середніх заробітних плат в області.

Окрім цього у Міністерстві освіти і науки наголошують, що вища вартість контракту сприятиме більш відповідальному ставленні студентів до свого навчання та відкриє можливість для вишів платити вищу зарплату викладачам.

«Розширення державного пільгового кредитування на здобуття вищої освіти, а також податкова знижка дозволять уникнути труднощів із оплатою навчання за реальними цінами», - повідомляють у відомстві.

Освіта.ua
24.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
L
Равняется на Европу, а зарплаты у родителей далеко не европейские, и не 36тыс..????Деж покращення?
Val
А как будут решать скользкий вопрос с тем, что в контрактах указано, что цена обучения в течение самого обучения может увеличиваться только на уровень инфляции? Т.е. вузы будут вынуждены массово нарушать свои обязательства?
Rich
Для Val: Те що написано в контракті те і у буде платитися. Хіба всіх будуть добровідьно-примусово змушувати підписувати додаткові угоди
Коментувати
Лілія
Є такі вузи,що бюджетників більше понабирали з низькими балами,як контрактників з вищими.Батьки платять по 40 тисяч за рік навчання.Для України це мала сума?
Я
1 млн. відразу треба за день, а що у нас же всі такі заможні. Можемо платити за все по максимуму. За комунальні, за навчання, за медичне обслуговування. А потім дивуються наші очільники де вся молодь. .. А навіщо молодим таке ярмо...
Черкаси
Зарплати мізерні , інфляція галопує , аце горе- мінстр хоче підвищити плату за навчання? Чи не зійшли з ума???
Vano
Ще до двадцяти тисяч в рік-реальна сума.Якщо буде тридцять пять-сорок пять-то багато батьків просто фізично не зможуть вчити дітей на контракті,а бюджетні місця кожен рік урізаються і їх дуже мало.Який вихід тоді з цієї ситуації?
Коваль
Для Vano: гнати в шию цей уряд шизіків діджиталізованих
Коментувати
Анастасія
Перевірте Хмельницьку ГПА. В групі 4-10 студентів на спеціальність. Та на кафедрах, які обслуговують спеціальність по своєму профілю викладачів більше ніж студентів. Це витрата державних асигнувань. Хоча б 25 студентів було в групі, тоді можна їх навчати за державні кошти.
Ковальова Олена
Придурки повні. Утримання студента -30-40 тисяч за навчання, ще 25-30 тис грн на харчування та проізд , одяг і житло. 55-70 тисяч в рік!! А Вчителька заробляє 54 тисяч в рік! Де ж математика , пані Новосад ??? Ви рахувати вмієте?
Олена
Для Ковальова Олена: Так хай такий студент вступає на бюджетну форму навчання або йде працювати і заробляє на навчання.
123
Для Ковальова Олена: а з якого переляку вчителька зі своєї зарплати навчає студента. Бюджетна форма навчання - безкоштовна + стипендія. Якщо студент не взмозі вчитись на стипендію, може підробляти. Максимум 10 тис. Грн. За рік для допомоги. Все. Вчитись платно мають лише ті, хто або сам заробляє на власне навчання або в батьків багато коштів, яких не шкода витратити на отримання диплому бовдуром, який не спроможний визначитись з професією відповідно до власних інтелектуальних здібностей.
Мама студента
Ви, мабуть, давно не маєте вдома студента! На стоматологію НЕМАЄ бюджетних місць, а дитина хоче там вчитися! І не " дурний", середній бал ЗНО - 180! За вчительську зарплату довго повчиш?
Коментувати
Vano
А чому в Польщі для громадян цієї країни навчання в університетах безплатне,а в Україні плата за навчання будуть збільшувати?
Скептик
Для Vano: Безкоштовна лише для тих, хто має карту поляка.
Vano
Я написав що для громадян польщі безкоштовне навчання.
Катя
Ну так и у нас . Если умный бюджет есть
Коментувати