У вищій освіті розширять застосування технологій ЗНО

Новий закон передбачає застосування ЗНО для визначення результатів навчання студентів

У вищій освіті розширять застосування технологій ЗНО

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Документ у другому читанні підтримав 321 народний депутат.

Закон передбачає розширення сфери застосування технологій зовнішнього незалежного оцінювання для вимірювання результатів навчання на рівнях вищої освіти та для вступу на освітній рівень магістра.

Також технології ЗНО зможуть застосовуватись для атестації здобувачів вищої освіти.

Як відомо, вже під час вступної кампанії 2020 року єдиний вступний іспит з іноземної мови, що відбувається за технологією ЗНО, складатимуть абітурієнти у магістратуру для вступу на понад як 80 спеціальностей.

Освіта.ua
18.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Харків
Мета окупантів із Мон - винищити інтелект народу, принизити в и еля , виперти молодь за кордон!!? Жвачка про хабарі, неякісну освіту , плагіат... - димова завіса цих вражин!
Мати
А чому ви Акцент ставите на те, як ставляться в європі? Усі поїдуть у Європу? А в Україні хто буде жити і працювати Китайці? Винуваті ті хто реформи проводить Галопом по європі а наші діти у цій ситуації як подопитниє кроліки. Звичайно що не ви ні посадовці винні не будуть ні їхні діти бо вони навчаються у кращих вузах світу. А тут можна щодня клєпать " реформи" і винного не знайти бо закон в умілих руках як дишло куди повернуть кому треба туди і вишло!
Cirius
Читаю дописи і дивуюся нашій ментальності. Ніхто не пропонує, як удосконалити контроль, а кожен поливає багнюкою будь-які вимоги, що підвищують рівень вимогливості до студента. Виходить, що нас більше цікавить папірець під назвою диплом, ніж справжня кваліфікація випускника ВНЗ. Коли ми нарешті перестанемо імітувати процес навчання, а зрозуміємо, що обманювати себе самого нічого у підсумку не дає. Та тому і їдуть за кордон наші випускники , бо тут такий "спеціаліс"т не потрібен, а там збиральники ягід з "дипломом" про нашу ВО якраз підходять. Хто винен, що у студента з іноземної мови рівень школи? Хто завгодно, тільки не ми, самозакохані. Навіщо нам фінська система, це нам не на руку, бо там не махлюють. І потім нарікаємо, чому до нас так ставляться у Європі. Право на освіту означає її здобуття, а не стояння у черзі за дипломом.Це вам пише практик, а не теоретик.
Харків
Для Cirius: придурок!
Коментувати
Традисканція
Читаю такі придурені закони і дивуюсь- хто іх видумує. Який вражина? З якою метою, навіщо... Аналіз свідчить- це воля і заказ конкурентів, тих для кого завдання- розчистити територію, прикрити університети. Зно в магістратуру - навіщо?? Відміна державних дипломів, навіщо ?? ....
unforgiven 2
Та відчепіться вже ви від тих нещасних студентів. Краще придумайте як зробити, щоб вони після закінчення вузів залишали працювати в Україні, а не їхали за кордон.
ми
Шановнв освітяни, а може давайте об’єднуватись та відстоювати право наших дітей на освіту. Ті хто цю дурню пропонує і приймає вороги нашого народу і нищать наших дітей, роблять з них рабів для Європи.
Вчителька
Чим далі все переконуємося в тому , що реальні речі в нашій освіті дуже і дуже далекі від високих захмарних матерій МОНУ. А ви будучи студентами здавали такі іспити- ? запитання до авторів закону - який в народі вже називають "драконівський", посадовців, які дуже завзято його рекламують ?
Вчитель
А ви могли б спуститися з небес на грішну землю?Система освіти має бути така яка нам підходить і не гнатися за фінськими і китайськими. У нас не такий рівень економіки як там по перше, а по друге можна говорити багато. Треба виходити з того що є. Дайте, будь ласка, відповідь на таке питання- як можна скласти з іноземної ЗНО у вузах де навчаються студенти які мають рівень іноземної школи. А чому б спочатку такі іспити не зробити спочатку для тих хто їх запроваджує. А ті хто проти цієї влади то Дуже раді і руки потирають від такого Космосу.
Кавалергард
Дурні депутати бездумно нищать вищу освіту!! Університетське навчання- творчий процес, а не здача правил дорожного руху. Засуньте це Зно в одне місце.
Дмитрий
Для Кавалергард: ага, мешают преподавателям за взятки ставить баллы непонятно кому, уничтожают образованиееееееее
unforgiven 2
Для Дмитрий: для тех, кто берёт взятки ЗНО не проблема. Более того, сотрудники украинского центра оцінювання знань могут сливать ответы на вопросы. Поэтому, данный метод не сможет остановить коррупцию в сфере образования.
Дмитрий
Для unforgiven 2: вы знаете каким методом выбираются задания на ЗНО? из банка заданий случайно и автоматически выбирается определённое кол-во. А если есть деньги на подкуп УЦОЯО, значит скорее всего ребенок учится не в Украине, а где нибудь в Лондоне)
Коментувати
Владимир Белый
Згадую, як на мої слова про потребу у впровадженні таких підходів під час засідання експертної комісії з визначення порогу "здав/не здав" десь років п’ять тому реагували іронічно насмішливо.
Чернигов
Для Владимир Белый: где это чмо постоянно берется?
Коментувати
Олена
На спеціальності "Медицина", "Педіатрія", "Стоматологія" набір здійснюється відразу на освітній рівень магістр. Для цих спеціальностей теж буде обов’язковим ЗНО з англійської мови для вступу?