В Україні запустили онлайн сервіс перевірки дипломів

Платформа дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому на е-mail

В Україні запустили онлайн сервіс перевірки дипломів

В Україні стартувала робота сервісу перевірки документів про вищу освіту. Сервіс дозволяє підтверджувати достовірність документів про вищу освіту державного зразка, що видані з 2000 року.

Роботу сервісу забезпечує Державне підприємство «Інфоресурс».

Зокрема, платформа дозволяє отримувати юридичне підтвердження достовірності диплому безпосередньо на електронну пошту.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, Міносвіти активно працює над створенням зручних сервісів для надання адмінпослуг.

«У такий спосіб ми формуємо культуру взаємодії державних органів із ключовими стейкхолдерами – звичайними громадянами. Тепер вони, не виходячи з дому, в два кліки можуть отримати документ, що підтверджує достовірність диплому», – зазначила міністр.

Для підтвердження достовірності документів достатньо заповнити форму на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти, вказавши реквізити диплому та персональні дані його власника.

Система формує підтвердження, накладає на нього електронний підпис і печатку та надсилає на вказану запитувачем електронну адресу протягом трьох робочих днів.

Звертатись із таким запитом можуть не лише фізичні особи, які є власниками дипломів. Це також можуть робити заклади вищої освіти, народні депутати, офіційні установи, журналісти та інші зацікавлені особи, маючи дані документа про освіту.

Разом з тим, недоступною залишається тільки інформація про випускників вищих військових закладів освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Перейти до сервісу

Освіта.ua
21.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Пані міністерко! (Чи як Вас там тепер називати за Вашим новим правописом?!) По перше, не називайте "звичайних громадян" "стейкхолдерами" - що чужинське і незрозуміле слово, то ще пів біди, та воно ще й суть відносин "звичайних громадян" у системі освіти не відображає. По друге, власникові диплома достатньо мати сам диплом - на ньому вже є всі необхідні і достатні ознаки юридично значимого документа. І наостанок, що робити з дипломами, що видані до 2000 року? Знову "ейджизм"?
Владимир Белый
Для Роман: Якраз вживання нового для нас терміну "стейкхолдер" є більш ніж доречним, бо по-перше, - у нас відсутній однослівний аналог того, що серед громадян є не лише ті, хто зацікавлений у по-справжньому добротній діяльності суспільних інституцій, а є ті, хто зацікавлений в існуванні псевдодіяльності, її імітації чи фальсифікації. А по-друге, нам варто вчитися й тому, що давно широко працює за межами свого "хутора".
Коментувати
ммм
так вже було таке років 15 тому, вже хвасталися таким сервісом. як раз, коли з"явилися пластикові корочки.куди діли?
Роман
Для ммм: Спитайте Табачника, навіщо він запровадив паралельно із ІВС Освіта "Єдину державну електронну базу з питань освіти". Видно, розробники були "не ті". А наступним міністрам система, видно, дуже сподобалася. Бо, навіть не зважаючи на доручення тодішнього прем’єра Яценюка, ніхто цю базу не ліквідував. Правда, за більше ніж 10 мільйонів до неї інтерфейс переробили, втративши при цьому частину функціональності і даних... Ото як "Єдину" запровадили, то й перевірку дипломів зламали, бо ІВС Освіта вже були не уповноважені, а в "Єдиній" цю функцію ось пару років як зробили... А тепер ще й з КЕП. Правда, той КЕП за кордоном ніхто перевірити не зможе - бо стандарт український з міжнародними стандартами, на жаль, не сумісний...
Коментувати