МОН призупинило атестацію вишів цього року

Причиною зупинення атестації є необхідність здійснення додаткового набору експертів

МОН призупинило атестацію вишів цього року

Міністерство освіти і науки призупинило атестацію закладів вищої освіти у 2019 році. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Причиною зупинення атестації є необхідність здійснення додаткового набору експертів, зокрема міжнародних.

«Буквально кілька тижнів тому в МОН стартувала атестація, за підсумками якої ми вперше мали дати кращим науковим напрямам у вишах базове фінансування на науку. На 2019 рік на це було закладено 100 млн грн. Аналіз та експертне оцінювання наукової діяльності повинні проводити незалежні експерти – загалом до МОН було подано понад 900 анкет. Але за результатом їхнього аналізу та рейтингування кандидатів Комісія з атестації прийняла рішення про донабір експертів – з підвищеними вимогами до кандидатів, а також залученням міжнародних фахівців», – пояснила Ганна Новосад.

Вона наголосила, що висока якість та неупередженість експертизи є пріоритетними для МОН, адже в суспільстві має бути довіра до атестації, за результатами якої розподіляються бюджетні кошти і яка проводиться на 5 років.

«Якість результатів та довіра до них є набагато важливішими, ніж «гонитва» за строками атестації. 2020 року на базове фінансування науки у вишах передбачено вже 400 млн гривень, і дуже важливо, щоб розподіл цих коштів відбувався на основі об’єктивних результатів оцінювання», – зазначила міністр.

Також Новосад зауважила, що передбачені на цей рік на базове фінансування 100 млн грн теж підуть на підтримку університетської науки. МОН запропонує Кабінету Міністрів перерозподілити ці кошти на дофінансування пілотного проекту зі створення центрів колективного користування науковим обладнанням у вишах. Наразі відкрито 14 таких центрів у різних містах України.

Освіта.ua
06.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
111
Тепер будуть договорняки з іноземцями за евро та долари. Цікаво, хто буде проводити атестацію Новосад?
Антигрантоід
Наукова атестація вишів переноситься... Чому?? Бо не вірять своім. Тепер придури наймуть іноземних експертів , заплатять мільйони гривнів , витратять половину коштів на науку???? Ці намахані соросогрантоіди доб‘ють Украіну...
торба
Для Антигрантоід: та ні , тепер не буде договорняків.
Коментувати
NN
Які умови нового конкурсу з відбору експертів? Коли цей новий конкурс оголосять?