В Україні створять платформу з цифрових навичок

У Міністерстві цифрової трансформації планують навчити 6 млн українців цифровим навичкам

В Україні створять платформу з цифрових навичок

В Україні планують створення освітньої платформи з цифрових навичок та компетенцій, яка допоможе кожному громадянину комфортно проживати в країні та користуватись всіма послугами онлайн. Про це повідомила заступник міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.

За її словами, цифрова грамотність вчителів дозволить використовувати нові методики та сервіси в навчанні; підприємців – проходити оглядові курси з необхідних тем, а молоді спеціалісти, які мають необхідний набір цифрових компетенцій, зможуть легше долати бар’єр працевлаштування.

«Консалтинг-зона для підприємців як проект має дві великі складові: онлайн-платформа і офлайн-хаби в кожному регіоні. Уявіть собі місце, куди може прийти кожен підприємець малого і середнього бізнесу, де працюватимуть експерти з різних галузей (систематизація бізнесу, фінансовий менеджмент, HR, маркетинг, продажі тощо), і зможе отримати консультацію експерта», – зазначила Валерія Іонан і додала.

На онлайн-платформі підприємець отримуватиме консультацію за допомогою онлайн-сервісу відеодзвінків, також функціонуватиме контакт-центр для звернення з питань технічного характеру.

Заступник міністра зазначила, що зараз триває активна робота над розробленням цього проекту.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр Михайло Федоров переконаний, що створення консалтингових зон, де люди отримуватимуть реальні консультації, сприятиме підвищенню рівня знань та компетенцій підприємців, успішності бізнесу, тож усе це матиме значний позитивний вплив на економіку України.

Ще одним амбіційним проектом є навчання 6 млн українців цифрових навичок і компетенцій упродовж трьох років. 70% серед них – це громадяни віком від 30 до 60 років.

«Ми плануємо, що це буде онлайн-платформа, яка об’єднуватиме авторські та партнерські курси з цифрової грамотності. Ми плануємо спиратись на європейську рамку цифрових компетенцій, що визначає необхідні рівні та компетенції у турбулентному світі, зокрема – грамотність і пошук, комунікація та колаборація онлайн, створення контенту, безпека, вирішення проблем. На платформі можна буде пройти тест для визначення рівня своїх цифрових навичок і компетенцій. Платформа одразу підкаже, якого рівня не вистачає, і запропонує відповідне навчання», – сказала Валерія Іонан.

Курс буде безкоштовним і доступним для всіх.

Освіта.ua
15.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
А хто фінансуватиме з власної кишені: Гончарук, Новосад, Гриневич? Чи може Славко-говорун Пінчук?
Вчитель-КА
навчання 6 млн українців цифрових навичок і компетенцій)) знову гроші на вітер. Будуть вчити пошуку в гуглі чи користуватись гугл-сервісами)) Цирк триває.