Молодь просять обирати високооплачувані професії

Аграрні та будівельні професії, а також професії сфери обслуговування є перспективними

Молодь просять обирати високооплачувані професії

Середня зарплата фахівця із професійною освітою сьогодні становить не менше 7 000 грн на місяць, а для деяких професій - від 15 000 до 20 000 грн. Про це сказала гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік, коментуючи дані Державної служби зайнятості щодо розміру середньої заробітної плати у розрізі професій.

За її словами, зараз у закладах професійної освіти триває «гаряча пора», коли найбільша кількість вступників приносить документи до приймальних комісій та складає вступні випробування.

«Тим, хто ще не визначився з фахом або має сумніви щодо вступу, хочу зауважити: у профтесі ви маєте можливість за 1,5-3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші. Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням та розуміють особливості праці на виробництві. Тож раджу вступникам робити вибір, зваживши всі переваги та недоліки», - підкреслила Ірина Шумік.

Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, що мають відношення до аграрного або будівельного секторів, а також сфери обслуговування.

Разом з тим, є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони також мають високий рівень оплати на ринку праці.

ТОП-10 професій з високою оплатою праці

  • вишкомонтажник - середній рівень зарплати 20 000 грн;
  • машиніст трубовигинальної установки пересувної - 19 000 грн;
  • забійник на відбійних молотках - 17 250 грн;
  • крановий електрик - 15 000 грн;
  • лицювальник-мармурник - 15 000 грн;
  • шоколадник - 15 000 грн;
  • обвалювач морепродуктів - 10 000 грн;
  • головний касир - 10 000 грн;
  • бісквітник - 9 387 грн;
  • водій тролейбуса - 9 973 грн.

«Коли ми говоримо про перспективи заробітку для випускників, то тут треба врахувати складність професії, особливості роботи та затребуваність на ринку праці. Але знову ж таки, йдеться про усереднені, офіційні показники від роботодавців, які звернулися до Служби зайнятості. У приватному секторі, де рівень зарплати може бути більш гнучким, гарний робітник може заробляти більше фахівця з вищою освітою», - наголосила Ірина Шумік.

Освіта.ua
08.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кузьміч
В якому ПТУ вивчитись на вишкомонтажника?