У Мінюсті заявили про кризу юридичної освіти

Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати випускників юридичних вишів

У Мінюсті заявили про кризу юридичної освіти

Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати випускників юридичних факультетів. Про це йдеться у результатах аналітичного дослідження, що презентовані Міністерством юстиції.

У Мінюсті повідомляють, що директоратом з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності було досліджено, наскільки сучасний стан підготовки випускників-юристів відповідає потребам юридичного ринку праці.

В опитуванні взяли участь 41 юридична компанія, 2 неюридичні організації та 33 центральні органи державної виконавчої влади.

За результатами проведеного дослідження понад 60% роботодавців визначили рівень підготовки сучасних випускників як низький. При цьому 37,2% представників юридичного бізнесу оцінили його як незадовільний, а 25,6% - як задовільний, що відповідає «двійці» та «трійці» за п’ятибальною шкалою.

«Майже 80% роботодавців змушені додатково навчати молодих фахівців. Більшість юридичних компаній (76,5%) самостійно довчає нових співробітників необхідним знанням та навичкам, серед яких найбільш затребуваними є: ділова англійська мова, уміння складати процесуальні документи та ефективно комунікувати на різних рівнях», - зазначають у Міністерстві юстиції.

Окрім цього, роботодавці визначили ключові практичні навички молодого фахівця. На їх думку випускник юридичного вишу повинен мати достатній обсяг практичних навичок, зокрема, складання юридичних документів, ділового спілкування та комунікації, аналітичного та критичного мислення, роботи з базами даних та реєстрами.

100% учасників дослідження вказали необхідність знання випускниками вишів іноземної мови. При цьому 68,9% вказують на необхідність володіння англійською, оскільки для юридичного бізнесу є бажаним рівень володіння іноземною мовою, що дає можливість вести переговори, складати правові документи та здійснювати їх переклад.

За словами генерального директора директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислава Власюка, сьогодні в Україні відбувається процес реформування юридичної освіти. Однією із передумов цієї реформи є невідповідність рівня та змісту підготовки правників нинішнім потребам ринку праці, що підтверджується результатами дослідження.

«Це свідчить про кризовий стан юридичної освіти. Отримані дані дають можливість зрозуміти, які саме юристи потрібні юридичним компаніям, юридичним відділам та державній службі. Це може бути підказкою для закладів вищої освіти як планувати свою діяльність з підготовки правників, а також сигналом професійним спільнотам», - наголосили у Міністерстві юстиції.

Освіта.ua
15.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Моринці
Міністр юстиції молода і жадібна людина. Таких же привів із собою. Заробляють , де можуть- згадайте рейдерство на землі, майні, маніпуляції з реєстрами... Тепер ця братія хоче взяти в свої липкі руки юридичну освіту. Звідси оці воплі, наступне ~перебрати все під руку Мінюсту - хабарі попливуть рікою!!!! А мон баклани , лопухи Львівські....
Квазі ор
Це чистісенька брехня!! А судді хто? Ті ж випускники ти х же університетів!! Знову черговий грант розпилюють про реформування юридичної освіти...
Мирослава
А де у нас НЕ МАЄ кризи? Криза у всіх галузях,у всіх сферах!!! ПРИЧИНА - непрофесійність тих, хто вчить, хто складає програми, рівень зарплат і т.д. На посади набираємо своїх любих; родичів,кумів,сватів,друзів .... Кругова порука і НІХТО ні ЗА ЩО не відповідає!!! В уряді посади займають по партійним квотам: поділили сфери впливу, І знову,ніхто нікого не зачіпає!!! Ось так і живемо!!!! Скрізь одна велика криза і світла НЕ ВИДНО!!!!