Профспілка ЛНУ ім. Франка висунула вимоги до уряду

Профспілкова організація працівників ЛНУ вимагає підвищення зарплат для освітян

Профспілка ЛНУ ім. Франка висунула вимоги до уряду

Профком Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету ім. Франка виступив зі зверненням щодо висунення вимог до Кабінету Міністрів стосовно заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Текст звернення оприлюднений на сайті профспілкової організації університету.

Зокрема, у профспілці працівників Львівського національного університету ім. Франка висловили занепокоєння подальшим зубожінням працівників освіти.

«Профспілковий комітет Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка констатує, що впродовж останніх двох років педагогічним працівникам заробітна плата підвищувалася двічі тоді, коли заробітна плата науково-педагогічних та наукових працівників не змінювалася. Це створює дисбаланс у заробітній платі зазначених категорій працівників», - наголошують у профспілці.

У зв'язку з чим, первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету пропонує висунути вимоги до Кабінету Міністрів стосовно заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а у разі їх невиконання оголосити акцію протесту проти політики  штучного заниження розміру заробітної плати науково-педагогічним працівникам і провести її у вересні 2018 року.

Серед основних вимог, які пропонують висунути в профспілці ЛНУ до уряду є: зупинення зростання різниці між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою, встановлення прожиткового мінімуму на рівні фактичного прожиткового мінімуму, ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати, відновлення диференціації посадових окладів відповідно до ЄТС, відновлення  виплат доплат і надбавок, передбачених законодавством, педагогічним працівникам та працівникам бібліотек тощо.

Освіта.ua
13.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Житомир
Пани - львів’яни! Ви делегували кращі сили в уряд: Гриневич , Хобзей , Рожкевич - пів Мону ваших! Міністр економіки - перший віце- прем`єр Кубів, гольова парляменту , ціла фракція садового - чого не питаєте з них ?? Таких руйнаторів- реформаторів ще не було за роки незалежності!! Що натворив ваш Вакарчук? Вихованець вашого універу Квіт?? Хто убив коледжі? Хто перекалічив спеціальності? Хто знищив стипендії ? Хто заморозив зарплату? Що посіяли- те і пожали.
Witalina
Для Житомир: Як на мене, це якраз і є найбільшою проблемою влади, То тільки донецькі, то львівські, вінницькі. А що? в інших областях НЕ МАЄ фахівців???? Кадрова політика ,заснована на особистій відданості, НІКОЛИ не буде ефективною!!! А державної кадрової політики НЕ МАЄ!!!!
Коментувати
студент
Не розумію, для чого викладачам страйкувати?Зарплата мала, тому що в уряді знають, що викладачі беруть хабарі.Скільки б не підвищували викладачам зарплату, хабарі вони все одно будуть брати. Не подобається ім працювати в університі , нехай розраховуються і їдуть на заробітки в Польщу.Там більше платять. Але ніхто не спішить розраховуватися із займаної посади, декотрим викладач вже під 80 років, а ще працюють.Значить, їм це вигідно. Яка може бути якість навчання, коли лекції читає 75-річна бабуся?Вона не навчить студентів нічого, але її чогось тримають в університеті, а молоді люди, випускники їдуть до Польщі збирати малини.Хіба не можна її звільнити і прийняти молодого, енергійного викладача.Такий викладач забезпечить якісне навчання, і буде заробляти не на хабарях, а на додаткових заняттях із студентами і учнями шкіл.
Selmi
Для студент: стаття написана не студентом, а кимось - а-ля шаров, більше- молодими грантоідиками. Проблема не у віці викладача, а у його фаху. Молоді бувають пусті- пусті, особливо , хто захищався в бідні 90-ті...
аспирант
Для Selmi: проблема в возрасте также, может ли пенсионер-преподаватель выжить на пенсию - нет, останется в вузе, выполняя все вказивки руководства, вытряхивая дань периодически на сессии, пенсионеры - самые покорные и удобные для руководства, на место не зазихают и волны не гоняют, мутная вода - среда нынешних вузов.
Микита правда
Пенсіонери- це не покидьки, а люди що утримали Україну , нам створили мтб, а ми плюгаві інородці цькуємо батьків. Гріх !!!!
Коментувати
Підтримую!
Втім, проблема ще й з якістю цієї вищої освіти, на яку міністерству теж начхати. Оскільки нормою стало, що навчальні курси читають абсолютно не кваліфіковані працівники. Юриспруденцію - політологи, філософію - історики й правники, математику - фізики, культурологію - випускники фінансових академій, економіку - хіміки, психологію - філологи і т. д. В деяких університетах свідомо не допускають фахівців лише для того, щоб там залишились: 1) пенсіонери; 2) хабарники; 3) анальфабети; 4) "мертві душі", які кагбе є, але яких кагбе нема. Доволі плачевні перспективи вищої освіти, якщо й так усі розумні люди йдуть у сферу IT, де зарплата в 15-20 разів вища.
Підтримую!
молодці! Давно пора показати недолугій владі її місце на смітнику історії. Такого зневажливого ставлення до вищої освіти й не пригадаєш. Щоб поступити в аспірантуру - держава виділяє приблизно одне-два місця на всіх випускників магістратури (іноді це 50-100 і більше осіб). Держава хоче бачити кращих за логікою в університетат, але потім після 4-х років навчання в аспірантурі готова їм запропонувати зарплату 4500 грн. (162 долари), а доцентам (із вченим званням) у яких 8-9 років стажу, знання мови на рівні В2, публікації в СКОПУС і т. д., й до того вік під 40 років - 7200 (259 доларів). Це ідіотизм! Яку освіту намагається збудувати це посереднє міністерство середньої освіти?
підримуємо
У своїй більшості викладачі вузів - мовчазні раби, 70% пенсіонерів, які будуть за пайку працювати і мовчати зі страху бути звільненими. Уряд це знає і нахабніє далі. Криза у ВНЗ вже давно наступила, кадровий голод не за горами, дипломи за кордоном не визнаються, абітуєнти втікають до Польщі та за край очі. ЛНУ повинен бути поводирем у цій складній ситуації і почати першими страйк, дала підтягненться Київ та Харків, годловне почати, а починають лише сміливі.
Фея
Для підримуємо: Дорогу осилит идущий!
студент
навіщо тримають у вузах перестарілих викладачів?В ЛНУ їх якраз дуже багато.Через них якість освіти падає, вони вже не здатні навчити студентів.Сидять на лекціях і сплять, або мелять всяку муру, замість того, щоб пояснити новий матеріал.
Граніт
Стариків всіх в крематорій! Не забудьте, що і ви там будете...
Коментувати
выпускнику
но ведь это и хорошо. Подписание контракта. Всегда есть осознание бОльшей свободы выбора. Пока работаешь по контракту можна подобрать более оплачиваемую и перспективную работу.
Випускник
Для выпускнику: Атож. Викладач постійно перебуває в тонусі, розуміючи, що робота у виші тимчасова, бо звільнити можуть на раз-два ))). Тому більшість і ставиться до такої роботи, як до тимчасової. )))
к.т.н., доц.
Для Випускник: Як кажуть, "не в бровь, а в глаз"! Дякую за лаконічну характеристику! Я хоч і писав нижче про непогані умови праці конкретно на нашій кафедрі, але прекрасно розумію, що це може раптом скінчитись 1 вересня якогось року, коли закінчиться контракт або угода до нього. Посеред року, напевне, не виженуть, бо тоді навантаження треба на когось порозкидати. Постійно "затягують гайки" та висувають вимоги одна краща за іншу. Хочуть, наприклад, щоб ми публікували скопусівські статті за свої гроші, але при цьому підвищували рейтинг свого ЗВО. Не буде статей - можуть не переобрати. Про вартість публікації, напевне, читачам відомо. Щоправда, тут один "умнік" доводив, що десь є безкоштовні журнали. На пропозицію дати конкретне посилання на безкоштовний журнал по моїй спеціальності (машинобудування) він "зливався". А постійне перебування "в тонусі" рано чи пізно деморалізує і змусить змінити місце чи профіль роботи.
Коментувати
Випускник
Викладачі ніколи бунтувати не будуть, бо вони дуже залежні люди. Вчителя звільнити з роботи набагато важче, ніж викладача. З викладачем підписується контракт, для молодих викладачів на 1-2 роки, а далі можуть і не продовжити, якщо сильно здорово "вознікаєш". Таємним голосуванням, тишком-нишком і шукай кращої долі.
к.т.н., доц.
Для Випускник: А де це Ви знайшли такі чудові умови? У нас контракт на один рік для всіх. Потім додаткова угода теж на рік. І так щороку. Так що дійсно, навіть по статті звільняти не треба - не продовжили контракт, і все тут.
Коментувати
спостережливий
Цитата дня. "Любят русские люди бунтовать! Встанут на колени перед барским домом и стоят подлецы! И ведь знают, что бунтуют и всё равно стоят!" М.Е.Салтыков-Щедрин.
вчитель повія
Як не соромно.вчитель школи на половину отримує більшу зарплату ніж викладач внз???вчителі отримують від 8 до 10 тисяч....а викладач???? Сором та й годі!!!! Де обіцяне підняття зарплати викладачам з 1 вересня????
Местный
Для вчитель повія: та же история по зарплатам в технарях..(((
Коментувати
Олександр
Зарплата доцента ВНЗ України складає 6300 грн (на руки), а який розмір заробітної плати в закладах середньої освіти. Мої знайомі викладачі СШ отримують від 7000 до 12000 грн. То на біса розвивати науку в Україні, захищати дисертації, писати навч. посібники при таких зарплатах у ВНЗ. Владою здійснюється політика знищення системи вищої освіти в Україні. Слава Порошенко і його протеже Гриневич
Dоцент
Для Олександр: Логічно пояснити дії владив сфері освіти неможливо! Походу вчитель зф школи став важливіший виклдача ВНЗ. Ідіотизм повний! Тут я з Вами повністю згоден! Дивує інше, чому всі інші вузи і науково-педагогічні працівники мовчать?
к.т.н., доц.
Для Dоцент: Маю власну думку з приводу того, чому науково-педагогічні працівники мовчать. Крім зарплати (яка дійсно низька в регіональних ЗВО) у НПП є ненормований робочий графік. Це означає, що з деякого моменту не треба "стирчати" на роботі "від 9-ї до 18-ї" щодня. Багато речей можна робити вдома на комп’ютері в комфортній обстановці (писати статті, методичну літературу тощо), не витрачаючи декілька годин на дорогу щодня. Можна вирішувати сімейні та господарські питання (наприклад, зводити дитину в поліклініку чи дочекатись сантехніка), не відпрошуючись з роботи. Принаймні, для мене і моїх колег такий графік роботи дуже важливий. Він не так виснажує нервову систему. В моєму ЗВО на моїй пам’яті було дві спроби ввести щоденне відвідування роботи (незалежно від наявності аудиторних занять). Ініціатива щоразу протрималась менше місяця. Порівняйте з графіком роботи вчителя середньої школи. Ну, й хтось "доганяється" хабарами...
Рамон
Для к.т.н., доц.: ну навіщо нести таку єресь? Таке можуть підтримувати тільки пенсіонери-педагоги! Та й не в тому справа, що графік вільний. Для молодого науково-педагогічного працівника має бути відповідна зарплата, а не вільний графік!
Коментувати
Павло Іванович
Потрібно, щоб усі школи, вузи, ліцеї і т.д. підтримали профспілку ЛНУ.Але треба все це організувати.Гриневич каже, що треба борги віддавати, а міністрів зарплати зашкалюють...Може зробити всім менші зарплати, буде чим віддати, а то найбідніші віддають, а вони як жирували так і будуть жирувати...
Реаліст
А якщо гройсман просто пошле профспілку, то що ви зробите? Пожуєте соплі і забудете? Тоді вас точно пошлють! А на якісь рішучі дії, типу страйку або перекриття доріг ви просто неспроможні. Просто подивіться на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і все вам стане зрозуміло.
Доцент
Для Реаліст: Ну, побачимо чи готові вони на рішучі дії! Навіть один день страйку в такому вузі як ім. Івана Франка відразу сколихне всю освітню спільноту, а кабмін тим більше. Поки всі мовчуть міністерство творить що йому заманеться, а як побачить опір освітян, то відразу відреагує і гроші у них зявляться відразу на освіту. Але то потрібно, щоб підтримав страйк не тільки один вуз, а багато вузів!
Коментувати
Тетяна
2018 лютий дніпро коледж педрада ОДНОГОЛОСНО прийняла рішення про встановлення надбавки за престижність у 5 % ніхто в тому числі голова профкоиу ні муркнув
Капоте
Що, всі педагоги-сцикуни як в рот води набрали? Ніхто коментувати навіть не хоче таку історичну подію у сфері освіти? Лизоблюди і холуї одні, а не науково-педагогічні працівники , без честі і самоповаги! Фу
leonardo
Давно пора було такі вимоги висунути! Правда не всі директори будуть підтримувати таку акцію у своїх вузах, так як вони живуть як пироги в маслі і ніяких змін їм не потрібно. Тому тут основна рушійна сила - це педагоги. Правда чи вистачить в цих інертних істот сили духу зробити такий рішучий крок і підтримати акцію ?
Шева
Для leonardo: позиція явного боягуза! Хай мене підтримає начальник. Ти борись за свої права, не ховайся за спину•
leonardo
Для Шева: Це сьогоднішня реальність, на жаль....А причина в тому, що є вузи де70% пенсіонерів і вони не хочуть злити директора і не хочуть ніяких рішучих дій робити. Зарплата + пенсія і їм більше нічого не потрібно. Ну, вийду я і ще декілька педагогів, а акцію ж повинен підтримати цілий вуз і директор зокрема!
Коментувати
Кармелюк
Пани галичани !! Ви ж призвідці всіх реформ,ваша львів’янка міністр,заступники по вищій школі , по середній ,пів апарату —ваші!!! ДЯКУЄМО!!!!
Шевчук
Для Кармелюк: а по великому рахунку кармелюк правий! Плакати всі можуть, а відповідати за скоєне ? Голова Ради зі Львову , перший віце-прем’єр , міністрів з півдесятка і мону також... Хай відповідають!!!
Василь
ось і почали узагальнювати за регіональним фактором... Тільки і Шевчук і Кармелюк забули, що галичани - також українці. Як той же ж Шевчук і Кармелюк....
k
Для Василь: А ще забули, що Гриневич, як і багатьох інших, призначили за квотою Народного фронту, рейтинг якого нижче плінтуса. Можливо, саме звідси ноги ростуть?
Коментувати