МОН надало рекомендації з виявлення плагіату

Відомством розроблені рекомендації із запобігання плагіату та його виявлення в наукових роботах

МОН надало рекомендації з виявлення плагіату

Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації із запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах, зокрема, авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо.

Рекомендації можуть використовуватись у практичній роботі працівниками наукових установ, закладів вищої освіти, членами Атестаційної колегії МОН, а також експертними радами Міносвіти.

В освітньому відомстві зазначають, що метою зазначених рекомендацій є  необхідність дотримання основних принципів академічної доброчесності та системного підходу до розвитку методів та засобів виявлення плагіату в освітньому просторі.

Також у Міносвіти наголошують, що наявність внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності є обов’язковою і передбачає забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками вишів та здобувачами вищої освіти.

Документ містить опис видів академічного плагіату, рекомендації щодо його виявлення та запобігання його прояву в авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях або статтях.

Освіта.ua
20.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола
Судячи з рекомендацій ДСТУ 8302:2015 втратив чинність. А про дослідників, що описують творчість видатних осіб взагалі не слід згадувати, згідно рекомендацій практично всі вони "плагіатори", бо ж цитування неприпустиме. Шкода, що люди, які немають відношення до науки, займаються законотворчістю яка її регулює.
Олександр
У Л. Гриневич, псевдореформаторки системи освіти виявили плагіат в наукових працях. Порошенко її оберігає, а тому їй плювати на світські закони, норми моралі, релігійні норми. Влада в Україні стимулює лояльні до неї псевдонаукові креатури: "компетентних" дурнів від науки які очолюють міністерства, ВНЗ, навчальні заклади ... головне, що вони "патріоти" корумпованої влади БПП.