Вступники, які поїдуть до села, отримають пільги при вступі

У МОН сподіваються, що це дозволить покращити рівень освітніх та медичних послуг в селах

Вступники, які поїдуть до села, отримають пільги при вступі

Вступники до медичних та педагогічних вишів, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу, отримають право на першочергове зарахування на бюджетну форму навчання починаючи зі вступної кампанії 2019 року. Відповідна постанова була ухвалена під час засідання Кабінету Міністрів.

Передбачається, що випускникам спеціальностей галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які скористаються правом першочергового зарахування, буде необхідно відпрацювати в сільській місцевості не менш як три роки. На цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення.

«Наприкінці 2016 року Верховна Рада відмінила примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи – це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості. І сьогодні уряд прийняв дуже важливе рішення, визначивши, як відбуватиметься цей процес – хто формуватиме потребу в кадрах, як укладатимуться угоди тощо. Ми сподіваємося, що це дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Планується, що прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець або найближчих до них.

Угоди з переможцями підписуватимуть до 30 травня. У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець – гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Постановою КМУ також затверджена Типова угода, в якій прописані права та обов’язки сторін.

Освіта.ua
30.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ollesia
Це дуже добре. Пільги потрібно повертати при вступі. Необхідно повернути пільги таким категоріям громадян- як чорнобильці, інвалідам різних груп, сільській молоді, тим, хто закінчував університетські курси. Пільговиків встановити від 25% до 75%.Кількість пільговиків має визначати університет. А взагалі на бюджеті мають навчатися тільки пільговики.Добре, що МОН вже починає розуміти та дослухатися до ректорів, що потрібно повертати вступні іспити до вищих навчальних закладів. Не можна тільки за допомогою ЗНО оцінювати студентів. Потрібно проводити творчий конкурс та виявляти здібності випускників. Тільки тоді найрозумніші абітурієнти будуть вступати до вищих навчальних закладів.
ЕЛІС
Для Ollesia: Вибачте, але на мою думку з нашою бюрократією можна пільговиком стати одразу та ще й з різних груп. Якщо діти мають необгрунтовані пільги , це ще не означає що в них взагалі є здібності! Я підтримую вступні іспити, але нашій державі потрібні гарні спеціальсти , а не ображені долею! Таких у нас з головою вистачає!
Віра
Вивчаться за державний кошт,заберуть чиєсь місце і не поїдуть з *важлливих* причин....Безглузда ініціатива...
Коментувати
Анна
Роботодавець то матиме гарантію і фахівця якого замовив - але хто буде навчати дітей, поки спеціаліст навчається? Якщо в цей період заклад знайде працівника, то потреби в замовленому фахівці не буде. Що тоді робити ?